تظاهرات مردم زاهدان: مرگ بر خامنه‌ای؛ می‌کشم می‌کشم، آن که برادرم کشت؛ مرگ بر حکومت اعدامی؛ مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر

  • 1402/03/05
تظاهرات مردم زاهدان – ۵خرداد ۱۴۰۲

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

تظاهرات مردم زاهدان: مرگ بر خامنه‌ای؛ می‌کشم می‌کشم، آن که برادرم کشت؛ مرگ بر حکومت اعدامی؛

مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر؛

 

امروز جمعه ۵خرداد، مردم دلیر زاهدان بار دیگر پس از نماز جمعه با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر دیکتاتور»، «می‌کشم می‌کشم، آن که برادرم کشت»، «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «مرگ بر سپاهی»، «بسیجی جیره خور، آخرشه خوب بخور»، «نه سلطنت نه رهبری، برابری برادری»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «این آخرین پیامه، هدف کل نظامه»، «بسیجی سپاهی، داعش ما شمایی»، «برادر شهیدم، خونتو پس می‌گیرم» و «مرگ بر حکومت اعدامی» دست به تظاهرات زدند.

تظاهر کنندگان هم‌چنین در حمایت از مولوی عبدالغفار نفشبندی امام جمعه پیشین راسک شعار می‌دادند. در این تظاهرات زنان دلاور بلوچ نقش فعالی داشتند.

بر روی یکی از پلاکاردهایی که تظاهر کنندگان به‌دست داشتند نوشته بود: «در نظامهای دیکتاتوری همه چیز حتی پانزده دقیقه قبل از فروپاشی خوب به نظر می‌رسد».

پاسداران و لباس شخصی‌ها برای ممانعت از گسترش تظاهرات دست به دستگیری گسترده جوانان از جمله در اطراف مسجد مکی و مناطق بهشتی، خرمشهر و کوثر زدند.

خانم مریم رجوی گفت امروز بار دیگر هموطنان بلوچ در زاهدان با طنین شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای»، بر استمرار قیام و دادخواهی خون شهیدان پای فشاری کرده و نشان دادند هدف آنها سرنگونی «کل نظام» است و با فریادهای «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر» نشان دادند که به‌دنبال نفی هر گونه دیکتاتوری هستند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ خرداد ۱۴۰۲ (۲۶ می‌۲۰۲۳)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.