قیام به ۱۳۹شهر در ۳۱استان گسترش یافت، شمار شهیدان از ۱۴۰ و شمار دستگیر شدگان از ۵۰۰۰ بیشتر است

قیام ایران – شماره ۱۳

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1401/07/02

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام ایران – شماره ۱۳

قیام به ۱۳۹شهر در ۳۱استان گسترش یافت، شمار شهیدان از ۱۴۰ و شمار دستگیر شدگان از ۵۰۰۰ بیشتر است

درگیری جوانان شورشی در ۲۱منطقه تهران و شهرهای مختلف با پاسداران، لباس شخصی‌ها و مزدوران بسیجی

 

تا روز شنبه ۲مهر ۱۴۰۱، نهمین روز قیام سراسری دست‌کم به ۱۳۹شهر از ۳۱استان، گسترش یافت و به‌رغم سرکوب وحشیانه و جنایات رژیم ضدبشری آخوندی، شعله‌های قیام در حال گسترش است. شب گذشته در تظاهرات مردم در اکثر شهرها به رودررویی و مقابله با مزدوران سرکوبگر رژیم انجامید. بنا‌به گزارش سازمان مجاهدین خلق ایران شمار شهیدان از ۱۴۰تن گذشته و شمار دستگیر شدگان قیام بیش از ۵۰۰۰نفر است.

 

امروز، شنبه ۲مهر نیز قیام‌آفرینان در شهرهای مختلف و از جمله در شیراز، از صبح، طنین شعارهای مرگ بر دیکتاتور را در خیابانهای این شهر بصدا درآوردند. در تهران تظاهر کنندگان در مقابل دانشگاه تهران با نیروهای سرکوبگر رژیم درگیر شدند. دانشجویان شعار می‌دادند، «مرگ بر دیکتاتور».

 

جمعه‌شب در هشتمین روز قیام سراسری مردم ایران، و ساعاتی پس از ضدتظاهرات مفتضح و شکست‌خوردهٴ خامنه‌ای، شهرهای میهن هم‌چنان شاهد تظاهرات و رویارویی مردم و جوانان شورشی با مأموران سرکوبگر شد. گزارشاتی که به‌دلیل قطع اینترنت از تظاهرات و درگیریهای روز گذشته رسیده حاکیست، جوانان در ۲۱ منطقه تهران، از جمله پل ستارخان، نازی‌آباد، پارک‌وی، بلوار فردوس، شمیران، تجریش و صادقیه، در مقابل تهاجم مزدوران با پرتاب سنگ به مقاومت پرداختند و به‌رغم حضور گسترده پاسداران و مزدوران سرکوبگر رژیم جمعیت کثیری به تظاهرات پرداختند. تظاهر کنندگان شعار می‌دادند، «مرگ بر دیکتاتور»، «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه»، «می‌رزمیم، می‌جنگیم، ایرانو پس می‌گیریم» و «ما بچه‌های جنگیم، بجنگ تا بجنگیم». در گرگان نیز، تظاهر کنندگان با شعار «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه» به خیابان‌ها ریختند.

 

در رشت، نیروی انتظامی رژیم به سوی تظاهر کنندگان آتش گشود. در قم جوانان با نیروها و مزدوران رژیم درگیر شدند. در مرودشت، جمعیت زیادی تا پاسی از شب در خیابان‌ها در مقابل نیروهای سرکوبگر به تظاهرات پرداختند. در مشهد، تظاهر کنندگان شعار می‌دادند «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه». در تاکستان، جوانان شورشی، مجسمه قاسم سلیمانی جنایتکار را به آتش کشیدند. در قرچک ورامین، جوانان با پرتاب سنگ نیروی انتظامی را وادار به عقب‌نشینی کردند. در مهرشهر کرج، جوانان شعار می‌دادند، «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه. در همدان، تظاهر کنندگان شعار می‌دادند، «مرگ بر خامنه‌ای»، «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله». در کرج، جوانان با به آتش کشیدن منابع زباله، اقدام به بستن خیابان و سد کردن مسیر نیروهای سرکوبگر نمودند. در هشتگرد، جوانان در مقابل تهاجم نیروهای سرکوبگر مقاومت نموده و شعار می‌دادند، «ماهمه با هم هستیم». در سنندج، تظاهر کنندگان در مقابل نیروهای سرکوبگر رژیم صف بسته و با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» به تظاهرات خود ادامه دادند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲ مهر۱۴۰۱ (۲۴ سپتامبر ۲۰۲۲)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.