کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل – معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران» وظایف اروپا

  • 1401/06/25

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل - معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران»

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل – معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران»

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل برای معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران» و وظایف اروپا امروز جمعه ۲۵شهریور ساعت ۱۰و۳۰ به‌وقت اروپا و ۱۳ به‌وقت ایران برگزار شد.

در این کنفرانس حسین عابدینی معاون نمایندگی شورا در انگلستان، خانم اینگرید بتانکور، نامزد سابق ریاست‌جمهوری کلمبیا، جان برکو – رئیس و سخنگوی پارلمان انگلستان (۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹)، سناتور رابرت توریسلی، فرانسوا دواسمت نماینده پارلمان بلژیک، سناتور مارک دمسماکر رئیس کمیسیون امور ایالتی در سنای بلژیک ومحمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران به سخنرانی پرداختند.

آخرین تحولات و گزارشهای این کنفرانس را در این صفحه دنبال کنید:

 

 

حسین عابدینی معاون نمایندگی شورا در انگلستان:

حسین عابدینی معاون نمایندگی شورا در انگلستان

موضوع کنفرانس امروز همان‌طور که یکی از شرم‌آورترین توطئه‌های تروریستی که یک حکومت در خاک اروپا می‌خواست پیش ببرد برای بمب‌گذاری در اجلاس جهانی ایران آزاد که شورای ملی مقاومت در ویلپنت در سال۱۳۹۷ برگزار کرد. اگر این توطئه خنثی نمی‌شد صدها و چه بسا دهها و یا صدها نفر را به‌قتل می‌رساند. این باعث می‌شود که معامله شرم‌آور بین بروکسل و رژیم ایران بیش از پیش زیر سؤال برود. امروز ما کتاب مهمی را معرفی می‌کنیم. نام این کتاب تروریسم دیپلماتیک ساختار تروریسم حکومتی رژیم ایران است.

این کتاب برای اولین بار در این کنفرانس معرفی می‌شود، این کتاب توسط شورای ملی مقاومت منتشر شده و شرح کامل از این توطئه را در برمی‌گیرد، از آغاز برنامه‌ریزی از تهران تا اروپا گام‌به‌گام چطور انجام شد.

توطئه‌یی از طریق شنود ضبط اسناد و ماجرای متوقف کردن توطئه و اطلاعاتی که به دست آمده در این کتاب منتشر شده است.

هم‌چنین وقایع این توطئه نظیر تحقیقات، محکومت و عواقب سیاسی این توطئه تروریستی در خاک اروپا در این کتاب آمده است.

این کتاب نشان می‌دهد که اسدالله اسدی یک دیپلمات تروریست خطرناک است که شبکه بسیار گسترده‌یی را از مأموران در اروپا اداره می‌کرده و توطئه تروریستی را تحت فرماندهی مستقیم بالاترین سطوح سران اخوندهای حاکم بر ایران انجام می‌داده است.

به همین دلیل بسیار نگران‌کننده است که آزادی احتمالی او به ایران بیش از پیش رژیم را جری خواهد کرد برای این فعالیت تروریستی در اروپا را گسترش بدهد، بنابراین قویاً توصیه می‌کنم این کتاب را مطالعه کنید.

خانمها و آقایان

بعد از این مقدمه و معرفی کوتاه کتاب می‌خواهم خیلی کوتاه شخصیت‌های برجسته امروز را معرفی کنم که در کنفرانس امروز حضور دارندکه البته چهره‌های شناخته شده‌ای هستند.

خانم اینگرید بتانکور که بسیار شناخته است، ایشان کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری کلمبیا و سناتور که به مدت ۶.۵ سال در کلمبیا گروگان بود و اطلاعات زیادی در این زمینه دارد در رابطه با موضوع گروگانگیری از جمله سیاستهای رژیم آخوندی.

آقای سناتور مارک دمسماکر از سنای بلژیک که در رابطه با مخالفت با این لایحه شرم‌آور در بلژیک توضیح خواهند داد.

هم‌چنین سناتور رابرت توریسلی از حزب دموکرات آمریکا حضور دارد. سناتور توریسلی و خانم بتانکور هر دو از شاکیان خصوصی این پرونده هستند و به‌خوبی می‌توانند در رابطه با موضوعات حقوقی توضیح بدهند که در این زمینه وجود دارد.

یک مهمان برجسته‌یی که امروز حضور دارند آقای جان برکو است که بیش از یک دهه سخنگو و رئیس پارلمان انگلستان بودند. آقای برکو از لندن به اینجا آمده و در این پنل امروز با ما هستند.

هم‌چنین یک مهمان دیگر آقای محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجی شورای ملی مقاومت ایران است که در مورد ابعاد توطئه تروریستی و تروریسم حکومتی بیشتر برای ما توضیح می‌دهند و این‌که مصونیتی که به رژیم ایران داده شده چطور تسهیل می‌کند فعالیت‌های تروریستی این رژیم را برای پیش بردن آن.

 

سناتور مارک دمسماکر رئیس کمیسیون امور ایالتی در سنای بلژیک:

 سناتور مارک دمسماکر رئیس کمیسیون امور ایالتی در سنای بلژیک

من خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم از شهادت خانم بتانکور اما نکاتی را از جانب بلژیک و دیدگاه پارلمان بلژیک می‌گویم. این معاهده از احزاب اپوزیسیون و احزاب حاکم بسیاری مخالف بودند اما سنت ناگواری داریم که نهایتاً به آن رأی دادند به‌خاطر وفادار بودن به اکثریتشان یا ائتلاف حاکم. من در دوره‌های مختلف پارلمان نماینده بودم. تجربه من این است که در نهایت خیلی ناراحت‌کننده است برای دمکراسی ما. پارلمانترها باید آزاد باشند که وجدان خودشان را حاکم کنند به‌خصوص در موضوعاتی که این‌قدر مهم است. آنجا که اصول قانون بین‌الملل در میان است. اصول دمکراسی ما بنیادهای دمکراسی ما نشان می‌دهد که پارلمان ما وظیفه دارد که حافظت کند از آنها و انتقاد کند به دولت و اگر لازم است فراخوان بدهد که آن را کنترل کند و این موضوعی که اتفاق افتاد ناراحت‌کننده است.

وقتی من در پارلمان اروپا بودم فعالیتهایی در رابطه با دادگاه بین‌المللی داشتم. یکی از موضوعات جالب این‌که این دادگاه موضعگیری کرده علیه این معاهده و این توافق. به نظر من دولت باید گوش بدهد به فراخوان این حقوق‌دانان و کارشناسی آنها. او گفت بلژیک مورد انتقاد قرار گرفت وقتی که عبدالسلام و باندش وقتی که رفتند فرانسه و یکی از جنایتهای تروریستی را انجام دادند. الآن با یک کیس مشابهی مواجهیم که دستگیر شدگان را می‌خواهند برگردانند به ایران نتیجه این است که ما اعتبار بین‌المللی خودمان را از بین می‌بریم. این علامت بدی است به جامعه بین‌المللی ما یکی از شرکای بین‌المللی هستیم و می‌خواهیم محکومیت اقدامات روسیه علیه اوکراین را انجام دهیم و در همین حال می‌خواهیم یک تروریستی که اقدامات تروریستی انجام داده را آزاد کنیم. من مخالفتم را می‌خواهم ابراز کنم با کارشناسان بین‌المللی و خانم قاضی بلژیکی که در میان آنهاست. ما رژیم را تشویق می‌کنیم که گروگانهای بیشتری بگیرد و اصلاً تضمینی نداریم. فراتر از این ما پلیسها و قضاییه‌ای داریم که به سختی کار کردند. ۴سال به سختی کار کردند تا این پرونده را به سرانجام برسانند. کارشان از بین می‌رود. دیگر هیچ تضمینی نخواهد داشت که یک قاضی یک تروریست را محکوم کند چون هرگز زندانشان را نخواهند گذراند. و این باور نکردنی است. کتابی که الآن منتشر شده است افشا می‌کند که اسدی یک تروریست معمول هم نبود او تحت فرمان رژیم ایران بود و توسط وزارت اطلاعات هدایت می‌شد. از سال‌ها قبل تحت پشتیبانی سلسله مراتب ارشد تهران کار می‌کرد. این موضوع البته هنوز ادامه دارد. خیلیها مخالف هستند از پارلمانترهای بلژیک و اپوزیسیون. سؤالهای زیادی باید پاسخ داده شود مانند قطعنامه ۱۳۷۳شورای امنیت که بعد از ۱۱سپتامبر تصویب شد.

اکنون باید ببینیم دولت در قدم بعدی چکار می‌کند. ما می‌گوییم این معاهده نباید در مورد تروریستها انجام شود. اکثریت افراد با این موافق هستند و می‌گویند آزاد کردن تروریست برای خودمان و برای جهان خطرناک است. اگر موفق نشویم این کار تاثیرات مخربی برای جهان خواهد داشت. جنگ و مبارزه تمام نشده و ما این پرونده را ادامه می‌دهیم. ما نمی‌خواهیم رژیم ایران از دمکراسی ما سوء‌استفاده کند و خواست خودش را با گروگانگیری تحمل کند.

 

سناتور رابرت توریسلی:

سناتور رابرت توریسلی

ببخشید که کمی صریح صحبت می‌کنم. هرگز کنفرانسی نیامده بودم که این‌قدر در آن شک و تردید وجود داشته باشم. باور ندارم که وارد امور داخلی کشور دیگر شوم. به نظرم موضوع مناسبی برای یک قانون نیست. من اینجا هستم به‌رغم همه شک و تردیدهایی که داشتم چون اعتقاد دارم که برجهای خبر و انفجار تروریستی در بیروت علیه نظامیان آمریکا استانداردهایی را برای من مشخص می‌کند. کسانی که الآن مورد بحث هستند شهروندان کشور من و کشور شما را به‌قتل رساندند. من فقط به‌عنوان یک سناتور آمریکا اینجا نیستم بلکه به‌عنوان یک شهروند اینجا هستم که با شما موافقم و خیلی عصبانی هستم. هر قدر به سیستم دمکراتیک کشورمان اعتقاد دارم واقعاً حفره‌های جدی دارد. فقط با درد و رنج می‌آموزیم. نمی‌شود از تاریخ بیاموزیم این قانون و این معاهده هرگز اجرا نمی‌شود. رد می‌شود به این خاطر که یک اقدام تروریستی در بلژیک در پاریس بروکسل یا لندن صورت خواهد گرفت در خیابان‌ها هم‌چنان که در بلژیک صورت می‌گیرد. همه ما می‌گوییم که درسهایمان را آموختیم. آیا نمی‌دانیم که همین الآن به قدر کافی دانش نداریم که تضمین کنیم که این موضوع به قانون تبدیل نشود؟ آیا باید کسان دیگری هم کشته شوند تا ما چیزی را بدانیم که همین الآن آن را می‌دانیم؟ دیروز داشتم این کتاب را ورق می‌زدم. فکر می‌کردم خیلی می‌دانم اما واقعاً شوکه شدم. این واقعاً یک سند روشن یک عمل تروریستی است. خیلی با جزئیات و شفاف توضیح داده. اسدی یک فرد عادی و یک تروریست معمولی نیست. رژیم ایران تصمیم گرفت از کشور شما استفاده کند تا افراد را به‌قتل برساند. شهروندان کشورهای غربی، اعضای ناتو، افرادی از جامعه اروپایی، خواهران و برادران شما هدف قرار گرفتند برای کشتار. من گفتم کمی تردید داشتیم بیایم با توجه به تجارب کشورم با حکومت تهران. من آن روز نزدیک خانم رجوی نشسته بودم که هدف اصلی این توطئه بود. تنها چیزی که باعث شده اینجا هستم و تصویرم آنجا نصب نشده شجاعت و توانمندی پلیس و مقام‌های آلمان و بلژیک و فرانسه است. همه اعضای خانواده و دوستان و بستگانم اگر اینجا بودند از صمیم قلب تشکر می‌کردند. اما باید از توانمندی پلیس بلژیک مورد تقدیر قرار بگیرد نه این‌که منتفی شود. چیزی که شما با حکومت قانون به دست آوردید را با روند سیاسی دارید از بین می‌برید.

این اولین قانونی نیست که در یک پارلمان تصویب شود و هرگز اجرا نشود. وقتی دادگاه اجرای آن را به‌طور کامل منتفی می‌کند. الآن دیر نشده. تا وقتی اسدی وارد هواپیما نشده دیر نشده. لحظه‌یی که او به تهران برگردانده شود پیامش این است که بروکسل به پایگاهی برای عملیات تهران تبدیل شده است.

چون چیزی که در پارلمان بلژیک اتفاق افتاد عواقبی برای تمام کشورهای اروپایی دارد. رژیم ایران فعالیت‌هایش را در بلژیک متمرکز خواهد کرد. چون می‌تواند این کار را با مصونیت انجام دهد. اگر عملیات تروریستی انجام شود مجرم باز می‌گردد. من می‌دانم که این موضوع خیلی متناقض است با اتفاقاتی که در کشورهای غربی رخ می‌دهد. عجب همبستگی بزرگی در حمایت از اوکراین وجود دارد. همه شانه به شانه هم هستند همان‌طور که ۷۰سال پیش دیدیم. ما از بزرگترین آزمایشهای دنیا به‌عنوان دمکراسی‌های غربی عبور کردیم و حالا چه تناقضی می‌بینم. هنوز دیر نشده است. من بعد از سال‌ها فعالیت سیاسی به رای‌هایی که دادم خیلی فکر کردم به اقداماتی که انجام دادم. می‌دانم برخی اقداماتم اشتباه بوده! کاشکی می‌توانستم دوباره انجام دهم اما زندگی این فرصت را نمی‌دهد که دوباره تکرار کنیم. وقتی شما با سالهای قبل و کارهایتان نگاه می‌کنید به کسانی که درد و رنج کشیدند به‌خاطر اعمال شما، بسیاری از همکاران شما به این تروریسمی فکر می‌کنند که آزادانه انجام خواهد شد به‌خاطر این معاهده. البته هنوز دیر نشده و دعا می‌کنم که مقامات بلژیکی تصمیم و حکم بهتری را اتخاذ کنند.

 

محمد محدثین:

محمد محدثین مسئول کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران

هم‌چنانکه در این کتاب نشان داده شده است و آقای برکو توضیح دادند، عملیات تروریستی که قرار بود در پاریس در سال۲۰۱۸ انجام شود، که آقای توریسلی و خانم بتانکور و بسیاری از ما آنجا بودیم. این توطئه تروریستی یک عمل توسط یک فرد یاغی یا چند نفر یاغی نبود. این عمل یک تروریسم حکومتی بود. تصمیم انجام این توطئه در بالاترین سطوح رژیم آخوندی و در شورای عالی امنیت رژیم انجام شد. رئیس‌جمهور وقت رژیم یعنی حسن روحانی به‌اصطلاح مدره و خود خامنه‌ای ولی‌فقیه رژیم این عملیات را تأیید کرده بود. در این توطئه وزارت اطلاعات و وزارت‌خارجه را بهشان مسئولیت داد تا آن را به اجرا بگذارند.
یک عمل تروریستی حکومتی که در بالاتری سطح رژیم آخوندی تصمیم‌گیری شده است.
هم‌چنانکه در این کتاب با جزئیات آمده اجرای این عمل تروریستی تماماً با همکاری وزارت‌خارجه رژیم ایران انجام شده است. هم‌چنانکه وزیر خارجه سابق رژیم علناً گفت هدف اصلی وزارت‌خارجه امنیت است و نه سیاسی و فعالیت‌های دیپلماتیک. این نکته را خود جواد ظریف وزیر خارجه رژیم مدره رژیم گفت. اسدالله اسدی یک دیپلمات ارشد شاغل در سفارت رژیم در وین بود. او به مدت ۲۰سال دیپلمات بود. او شخصاً بمب را به اروپا منتقل کرد. بمبی که به‌طور حرفه‌یی در تهران درست شده و به اروپا آورده شده بود. از طریق یک پرواز تجاری. می‌توانید تصور کنید که انتقال بمب با یک پرواز تجاری با دویست شهروند به چه معنی است. این کار با استفاده از یک چمدان دیپلماتیک انجام شده است. اسدی یک شبکه گسترده از مأموران و فعالیت‌های جاسوسی و تروریستی را در کشورهای اروپایی برعهده داشت. این را مقامها و پلیس آلمان گفته‌اند که وی را دستگیر کرده‌اند. آنها گفتند که در دفترچه او تقریباً بیش از ۱۹۰ اسم و آدرس در کشورهای اروپایی وجود داشت که متعلق به کسانی بود. که در ارتباط بودند با این سرکرده ترویستها. وزارت اطلاعات رژیم ایران و وزارت‌خارجه‌اش در بالاترین سطوحشان برای انجام این عملیات همآهنگ کردند. خود وزارت‌خارجه در اجرای این عمل تروریستی نقش داشت. هم‌چنین خود جواد ظریف وزیر خارجه رژیم در اجرای این عملیات نقش داشت. بعد از این‌که توطئه خنثی شد ظریف برای جلوگیری از آسیب وارده تلاش کرده این موضوع را بپوشاند. او مدعی شد که توطئه یک عملیات پرچم عوضی است. این یک عملیات بی‌شرمانه بود. و حتی بعد از احکام دادگاه متأسفانه کشورهای اروپایی اقدامات قاطعی در پیش نگرفتند. بلکه به بی‌عملی دست زدند. این بی‌عملی رژیم را برای عملیات‌های تروریستی بیشتر جری‌تر می‌کند. امروز با گروگانگیری تلاش می‌کند آزادی یک تروریست محکوم شده در زندان را به‌دست بیاورد.
اول خودشان می‌آیند و توطئه تروریستی را انجام می‌دهند، بعد می‌خواهند با گروگانگیری تروریستشان را آزاد کنند. آن هم با ادعای مصونیت دیپلماتیک و رژیم ایران می‌گوید که اصلاً حکم دادگاه بلژیک را به‌رسمیت نمی‌شناسد. مقام‌های رژیم ایران هم‌چنین خواهان جبران خسارتها شدند. به همین دلیل روشن است که اگر طبق این معاهده او به ایران بازگردد نه فقط او آزاد خواهد شد، بلکه یک کارت سفید برای رژیم خواهد بود برای تروریست بیشتر در بلژیک و اروپا.
رژیم ایران مأموران زیادی مثل اسدی در سفارتخانه‌هایش دارد که عنوان دیپلماتیک دارند. با آزاد کردن اسدی این مأموران جری‌تر می‌شوند برای اعمال تروریستی بیشتر در کشورهای اروپایی.
زمان آن است که اروپا اقدامات قاطعی در پیش بگیرد. زمان آن است که اروپا و کشورهای اتحادیه اروپا که همه اطلاعات مأموران رژیم را افشا کنند. زمان آن است که اقدامات عملی انجام شود از جمله بستن سفارتهای رژیم در کشورهای اروپایی و اخراج مأموران رژیم. این یک سیاست قاطع است که ضروری است برای صلح و امنیت و اروپا و در جهان.

 

تصاویری از کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل – معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران»

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل - معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران» - 0

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل - معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران» - 1

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل - معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران» - 2

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل - معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران» - 3

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل - معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران» - 4

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل - معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران» - 0

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل - معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران» - 1

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل - معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران» - 2

کنفرانس مطبوعاتی مقاومت ایران در بروکسل - معرفی کتاب «تروریسم دیپلماتیک، ساختار تروریسم دولتی ایران» - 3

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.