,اعدام سه زندانی قیام در اصفهان به دستور خامنه‌ای به‌رغم اعتراضات گسترده داخلی و بین‌المللی

  • 1402/02/29
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

اعدام سه زندانی قیام در اصفهان به دستور خامنه‌ای به‌رغم اعتراضات گسترده داخلی و بین‌المللی

  • خانم مریم رجوی: روزی نیست که ضحاک مار به دوش برای حفظ حاکمیت ننگین خود و در وحشت از قیام خلق، خون جوانان را بر زمین نریزد. تنها راه قیام و مقاومت است
  • فراخوان به ملل متحد، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو به اقدام فوری برای وادار کردن رژیم به توقف چرخه دستگیری و شکنجه و اعدام. بی‌عملی در تناقض آشکار با اصول شناخته شده و جهانشمول حقوق‌بشر است

صبح امروز جمعه ۲۹اردیبهشت قضاییه جلادان به دستور خامنه‌ای به‌رغم اعتراضات گسترده داخلی و بین‌المللی، در یک اقدام جنایتکارانه سه زندانی قیام، صالح میرهاشمی (۳۶ساله)، مجید کاظمی (۳۰ساله) و سعید یعقوبی (۳۷ساله) را پس از ماهها شکنجه جسمی و روانی، به اتهام آخوند‌ساخته محاربه اعدام کرد. فاشیسم دینی حاکم علت این اعدامها را به هلاکت رسیدن شماری از نیروهای سرکوبگر در جریان قیام در اصفهان در آبان ماه گذشته ذکر کرده است.

این اعدامهای جنایتکارانه در ادامه موج جدید اعدامها از اوایل اردیبهشت ماه صورت می‌گیرد که خامنه‌ای برای جلوگیری از بالا گرفتن قیام به آن مبادرت می‌کند. تنها روز پنجشنبه ۲۸اردیبهشت ۱۶زندانی اعدام شده‌اند و شمار اعدام شدگان از ابتدای اردیبهشت به ۱۱۲تن می‌رسد.

خانم مریم رجوی گفت روزی نیست که ضحاک مار به دوش برای حفظ حاکمیت ننگین و رو به سقوط ولایت فقیه و در وحشت از قیام خلق، خون جوانان را بر زمین نریزد. رژیم آخوندها یک روز بدون سرکوب و شکنجه و اعدام قادر به حکومت نیست و تنها راه رهایی از حکومت شکنجه و اعدام، قیام و مقاومت است. وی ملل متحد، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به محکومیت موج اعدامها و اقدام فوری برای وادار کردن رژیم به توقف چرخه دستگیری و شکنجه و اعدام فراخواند و گفت بی‌عملی در برابر رژیمی که ننگ بشریت معاصر است، در تناقض آشکار با اصول شناخته شده و جهانشمول حقوق‌بشر است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ (۱۹ می‌۲۰۲۳)

خ

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.