تد کروز: رژیم ایران تا زمانی که به خاکستر تاریخ تبدیل نشود، به تهدید امنیت و منافع آمریکاییها ادامه خواهد داد

  • 1401/10/14
سناتور تد کروز

تد کروز سناتور جمهوریخواه از ایالت تگزاس چهارشنبه ۱۴دی، به‌مناسبت سومین سالمرگ به هلاکت رسیدن قاسم سلیمانی با انتشار بیانیه‌ای نوشت: «سه سال پیش ارتش آمریکا و نیروهای اطلاعاتی ما با توان بالا سردسته تروریستها را حذف کردند و من با افتخار قطعنامه‌یی را به سنا ارائه کردم که در آن بر لزوم تقدیر از دست‌اندرکاران این عملیات تأکید شد».
او گفت: «این قطعنامه مورد حمایت قوی دو حزب جمهوریخواه و دموکرات قرار گرفت».

سناتور تد کروز در ادامه افزود: «با توجه به ادامه تهدیدهای تروریستی ایران و ایادی‌اش، شامل نیروی قدس، رژیم ایران تا زمانی که به خاکستر تاریخ تبدیل نشود، به تهدید امنیت و منافع آمریکاییها ادامه خواهد داد».

پیش از این سناتور کروز در مورد کشته شدن پاسدار قاسم سلیمانی در سال۹۸ گفته بود: «پایان کار قاسم سلیمانی، عدالتی فرخنده است که پس از مدتها سرانجام اجرا شد؛ عدالتی برای هزاران آمریکایی که توسط نیروهایش که تحت کنترل ایران بودند در سراسر خاورمیانه کشته یا زخمی شدند و نیز برای صدها هزار سوری و عراقی سُنی که توسط شبه‌نظامیان او پاکسازی قومی شده بودند».
در همین رابطه جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا نیز که در زمان کشته شدن قاسم سلیمانی کاندیدای ریاست‌جمهوری بود در بیانیه‌یی نوشته بود: «هیچ آمریکایی برای مرگ قاسم سلیمانی سوگواری نخواهد کرد. او باید سزای اعمالش را بابت جرایمی که علیه نیروهای آمریکایی و هزاران بی‌گناه در منطقه مرتکب شده بود می‌دید»

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.