جامعه‌شناس حکومتی: وقتی نظام عرصه را بر مردم تنگ می‌کند مردم را به سمت استفاده از سلاح سوق می‌دهد

  • 1401/04/30

قیام آبان - عکس از آرشیو

قیام آبان – عکس از آرشیو

در ادامه عربده‌های سرکوبگرانه سرکردگان رژیم تحت نام آخوند‌ساخته مقابله با بدحجابی که تلاشی مذبوحانه برای ارعاب و مهار یک جامعه در آستانه انفجار به‌شمار می‌رود هشدارهای مهره‌ها و رسانه‌های همین نظام نسبت به پیامدهای خطرناک آن را درپی داشته است.

بخارایی جامعه‌شناس حکومتی در این باره گفت: اساساً خود موضوع سختگیری نسبت به حجاب از شاخصه‌های دوقطبی‌سازی اجتماعی است و تبعات آن بزرگتر از چیزی است که حاکمیت تصور می‌کند…
از نگاه جامعه‌شناختی هم ارتباط تنگاتنگی میان اختلالات فردی و اختلالات اجتماعی وجود دارد، دوقطبی‌سازی اجتماعی به‌ویژه در جامعه ما حکایت از وجود ساختار‌های بیمار دارد که این ساختار‌ها نقشی تعیین‌کننده بر روح و روان افراد دارند.
وی با اشاره به دوقطبی شدن جامعه و «بی‌تفاوتی اجتماعی» به اقدامات سرکوبگرانه رژیم افزود: به این وضعیت دوقطبی در جامعه چه بگوییم «دوقطبی اجتماعی» و چه بگوییم «ستیز و تعارض اجتماعی» باید به این نکته توجه کرد که در این حالت دو طرف نمی‌توانند با یکدیگر تعامل و گفتگو کرده و تفاهم و تعامل دیالکتیکی داشته باشند، در نتیجه ارتباط دو گروه به تعارض، ستیز، جدل و خصومت می‌رسد.
این رسانه حکومتی در نتیجه‌گیری خود با اعتراف به چشم‌انداز قیامهای بنیان‌کن نوشت: دوقطبی سازیهای حاکمیت، مردم را به سمت استفاده از سلاح سوق می‌دهد / تنگ کردن فضا به طغیان اجتماعی منجر خواهد شد. (رویداد ۲۴، رژیم ۳۰تیر)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.