ند پرایس: در صورتی که پیشرفت مذاکرات کاهش یابد ساعت برای ادامه مذاکرات به‌پایان خواهد رسید

  • 1400/10/15

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص مذاکرات احیای توافق هسته‌یی موسوم به برجام گفت: در گفتگوهای وین پیشرفت اندکی داشته و آمریکا امیدوار است که در این هفته پیشرفتهایی در همین راستا به‌دست آید.
سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۴دی، در کنفرانس خبری خود اظهار داشت، برخی پیشرفت‌های اندکی هفته گذشته به‌دست آمد. ما امیدواریم این پیشرفتها در این هفته گسترش یابند.
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه با بیان این‌که آنچه واضح است این است که اگر به‌زودی به تفاهم در مورد بازگشت متقابل به پایبندی به برجام دست پیدا نکنیم، سرعت پیشرفت گام‌های هسته‌یی رژیم ایران به‌طور فزاینده‌یی مزایای عدم اشاعه برجام را کاهش خواهد داد.

ند پرایس در پاسخ به سؤالی که در مورد مهلت باقی‌مانده مد نظر آمریکا برای ادامه مذاکرات گفت: زمانی که کارشناسان ما در اینجا به این نتیجه برسند که مزایای بازگشت به توافق هسته‌یی برجام… با پیشرفت‌های هسته‌یی که ایران به‌دست می‌آورد کاهش یابد، ساعت برای ادامه مذاکرات به پایان خواهد رسید.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص لغو تحریم‌ها علیه رژیم ایران گفت: این موضوع در کانون مذاکرات کنونی قرار دارد. در خصوص این مسائل تا زمانی که در همه موارد توافق صورت نگیرد، باید این طور حساب کرد که روی هیچ چیز توافق نشده است. بنابراین، من نمی‌خواهم از جایی که هستیم، جلوتر بروم.
شایان یادآوری است که، مقامات آمریکایی و اروپایی در خصوص از بین رفتن مزایای بازگشت برجام با توجه به پیشرفتهای هسته‌یی رژیم ایران در دو سال اخیر هشدار داده بودند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.