کمیته خارجی کنگره آمریکا، پذیرش مجدد بشار اسد در اتحادیه عرب را محکوم کرد

  • 1402/02/19
مایکل مک کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، و گریگوری میکس، عضو ارشد این کمیته

سایت کمیته خارجی کنگره روز ۱۸اردیبهشت با درج بیانیه مایکل مک کال و گریگوری میکس پذیرش مجدد اسد در اتحادیه عرب را محکوم کردند
کمیته خارجی کنگره آمریکا در این بیانیه اعلام کرد که پذیرش مجدد اسد در اتحادیه عرب، خطا استراتژیک بزرگی است که قصابی غیرنظامیان را در خاورمیانه تشدید می‌کند.

مایکل مک کال، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، و گریگوری میکس، عضو ارشد این کمیته، از پذیرش مجدد بشار اسد در اتحادیه عرب به‌شدت محکومیت کردند. در بیانیه‌یی که این دو نماینده آمریکایی ارائه دادند، اعلام شده است که پذیرش مجدد اسد در اتحادیه عرب، اشتباهی استراتژیک بزرگ است که اسد، روسیه و ایران را برای ادامه قصابی غیرنظامیان و بی‌ثبات کردن خاورمیانه جری می‌کند.

با توجه به این بیانیه، اسد و حامیانش به‌خاطر قتل صدها هزار سوری، بازداشت و شکنجه دهها هزار نفر دیگر، استفاده از سلاحهای شیمیایی، بمباران وحشیانه سوریه و تضعیف امنیت منطقه از طریق قاچاق مواد مخدر، با هیچ پاسخگویی مواجه نشدند. در این بیانیه آمده است که اسد تغییر نکرده است و به این جنایات ادامه خواهد داد، در حالی که یک سابقه جهانی ایجاد می‌کند که دیکتاتورهای بی‌رحم می‌توانند منتظر پاسخگویی برای جنایات خود باشند.

بنابراین، ایالات متحده باید قانون سزار و سایر تحریم‌ها را به‌طور کامل اجرا کند تا تلاشهای عادی‌سازی با این جنایتکار جنگی متوقف شود. این بیانیه از سوی دو نماینده آمریکایی به‌عنوان یک اقدام قابل توجه در خصوص نگرانی‌های جهانی درباره اسد و رژیم سوریه در مورد حقوق‌بشر و امنیت منطقه‌یی در خاورمیانه، مورد تأیید و حمایت قرار گرفت.

این بیانیه، هم‌چنین به‌عنوان یک تأکید بر لزوم تنظیم فشار بین‌المللی برای قطع حمایتهای مالی و نظامی از اسد و رژیم سوریه، از جمله تحریم‌های اقتصادی و تجاری، واکنش نشان می‌دهد. هم‌چنین، این بیانیه نشان می‌دهد که ایالات متحده تصمیم دارد تا ادامه دهد به حمایت از آزادی و حقوق‌بشر در سوریه و در مقابله با رژیمی که به‌طور مداوم جنایات بر علیه مردم خود را انجام می‌دهد، اقداماتی را انجام دهد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.