تظاهرات ایرانیان آزاده در بروکسل علیه معامله شرم‌آور دولت بلژیک با رژیم آخوندی – ۱۶تیر ۱۴۰۱

  • 1401/04/16

 هموطنان آزاده و هواداران مجاهدین و مقاومت ایران در بلژیک مقابل پارلمان این کشور در اعتراض به معامله ننگین دولت بلژیک با رژیم آخوندی امروز پنجشنبه ۱۶تیرماه تظاهرات خود را شروع کردند.

روز چهارشنبه کمیته امور خارجی پارلمان بلژیک بعد از ۲جلسه پرتشنج در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ۱۴ و ۱۵تیرماه و پس از ساعت‌ها بحث و جدل، ”معاهده انتقال محکومان“ بین رژیم آخوندی و دولت بلژیک را با ۱۰رأی موافق و یک رأی ممتنع از جانب ائتلاف دولتی و ۵رأی مخالف تصویب کرد و آن را برای رأی‌گیری و تعیین‌تکلیف نهایی به جلسه عمومی پارلمان ارجاع داد.

با تلاش‌های بی‌وقفهٔ مقاومت ایران بسیاری قانونگذاران و شخصیت‌های سیاسی در ۲۴کشور شامل آمریکا و کانادا و استرالیا و کشورهای اروپایی با نامه‌ها و موضع‌گیری‌های قاطع و روشن و عاری از ابهام به کارزار جهانی مقابله با این معامله کثیف پیوستند. اعضای سنا و کنگره آمریکا، پارلمان اروپا و مجالس اروپایی، گروه‌های پارلمانی دوستان ایران آزاد در ۱۴کشور، گروهی از برجسته‌ترین حقوقدانان و صدها شخصیت سیاسی و مذهبی و علمی از جمله پرفسور جان متر، مدیر پروژه عظیم جیمز وب و برنده جایزه نوبل، در بیانیه‌ها و نامه‌های خود به رئیس و اعضای پارلمان بلژیک و نخست‌وزیر و وزیر دادگستری این کشور، تقدیم قاتلان و عاملان توطئهٔ جنایت بزرگ تروریستی در گردهمایی مقاومت ایران به آمران آنها در ایران را به‌شدت محکوم کردند و خواستار توقف آن شدند.

کارزار جهانی از سوی مقاومت ایران با کمک و همراهی حقوقدانان بین‌المللی و احزاب و نمایندگان اپوزیسیون در پارلمان بلژیک و شخصیت‌های سیاسی و قانونگذاران در اروپا و آمریکا برای ممانعت از معاملهٔ شرم‌آور با شدت هر چه تمام‌تر ادامه می‌یابد.

خانم مریم رجوی با تأکید بر ادامهٔ کارزار جهانی و با قدردانی مجدد از همه هموطنان و پارلمانترها و حقوقدانان و شخصیت‌ها و احزاب سیاسی که در این کارزار شرکت دارند، ایستادگی آنان را در برابر حراج ارزش‌ها و حکومت قانون ستود و نشانهٔ بیداری وجدان جامعهٔ بشری دانست.

خانم رجوی بار دیگر تأکید کرد مجاهدین و شورای ملی مقاومت ایران ادامهٔ کارزار در برابر فاشیسم دینی و زدوبند با آن را وظیفهٔ خود می‌دانند و در این راستا تا آنجا که در توان دارند از هر طریق سیاسی و حقوقی به هر قیمت تلاش خواهند کرد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.