بیانیه زندانیان هوادار مجاهدین در زندان گوهردشت در حمایت از قیام مردم ایران

  • 1401/07/21
بیانیه زندانیان هوادار مجاهدین در زندان گوهردشت در حمایت از قیام مردم ایران

بیانیه زندانیان هوادار مجاهدین در زندان گوهردشت در حمایت از قیام مردم ایران

شورش و قیام در ایران خاموشی‌پذیر نیست

جوانان ایران آن‌چنان متهورانه به خیابان‌ها آمده‌اند که جهانیان را به شگفتی و حمایت گسترده از قیام برای سرنگونی وادار کرده‌اند. آنان از هیچ قدرتی تقاضای حمایت نکردند ولی همه را به حمایت برانگیختند و همین دلیل بر حقانیت و اصالت این قیام و انقلاب است.

استمرار قیام طی ۴هفته اخیر هم شاید باور کردنی نمی‌نمود ولی محقق شده است. انباشت مسائل اجتماعی از فقر و بیکاری و محرومیت تا بی‌عدالتی و تبعیض و و و از عوامل اصلی شکل‌گیری این قیام است. زنان و دختران شجاع ایرانی نیز به‌دلیل ستم مضاعفی که طی ۴۳سال گذشته بر آنها رفته است، به‌صورت برجسته‌یی نقش خود را برعهده گرفته و وارد میدان شده‌اند.

ویژگی بارز این رژیم قرون‌وسطایی در زن‌ستیزی آن بوده و تبعیض و ستم ۴۰ساله انباشته شده بر زنان میهنمان طبعاً پتانسیلی این‌گونه انفجاری را ایجاد می‌کند. اما این، عامل و علت اصلی تداوم و استمرار قیام در شهرهای ایران نبوده و نیست.

نباید علت قیام و شورش امروز را که در همه شهرها و روستاها جریان دارد، به حد یک تار مو و روسری کاهش و تقلیل داد. این تنها بهانه و بستر بروز آنهمه حقوق پایمال شده و سرکوب شده است.

علت اصلی این شورش آتشین، فقدان آزادی یعنی آن گوهره وجودی انسان است که از عموم مردم ایران و به‌ویژه از زنان ایرانی سلب شده است و عامل اصلی این سلب آزادی و حقوق همانا استبداد حاکم و عمود خیمه آن «ولایت فقیه» است و بی‌جهت نیست که پایه و عمود خیمه این انقلاب و قیام هم در شعار مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌ای خود را نشان می‌دهد که سرمنشاء همه حقوق سلب شده، آزادیها و حاکمیت مردمی است.

از آنجا که آزادی ودیعه‌ای است که انسان به صفت آن به انسان مبدل گشته و گوهره بی‌بدیل انسانی تا تجربه نشود و طعم آن چشیده نشود، چندان قابل فهم نیست ولی آنگاه که در مجرایی و شکافی کوچک فوران می‌کند، مانند فوران آتشفشان، گدازه‌های آتشین آن سربه فلک کشیده و همه چیز را در خود ذوب می‌کند و هیچ‌کس و هیچ نیرویی هم یارای ایستادگی در برابر آن را ندارد. حال این قدرت را جوانان و به‌ویژه زنان و دختران ایرانی طی این چند هفته تجربه کرده و جهانی را به حیرت درآورده‌اند و این تجربه دیگر پس گرفتنی نیست به همین دلیل این قیام تا انقلابی دمکراتیک سر بازایستادن نخواهد داشت و ما هم در زندان همصدا با همه ایران فریاد می‌زنیم مرگ بر خامنه‌ای مرگ بر خامنه‌ای

 

هواداران مجاهدین در زندان گوهردشت – ۲۰مهر۱۴۰۱

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.