استیونسون: در ماه رمضان، آخوندها در ایران از شرایط خاص برای سرکوب قیام سراسری استفاده می‌کنند

  • 1402/01/22
استرون استیونسون

استرون استیونسون روز ۲۱فروردین در مقاله‌ای که در سایت اسکاتسمن منتشر شده است نوشت: آخوندهای ستمگر در ایران در ماه رمضان، در تازه‌ترین اقدام خود از شرایط خاص برای سرکوب قیام سراسری استفاده می‌کنند.
با محکومیت بین‌المللی سرکوب وحشیانه معترضان در جریان قیام سراسری که اکنون ۷ماه است ادامه دارد، ممکن است تصور شود که آخوندهای ایران در حد اعتدال درس‌هایی آموخته باشند.
علی خامنه‌ای، رهبر فرتوت جمهوری اسلامی، تلاش کرده است خود را به‌عنوان نماینده خدا و اسلام بر روی زمین معرفی کند. او مرتباً مخالفان خود را به‌عنوان دشمنان خدا معرفی می‌کند. معترضان را به جرم ساختگی «محاربه» یا «محاربه با خدا» متهم می‌کند که حکم اعدام اجباری را در پی دارد.

از زمان انقلاب ۱۹۷۹ که شاه منفور را سرنگون کرد، اما توسط آخوندها ربوده شد، جنبش اصلی اپوزیسیون دموکراتیک، مجاهدین خلق، صدای کلیدی آزادی‌خواهی، عدالت و دموکراسی بوده است.
آنها بهای زیادی برای مخالفت خود پرداخته‌اند. بیش از ۳۰هزار زندانی سیاسی عمدتاً مجاهدین خلق در سال۱۹۸۸ در قتل‌عام به دستور روح‌الله خمینی، ولی‌فقیه وقت، اعدام شدند. واحدهای شجاع مقاومت مجاهدین خلق قیام کنونی را در سراسر ایران هدایت می‌کنند.

استرون استیونسون در ادامه مقاله، به تشریح مسائلی که باعث شده است که مردم ایران علیه حکومت اعتراض کنند، پرداخته است. نویسنده بیان می‌کند که طی دوران حکومت خامنه‌ای، اقتصاد کشور به‌طور گسترده‌یی از جمله بخش‌هایی مانند بیکاری، نابسامانی، فساد، محدودیت در دسترسی به مواد غذایی و داروها، بهبود نیافته است.

نویسنده می‌گوید که حالا با پیشروی پنجمین موج اعتراضات، سران حکومت ایران سعی می‌کنند در ماه رمضان، اراده مردم را شکست دهند و به این شکل، بتوانند به کنترل کامل مردم و کشور برسند.

استیونسون نوشت: رژیم طی چند هفته گذشته، به هزاران نفر از فعالان اعتراضی در سراسر کشور، هشدار داده است که اگر به فعالیت‌های خود ادامه دهند، با پیام‌های خطرناکی که می‌تواند به‌دنبال آنها بیاید، مواجه خواهند شد.

در پایان، استرون استیونسون از اقدامات برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا برای تحریم کسانی که مسئول فشار و سرکوب اعتراضات در ایران هستند، حمایت کرده و بیان می‌کند که این تحریم‌ها نباید فقط برای تحریم‌گذاری بلکه برای حمایت از مردم ایران بوده و در راستای دفاع از حقوق‌بشر و آزادی مردمان این کشور باید ادامه پیدا کنند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.