مسموم کردن صدها دانش‌آموز در دست‌کم ۱۶مدرسه در ۷شهر

  • 1402/01/19
اطلاعیه شورای ملی مقاومت

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

مسموم کردن صدها دانش‌آموز در دست‌کم ۱۶مدرسه در ۷شهر

تجمعات اعتراضی خانواده‌ها در اردبیل و دیواندره

مسموم‌سازی عمدی دانش‌آموزان مدارس دخترانه که پس از پایان تعطیلات نوروزی از سرگرفته شده بود امروز با شدت بیشتر ادامه پیدا کرد. سایت حکومتی «شبکه شرق» رژیم نوشت: «مسمومیت سریالی دانش‌آموزان هم‌چنان ادامه دارد… مدیر کل امور امنیتی و انتظامی استاندار اردبیل خبر داد: حدود ۴۰۰دانش‌آموز با اورژانس به بیمارستان منتقل شده‌اند و تحت نظارت پزشکان هستند… . پیش از ظهر امروز تعدادی از دانش‌آموزان مدارس دخترانه دین و دانش، عفاف، معراج، خلبان، ذاکر، دادمان، بهاران، سماء و تعداد دیگری از مدارس اردبیل دچار مسمومیت با علائم تهوع و استفراغ شده بودند»… (شبکه شرق – ۱۹فروردین).

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت امروز ۱۹فروردین گزارشهایی از مسمومیت دانش‌آموزان در دو مدرسه دخترانه در شهرستانهای هفتکل و اهواز داشتیم. (همشهری ۱۹فروردین) . در هفتکل دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه هاجر برای دومین بار دچار مسمومیت شدند و ۲۰نفر از آنان راهی بیمارستان شدند. (سایت حکومتی خبر فوری – ۱۹فروردین). دانش‌آموزان دو مدرسه دخترانه پروین اعتصامی و بنت الهدی در دیواندره هدف حمله شیمیایی قرار گرفت و ۱۵ دانش‌آموز به بیمارستان منتقل شدند. دانش‌آموزان مدرسه دخترانه فدک و یک مدرسه دیگر در نقده و ۲۰ دانش‌آموز مدرسه دخترانه خیام در پردیس (استان تهران) با گاز سمی مسموم شدند. خانواده‌های دانش‌آموزان در اردبیل در مقابل مدارس و در دیواندره در مقابل بیمارستان دست به تجمع اعتراضی زدند و شعارهای ضدحکومتی سر دادند.

در چنین شرایطی و در پنجمین ماه این جنایتهای زنجیره‌ای توجیهات مسخره و اظهارات متناقض سرمداران و ارگانهای امنیتی و سیاسی و تبلیغاتی رژیم ادامه دارد. روز گذشته حمید کاظمی رئیس «کارگروه حقیقت‌یاب مسمومیت دانش آموزان» در مجلس رژیم با وقاحت گفت: «برخی دانش‌آموزان از روی شیطنت شاید چنین کارهایی می‌کنند و لازم است برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی در مدارس پدافند غیرعامل تشکیل شود… و فکر می‌کنم تا دو هفته دیگر بتوانیم گزارشی در این خصوص به صحن علنی مجلس ارائه کنیم». (سایت حکومتی اعتماد آنلاین – ۱۸فروردین).

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران گفت هدف رژیم ضدبشری آخوندها از این جنایت بزرگ و سیستماتیک مقابله با قیام و انتقام گیری از دختران و زنانی است که در صفوف مقدم مبارزه برای سرنگونی این رژیم قرار دارند. وی بار دیگر بر ضرورت تحقیقات مستقل کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی و نهادهای ذیربط ملل متحد و اقدام فوری برای توقف این جنایت بزرگ تأکید کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹فروردین ۱۴۰۲ (۸ آوریل ۲۰۲۳)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.