قاتل ۶۷، جنبش دادخواهی، اجماع جهانی

  • 1400/03/28

سخن روز

سخن روز

خامنه‌ای برای خط بستن در برابر قیام آتشین در تقدیر مجبور شد با به جان خریدن جراحی درونی و خون‌ریزی سنگین داخلی، مسیر را برای نشاندن آخوند جلاد ابراهیم رئیسی بر مسند ریاست‌جمهوری نظام هموار کند.

اما بزرگترین چالش خامنه‌ای برای این مهندسی، جنبش دادخواهی شهیدان قتل‌عام ۶۷ است که رئیسی از دست‌اندرکاران اصلی آن و عضو هیأت ۴نفرهٔ اعدام ۳۰هزار زندانی سیاسی سر موضع است. جنبشی که از همان سال۶۷ آغاز شد و موج جدید آن در سال۱۳۹۵ با فراخوان خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیدهٔ مقاومت ایران برخاست و با پشتوانه‌ٔ آن خونهای پاک، جامعهٔ ایران را درنوردید و آن‌قدر گسترده شد که امروز دستگاههای تبلیغاتی آخوندها مجبور هستند کلیپ‌های تبلیغاتی رسمی درست کنند و در آن بنالند؛ که این روزها بیش از هر زمان واژهٔ «آیت‌الله قتل‌عام» در جامعه سر زبان مردم افتاده است (پایگاه تبلیغی خامنه‌ای در قم موسوم به «انصار» -خرداد۱۴۰۰).

 

حتی وقتی آخوندها برای بازارگرمی سیرک انتخابات بساط مسخرهٔ «تریبون آزاد» راه می‌اندازند، مردم و جوانان از همین شکاف استفاده می‌کنند و در همین تریبونها نفرت و نفرین خود را نثار رئیسی به‌عنوان «قاتل ۶۷» می‌کنند.

هم‌چنین مادران شهدای قیام آبان۹۸ با دادخواهی خون فرزندانشان جنبشی را حول تحریم انتخابات و رأی من سرنگونی برپا کردند.

اما پدیدهٔ جدید، فراتر رفتن رسوایی آخوند جلاد ابراهیم رئیسی از مرزهای ایران است. همین روزها ارگانهای بین‌المللی و رسانه‌های جهانی در گزارشها و خبرهای خود از رئیسی با عنوان چهره‌ای قاتل و خون‌ریز نام می‌برند.

 

سازمان عفو بین‌الملل گزارش می‌دهد: «ابراهیم رئیسی باید به‌جرم جنایت علیه بشریت از جمله کشتار۶۷، به‌ویژه از سوی کشورهایی که متعهد به اصل صلاحیت قضایی جهانی هستند، تحت تحقیقات کیفری قرار گیرد» (۱۶خرداد)؛ واشنگتن پست می‌نویسد: «برای مردم ایران ابراهیم رئیسی با کارنامهٔ خونین به‌خاطر اعدامهای سال۶۷ شناخته می‌شود» (۱۶خرداد)؛ روزنامهٔ مکه (چاپ عربستان) می‌نویسد «زندانیان پیشین، رئیسی را یک قاتل و خون‌ریز توصیف کردند» چرا که او «قاضی اعدامها و مرگ است» (۲۷خرداد)؛ پاتریک کندی، نمایندهٔ پیشین کنگرهٔ آمریکا طی مقاله‌یی از ابراهیم رئیسی به‌عنوان «یکی از عاملان اصلی آن جنایت هولناک علیه بشریت» نام می‌برد (واشنگتن تایمز-۲۶خرداد) العربیه (۲۷خرداد) از ابراهیم رئیسی با‌عنوان «قاضی اعدامها و مرگ» نام می‌برد که «احکام اعدام‌های جمعی زندانیان مخالف نظام را در سال۶۷ صادر کرده است».

 

این دیالکتیک جامعه‌یی است که در برابر سیاهی و تباهی دیکتاتوری سر فرود نیاورده و ۴۲سال است هر چقدر دیکتاتوری مرزهای شقاوت و جنایت را در نوردیده، پیشتازانش با عبور از مرزهای فدا و مبارزه، در برابر آن سینه سپر کرده‌اند. تا جایی که امروز جنایتکاری و شقاوت آخوند ابراهیم رئیسی، به‌عنوان «آیت‌الله قتل‌عام» و جلاد ۶۷ از مرز‌های ایران فراتر رفته و و وجدان جهانی را علیه او و ارباب پلیدش علی خامنه‌ای برانگیخته است

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.