گرامی‌داشت روز جهانی کارگر با اعتراض و قیام و تحریم نمایش انتخابات

  • اطلاعیه سازمان مجاهدین خلق ایران
  • 1400/02/01

اطلاعیه سازمان مجاهدین خلق ایران

اطلاعیه سازمان مجاهدین خلق ایران

اطلاعیه سازمان مجاهدین خلق ایران

گرامی‌داشت روز جهانی کارگر با اعتراض و قیام و تحریم نمایش انتخابات

کارگران و زحمتکشان،

ارتش بیکاران و گرسنگان،

در شرایطی به استقبال روز جهانی کارگر می‌رویم که شمار جان‌باختگان کرونا به ۲۶۰هزار می‌رسد و ایران به نسبت جمعیت خود بالاترین رقم تلفات را در جهان دارد. کارگزاران رژیم ضدکارگری ولایت فقیه حتی در آمار مهندسی شده به تلفات چهار رقمی روزانه در موج سهمگین چهارم اعتراف می‌کنند. کارشناسان و کادر پزشکی بیمارستانها و دست‌اندرکاران گورستانها آمار واقعی بسا بیشتر از این می‌دانند.

خامنه‌ای جنایتکار که در استراتژی کلان تلفات انسانی برای زمین‌گیر کردن جامعه و مقابله با قیام، وارد کردن واکسن از کشورهای اصلی تولیدکننده را ممنوع کرد، اکنون به جای واکسن رایگان، واکسن وارداتی را با گرانترین قیمت، به وسیله دیگری برای اخاذی و چپاول مردم در بازار سیاه قرار داده و هیچ خانواده کارگر و زحمتکشی نمی‌تواند به آن دست یابد. بساط تولید داخلی واکسن هم جز وعده سرخرمن و تجارت مرگ و خون برای پر کردن کیسه بنیادهای غارتگر ولی‌فقیه خون‌آشام نبوده و نیست. کارگران، زحمتکشان، بیکاران، محرومان و گرسنگان نخستین قربانیان این جنایت سازمان‌یافته علیه بشریت در کرونای ولایت هستند.

چپاول و استثمار در رژیم آخوندها اندازه نمی‌شناسد. تمام اقشار زحمتکش و غارت شده هم چون بازنشستگان و معلمان به‌خاطر تورم و گرانی سرسام‌آور از سفره‌های خالی و اخراج و بیکاری به ستوه آمده‌اند. رژیم، حداقل دستمزد کارگران را برای سال۱۴۰۰، تقریباً چهار برابر کمتر از خط فقر تعیین کرده و این در حالی است که:

ـ بزرگترین کارفرمایان در ایران، خامنه‌ای و سپاه پاسداران هستند و «ثروت کلیه‌ٔ نهادهای اقتصادی بیت [خامنه‌ای]، معادل هزار میلیارد دلار می‌شود» (روزنامهٔ مستقل ۱۲خرداد ۹۹).

ـ در نیمه اول سال۹۹ «۶۰۰هزار میلیارد تومان رانت به جیب فولادی‌ها، پتروشیمی‌ها و صاحبان معادن رفته» (روزنامهٔ رسالت ۲۴مهر ۹۹) و از سوی دیگر «حدود ۹هزار و ۸۰۰واحد تولیدی» تعطیل شده است (روزنامهٔ شرق ۲۴فروردین ۱۴۰۰).

در چنین شرایطی برای بزرگداشت عید کارگران چه باید کرد؟ رهبر مقاومت گفته است:

– «مبادا در وانفسای کرونا و این‌همه مصیبتها قرار از کف بدهید و آن‌چنانکه خلیفهٔ ارتجاع می‌خواهد کُنج عزلت بگزینید و صبر و انتظار انفعالی پیشه کنید. نه‌جنگ راه‌کار نیست. لازمهٔ پیروزی شورش و جنگ صد برابر است»

– «در هرکوی و برزن فریاد اعتراض سر دهید. ایران فریاد شعله‌ور است. بگذارید دنیا ببیند و بشنود. ببیند و بشنود که مردم ایران کرونا و آخوند نمی‌خواهند».

بزرگداشت عید کارگران و روز جهانی کارگر برای زحمتکشان و ستمدیدگان در ایران فقط با اعتراض و قیام در برابر دیکتاتوری دینی معنا و مفهوم پیدا می‌کند.

نه به انتخابات قلابی-رأی ما سرنگونی

 

سلام بر خلق سلام بر آزادی

سرنگون باد رژیم ضدبشری آخوندی

درود بر رجوی

سازمان مجاهدین خلق ایران

اول اردیبهشت۱۴۰۰

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.