استقبال گسترده جهانی از اخراج رژیم ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل

  • 1401/09/24
سازمان ملل

اخراج رژیم ایران از کمیسیون مقام زن در سازمان ملل متحد مورد استقبال شماری از شخصیتها و کشورهای مختلف جهان قرار گرفت:

وزیر خارجه انگلستان در این باره گفت: رژیمی که با قساوت زنان و دختران را سرکوب می‌کند جایی در کمیسیون مقام زن ندارد.

نماینده آمریکا در سازمان ملل: عضویت رژیم ایران در کمیسیون زنان لکه‌یی بر اعتبار ما بود. آن لکه را پاک کردیم (رویترز۲۳آذر) 

ملانی ژولی وزیر خارجه کانادا: کانادا رژیم را مورد حسابرسی قرار خواهد داد. ما اجازه نخواهیم داد که حقوق زنان تضعیف شود (توئیتر ۲۳ آذر). 

جاسیندا آردرن (Jacinda Ardern) نخست‌وزیر نیوزیلند ضمن استقبال از اخراج رژیم از کمیسیون زنان سازمان ملل گفت. این اولین بار است که یک کشور عضو از این سازمان اخراج شده است (‌توئیت جاسیندار اردرن۲۳ آذر). 

سناتور جیم ریش عضو سنای آمریکا: من از اخراج رژیم ایران از کمیسیون زنان سازمان استقبال می‌کنم. این رژیم به‌دلیل رفتار وحشتناکی که با زنان و دختران دارد، هرگز نباید در این ارگان می‌بود. وی افزود: به حمایت از مردم ایران برای محقق کردن آرمانشان برای آزادی ادامه می‌دهیم (توئیتر جیم ریش۲۳ آذر).

 

وندی شرمن معاون اول وزارت‌خارجه آمریکا: رأی امروز حذف رژیم ایران از کمیسیون جایگاه زنان؛ پیام صریح و ضروری حمایت از زنان و دختران شجاع ایران است. سرکوب مداوم مردم توسط رژیم ایران نشان می‌دهد که برای عضویت در کمیسیون زنان سازمان ملل مناسب نیست. 

ودانت پاتل معاون سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا: رأی موفقیت‌آمیز امروز شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل برای حذف رژیم ایران از کمیسیون وضعیت زنان سازمان ملل، پیام حمایت غیرقابل انکار از سراسر جهان به مردم شجاع ایران است.
ایالات متحده مفتخر است که با شرکای خود برای حذف رژیم ایران از نهادی که رژیم کنونی ایران از حفظ ارزش‌ها و مأموریت‌های آن عاجز بوده، همکاری کرده است. ایالات متحده بر حمایت بی‌دریغ خود از مردم ایران تأکید می‌کند.

سیمون بیرمنگام؛ وزیر خارجه سایه استرالیا و رهبر لیبرالها در سنای این کشور نیز روز چهارشنبه ۲۳آذر با انتشار توئیتی با استقبال از اخراج رژیم ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل نوشت «اخراج ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد یک اقدام دیرهنگام اما بسیار خوشایند است. خشونت وحشیانه و ظلم و ستم ایران بر زنان، دختران و کسانی که از حقوق اولیه آنها حمایت می‌کنند، اسفناک و در تناقض با اهداف این کمیسیون است».

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.