آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۵۴۱شهر از ۲۹۱هزار و ۱۰۰نفر بیشتر است

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1400/02/27
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۵۴۱شهر از ۲۹۱هزار و ۱۰۰نفر بیشتر است

  • نمکی: موج ویروس انگلیسی ما را از سمت غرب گرفتار کرد و موج ویروس هندی از جنوب، جنوب شرق و شرق ما را گرفتار می‌کند.
  • دانشگاه پزشکی جندی شاپور اهواز: دو روز است که موجودی واکسن در استان خوزستان به صفر رسیده است.
  • دانشگاه پزشکی اصفهان: در ۲۴ساعت گذشته ۲۴۲ نفر بیماران مبتلا به کرونا بستری شده‌اند. در حالی‌که ۲۳۱ بیمار ترخیص شدند.
  • دانشگاه پزشکی آذربایجان غربی: تداوم فوتیهای در استان زیاد است. از ۱۰۶۴ بستری ۲۳۹نفر در ICU هستند.
  • دانشگاه پزشکی زاهدان: حدود ۸۰درصد موارد ابتلا در سطح استان موارد مثبت کرونای جهش‌یافته انگلیسی است.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۱شهر از ۲۹۱هزار و ۱۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۱۸۹۸نفر، در آذربایجان غربی به ۱۰۸۶۸نفر، در البرز به ۸۰۰۳نفر، در اردبیل به ۳۶۹۰نفر، در اصفهان به ۱۹۲۸۵نفر، در ایلام به ۳۰۹۶نفر، در بوشهر به ۳۰۳۹نفر، در تهران به ۶۷۷۲۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۷۸۱۰نفر، در خوزستان به ۱۸۰۲۹نفر، در زنجان به ۳۲۰۰نفر، در فارس به ۹۴۹۷نفر، در قزوین به ۳۳۸۴نفر، در کردستان به ۵۰۱۲نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۲۸۹نفر، در گلستان به ۷۱۱۰نفر، در مازندران به ۱۱۸۳۰نفر، در مرکزی به ۶۰۶۳نفر و در همدان به ۶۵۱۳نفر رسیده است.

نمکی وزیر بهداشت رژیم گفت: «ویروس انگلیسی ما را از سمت غرب گرفتار کرد و ویروس هندی از جنوب، جنوب شرق و شرق ما را گرفتار خواهد کرد. باید مراقب ویروس موتاسیون یافته هندی باشیم که وارد کشور شده است» (ایسنا ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰).

در خوزستان، رئیس دانشگاه پزشکی اهواز گفت: «دو روز است که موجودی واکسن در استان خوزستان به صفر رسیده است» (رکنا ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «در ۲۴ساعت گذشته ۲۴۲بیمار کرونایی بستری شده‌اند. اما در همین بازده زمانی ۲۳۱بیمار ترخیص شده‌اند و در ۲۴ساعت گذشته نیز ۲۸بیمار فوت شده‌اند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰).

در فارس، روابط عمومی دانشگاه پزشکی شیراز اعلام کرد: «طی ۲۴ساعت گذشته ۲۷نفر از بیماران کرونایی جان باختند. هم‌اکنون نیز ۱۶۶۹بیمار مبتلا به کرونا بستری هستند و از این بین ۲۷۱نفر در ICU قرار دارند» (ایسنا ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰).

در البرز، رئیس دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «۱۱۲ بیمار بدحال کووید۱۹ طی ۲۴ساعت گذشته به بیمارستان انتقال یافتند و ۱۲بیمار فوت شدند. هم‌اکنون ۸۵۹بیمار کووید۱۹ بستری هستند» (ایرنا ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «۱۱ نفر دیگر طی ۲۴ساعت گذشته در استان بر اثر ابتلا به کرونا فوت شدند که نشان‌دهنده تداوم فوتیهای زیاد در استان است. طی ۲۴ساعت گذشته ۵۳۵نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا و ۱۱۰نفر بستری شدند و کل بستری شدگان به ۱۰۶۴نفر رسید که ۲۳۹نفر آنها در ICU هستند» (ایرنا ۲۷اردیبهشت ۱۴۰۰).

در سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه پزشکی زاهدان گفت: «موارد مثبت کرونای انگلیسی در استان در حال افزایش است و ۸۰درصد موارد ابتلا در سطح استان را شامل می‌شود» (ایرنا ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰).

در قم، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «۸۷بیمار کرونایی که در این استان بستری هستند، بدحال می‌باشند. در ۲۴ساعت گذشته ۶۶بیمار با علائم ابتلا به کرونا پذیرش و از این تعداد، ۵۸نفر بستری شدند» (ایرنا ۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۷ اردیبهشت۱۴۰۰ (۱۷مه۲۰۲۱)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.