درگذشت خواهر مجاهد مریم محمد در آلبانی

  • 1402/01/10
خواهر مجاهد مریم محمد از شورای مرکزی مجاهدین

خواهر مجاهد مریم محمد از شورای مرکزی مجاهدین با ۳۸سال سابقه مبارزه حرفه‌یی در برابر رژیم ولایت فقیه، در پی ۴سال بیماری روز پنجشنبه ۱۰فروردین در بیمارستان در آلبانی درگذشت و به یاران شهید و صدیقش پیوست. وی همزمان از چند بیماری رنج می‌برد.

مریم محمد متولد ۱۳۳۲ در تهران، دانشجوی رشتهٔ زبان و ادبیات انگلیسی در اسکاتلند که در سال۱۳۶۳ همزمان با انقلاب ایدئولوژیک درونی با مجاهدین و پیام رهائیبخش مریم رهایی آشنا شد و به‌طور حرفه‌یی و تمام وقت به مجاهدین پیوست.

در سال۱۳۶۵ هنگامی که دولت شیراک در فرانسه در معامله و بندوبست با رژیم ضدبشری آخوندها شماری از مجاهدین و اعضای مقاومت ایران و پناهندگان سیاسی را به‌ گابن اخراج کرد، مجاهد خلق مریم محمد به‌مدت یک ماه در اعتصاب‌ غذای اعتراضی شرکت داشت.

در سال۱۳۶۷ همزمان با حماسه میهنی و آرمانی فروغ جاویدان، مریم محمد به ارتش آزادیبخش ملی ایران پیوست.

مجاهد صدیق مریم محمد در یک دهه پایداری در اشرف و لیبرتی در مقابله با حملات وحوش و مزدوران ولایت فقیه و در زمان موشک‌بارانها و محاصره ضدانسانی دارویی و پزشکی، مسئولیت همراهی و ترجمه و رسیدگی به مجروحان و بیماران را برعهده داشت و با تمام وجود برای همرزمان مجروح و بیمار تلاش می‌کرد. او در سال۱۳۹۲ همراه با یک گروه از مجروحان و بیماران صعب‌العلاج به آلبانی منتقل شد.

خانم مریم رجوی با تسلیت به‌خاطر درگذشت مجاهد صدیق مریم محمد، به رزم بی‌امان او در سالهای طولانی پایداری پرشکوه در اشرف و لیبرتی در بحبوحهٔ جنگ و بمباران و حملات موشکی و محاصره پزشکی و دارویی و شکنجه روانی بیماران با ۳۲۰بلندگو طی ۶۷۷روز درود فرستاد و زنان رزمنده مجاهد را برترین نمونه‌های جنگاوری و پاکبازی در برابر دیکتاتوری زن‌ستیز آخوندها توصیف کرد که بدون هیچ ادعا، طی دهه‌ها، قیمت سنگین آزادی خود و خلقشان را تمام و کمال پرداخته و می‌پردازند.

خانم رجوی از تیم خواهران مجاهدی که در ۴سال اخیر در منتهای مایه‌گذاری به مراقبت و نگهداری از مریم محمد در سخت‌ترین شرایط بیماری پرداختند، قدردانی کرد.

×××××

مادر محمد و پدر محمد والدین مرحوم مجاهد صدیق مریم محمد از هواداران مجاهدین و یاران ۴۰ساله مقاومت در انگلستان بودند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.