درگذشت و جاودانگی خواهر پاکباز مجاهد خجسته میرزاباقری عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران

  • 1402/03/01

درگذشت و جاودانگی خواهر پاکباز مجاهد خجسته میرزاباقری

عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران

مجاهد پاکباز و قهرمان، خجسته بانو میرزا باقری عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران پس از ۳۸سال مبارزه حرفه‌یی و تشکیلاتی و پس از ۵سال استقامت در مقابله با بیماری روز دوشنبه اول خرداد ۱۴۰۲ در آلبانی جاودانه شد و به همرزمان صدیق و شهیدش در اشرف و لیبرتی پیوست.

خواهر مجاهد خجسته میرزاباقری متولد ۱۳۳۶ در تهران و دانش آموختهٔ دندانپزشکی بود که از سال۱۳۶۴ به‌طور حرفه‌یی و تمام وقت برای رهایی خلق و میهن اسیرش از چنگال دیکتاتوری آخوندی به مجاهدین پیوست. او طی ۳۸سال در بخشهای مختلف سازمان و ارتش آزادیبخش ملی مسئولیتهای گوناگونی را برعهده داشت.

خجسته میرزاباقری در شمار زنان مجاهدی بود که پیشتاز و راهگشای نبرد آزادیبخش شدند و از جمله در عملیات بزرگ آفتاب و چلچراغ و فروغ جاویدان شایستگی درخشان خود را به اثبات رساندند. او هم‌چنین در سلسله عملیات تدافعی مروارید و بر جای خود نشاندن نیروهای مهاجم رژیم ولایت فقیه شرکت داشت و دلیرانه جنگید.

وی در دوران پایداری پرشکوه در اشرف و لیبرتی در برابر حملات دست‌نشاندگان و دژخیمان ولایت فقیه به سرکردگی دژخیم قاسم سلیمانی در ۶ و۷ مرداد۱۳۸۸ و ۱۹فروردین ۱۳۹۰ قهرمانانه مقاومت کرد و به مدت ۹۲روز در اعتصاب‌غذای سال۱۳۹۲ شرکت داشت.

فراتر از همهٔ اینها، عبور سرفرازانه و پیروزمندانه این زن قهرمان انقلابی مجاهد خلق از آزمایش‌های پیاپی در طول حیات مبارزاتی و انقلابی‌اش بود که در همهٔ آنها ارتجاع و بورژوازی را بور و کور بر جای گذاشت.

خانم مریم رجوی با تسلیت به‌مناسبت درگذشت مجاهد صدیق و قهرمان پاکباز خجسته میرزا باقری از اعضای شورای مرکزی سازمان مجاهدین خلق ایران تأکید کرد: زنان پاکباز و فداکار و شجاعی چون خجسته، که هر چه دارند برای آزادی خلق و میهنشان در طبق اخلاص و صدق و فدا می‌گذارند، محکم‌ترین تضمین برای پایداری نبرد آزادیبخش و برای رهایی ایران از ستم شیخ و شاه و تحقق آزادی و حاکمیت جمهور مردم هستند. یقین دارم که شورای مرکزی و همرزمان مجاهدش، با درس گرفتن از ایستادگی و صبر جمیل او جایش را پر خواهند کرد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.