علی بیگدلی: موضوعات منطقه‌ای، موشکی و حقوق‌بشری جدی‌ترین اختلاف فعلی در مذاکرات

  • 1400/11/28

علی بیگدلی تحلیلگر مسائل بین‌الملل

علی بیگدلی تحلیلگر مسائل بین‌الملل

آمریکایی‌ها سعی دارند که حتی اگر به توافق رسیدند، بعد از آن درباره سایر موضوعات مثل مسائل خاورمیانه، موشک و حقوق‌بشر هم صحبت کنند

 

تصمیم سخت عنوان روزنامه حکومتی جهان صنعت است که به بن‌بست و موقعیت ضعیف نظام در  مذاکرات هسته‌یی اعتراف می‌کند.

جهان صنعت در این باره نوشت:… توئیت‌های پشت سر هم علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان این‌طور استنباط می‌شود که فضای مذاکرات به اندازه روزهای قبل امیدوار‌کننده نیست. .

غربی‌ها و مشخصاً آمریکایی‌ها هم‌چنان حرف خود را می‌زنند و گامی به سوی توافق پیش نیامده‌اند. طرف ایرانی نیز بر مواضع پیشین خود اصرار دارد (؟!).

جهان صنعت افزود: همان‌طور که پیش‌تر هم علی بیگدلی تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفته بود، به‌نظر می‌رسد که جدی‌ترین اختلاف فعلی بر سر این است که کار به موضوعات منطقه‌ای، موشکی و حقوق‌بشری نرسد…

قاسم محبعلی مدیرکل پیشین وزارت‌خارجه رژیم نیز در این رابطه گفت: «مذاکرات به یک نقطه حساس رسیده و نیاز به تصمیمات سیاسی در طرف ایرانی و آمریکایی دارد. ایران انتظار دارد که آمریکا تحریم‌های برجامی به اضافه تحریم‌هایی که بعد از خروج آمریکا از برجام وضع شد را لغو کند. آمریکایی‌ها نیز انتظار دارند که مذاکرات به مسأله برجام محدود نماند و سعی دارند که حتی اگر به توافق رسیدند، بعد از آن درباره سایر موضوعات مثل مسائل خاورمیانه، موشک و حقوق‌بشر هم صحبت کنند. (روزنامه جهان صنعت ۲۷بهمن). .

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.