یانس یانشا: می‌دانیم که مردم شجاع ایران به‌زودی رژیم آخوندها را سرنگون خواهند کرد

  • 1401/07/07
یانس یانشا نخست وزیر پیشین اسلوونی

یانس یانشا نخست وزیر پیشین اسلوونی روز ۶مهرماه در پیامی در همبستگی با قیام مردم ایران نوشت: می‌دانیم که مردم شجاع ایران به‌زودی رژیم آخوندها را سرنگون خواهند کرد و همه جهان دمکراتیک و متمدن از شما حمایت می‌کنند. مقاومت کنید، سازماندهی کنید، بجنگید. پیروز می‌شوید.

پیام همبستگی با قیام مردم ایران

ایرانیان شجاع عزیز

قبل از هر چیز می‌خواستم به شما به‌خاطر قیام شما علیه دیکتاتوری مذهبی تبریک بگویم. متأسفانه، از اواسط ماه سپتامبر در نتیجه شلیک نیروهای رژیم سرکوبگر ۲۰۰تظاهر کننده کشته شده‌اند. صدها تن مجروح و بیش از ۱۰۰۰۰نفر دستگیر شده‌اند. از آنجایی که خودم دو بار زندانی سیاسی بوده‌ام به‌خوبی می‌دانم که چه قیمت کلانی این تظاهر کنندگان شجاع می‌پردازند. لیکن این قیمت رهایی مردم در ایران فردا را بهمراه خواهد داشت. می‌بینیم که این موج تظاهرات ضددولتی در ۳۱استان گسترش داشته و به‌رغم سرکوبی خشن و دستگیریهای گسترده ادامه دارد. روشن است که ماهیت سازمان یافتگی تظاهرات به این پشتکاری و انعطاف پذیری راه برده است و اعضای واحد های مقاومت (ام یی کی) در یک جامعه وسیعتری ادغام شده‌اند. در ویدئوها ما دانش‌آموزان، کارمندان و کارگران شجاع را می‌بینیم آشکارا همه اشکال دیکتاتوری را رد می‌کنند. این واضح است که مردم ایران اساساً زن‌ستیزی را رد می‌کنند و برابری کامل زن و مرد را به‌رسمیت می‌شناسند و خواهان جمهوری دمکراتیک بر اساس جدایی دین از دولت هستند.

ما می‌دانیم مردم شجاع ایران به‌زودی رژیم ملاها را سرنگون می‌کنند و همه جهان دمکراتیک و متمدن از شما حمایت می‌کند. مقاومت کنید، سازماندهی کنید بجنگید و پیروز می‌شوید.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.