خانم مریم رجوی: مردم و مقاومت سازمان‌یافته عامل تعیین‌کننده در تحولات ایران

  • 1401/02/26

می‌توان و باید ایران و منطقه و جهان را از شر آخوندهای هسته‌یی خلاص کرد.

روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت (۱۶مه ۲۰۲۲) مایک پمپئو، هفتادمین وزیر خارجه آمریکا از اشرف۳ محل استقرار سازمان مجاهدین خلق ایران دیدار و با مریم رجوی ملاقات و گفتگو کرد. آقای پمپئو در بازدید از اشرف۳ از موزه مقاومت دیدن کرد و سپس در جمع مجاهدین در سالن بهارستان در اشرف۳ حضور یافت و سخنرانی کرد.
در آغاز این گردهمایی، مریم رجوی با ایراد سخنانی خطاب به وزیر خارجه پیشین آمریکا گفت:

آقای وزیر!
به اشرف۳، خانه مردم و مقاومت ایران خوش‌آمدید. کسانی که در این‌جا اجتماع کرده‌اند، امتداد مبارزه ۱۲۰ساله ایرانیان برای آزادی‌اند. از جمله هزار زندانی شکنجه شده در دیکتاتوری شاه و دیکتاتوری آخوندها.
در بازدید از موزه مقاومت، شما گوشه‌یی از درد و رنج عظیم مردم ایران و از طرف دیگر مقاومت آنها برای آزادی را به‌رغم شدید‌ترین سرکوب مشاهده کردید. از ۴۳سال قبل یک نبرد سهمگین بین مردم ایران و آخوندها جریان داشته و تا برقراری یک جمهوری دمکراتیک و آزاد ادامه خواهد داشت.
آخوندها سعی کردند یک روز عراق و یک روز هم آمریکا را دشمن جلوه بدهند اما مردم و مجاهدین خلق گفتند دشمن ما همین‌جا در ایران است. آخوندها گفتند مجاهدین تروریست، فرقه و محارب هستند. آنها گفتند که مجاهدین در ایران پایگاه ندارند. این قبیل اتهامات بی‌اساس زیاد است.
نبرد در ایران امروز با دو خصوصیت ممتاز می‌شود؛ ضعف حداکثری رژیم از یک‌سو و خشم و نارضایتی حداکثری مردم از سوی دیگر که نتیجه آن اعتلای مقاومت سازمان‌یافته است.
مردم و مقاومت سازمان‌یافته آنها به‌عنوان عامل تعیین‌کننده در هر تحولی در ایران، همان چیزی است که به مدت ۴دهه در سیاست غرب فراموش شده و آخوندها را به آستانه بمب اتمی رسانده است.
شما هم‌چنان‌که در شهریورماه گذشته گفتید «در طرف درست این جنگ» قرار گرفته‌اید. شما گفتید: ایران هیچ‌گاه به حکومت دیکتاتوری شاه یا یک رژیم مذهبی باز نخواهد گشت. مبارزه اصلی، آن مبارزه‌یی است که در خیابان‌ها، مساجد و اذهان مردم ایران وجود دارد. یعنی شکاف بین مردم ایران و اپوزیسیون سازمان‌یافته ایران که دنبال آزادی و دمکراسی است در یک‌طرف و کلیت رژیم در طرف دیگر. من بیش از یک دهه است که در طرف درست این جنگ قرار گرفته‌ام».
این روزها قیمت نان چندبرابر شده است. در اعتراض به این موضوع، شهرها یکی بعد از دیگری علیه رژیم آخوندی برمی‌خیزند.

 

استمالت یا قاطعیت؟

بله، با یک نگاه به شرایط عینی و جوشش پیاپی قیام‌ها در ایران امروز، می‌توان چشم‌انداز سرنگونی را در افق دید. مردم تصمیم‌شان را برای مقابله نهایی با رژیم گرفته‌اند.
شما در ژانویه ۲۰۱۹ به‌درستی گفتید که ما باید با آیت‌الله‌ها مقابله کنیم نه نوازش. این همان چالش بزرگ سیاست درباره ایران در چهار دهه گذشته است: استمالت یا قاطعیت؟ قرار گرفتن در کنار دیکتاتوری حاکم یا در کنار مردم؟
نتیجه استمالت با فاشیسم دینی همان استراتژی پنج پایتختی است که شما سه سال و نیم پیش با اشاره به وضعیت در عراق و سوریه و لبنان و یمن گفتید. ما همیشه گفته‌ایم که استمالت و امتیاز دادن به این رژیم، نه آن را مهار می‌کند و نه رفتارش را تغییر می‌دهد، بلکه به آن فرصت می‌دهد و آن را در سیاست‌های مخربش جری‌تر می‌کند.
چهارسال پیش در همین ایام شما به‌درستی در ۱۲ماده، شرایط تغییر رفتار این رژیم را معین کردید. اما دنیا دید که آخوندها حتی یکی از این ۱۲مورد را نپذیرفتند آن‌هم در زمانی که دولت به‌اصطلاح مدره بر سر کار بود.
این نادیده گرفتن مردم ایران و مقاومت آنها را نشان می‌دهد. همان حفره‌یی که باعث غافلگیری غرب در انقلاب ضد‌سلطنتی و سرنگونی رژیم شاه شد.
شاه در ماه‌های آخر به کشتار و حکومت نظامی روی آورد اما نتیجه معکوس شد. خامنه‌ای هم برای سد بستن در برابر قیام‌ها یک جلاد قتل‌عام زندانیان سیاسی را رئیس‌جمهور رژیم کرد تا بلکه رژیم‌اش را نجات دهد. اما بعد از یک‌سال به یقین می‌توان گفت خواب خامنه‌ای تعبیر نشده، رژیم در بن‌بست است و آینده‌یی جز سقوط محتوم ندارد. به‌همین دلیل، رژیم برون‌رفت خود را در نابود کردن مقاومت سازمان‌یافته و تنها جایگزین دمکراتیک از طریق سرکوب، تروریسم و شیطان‌سازی می‌بیند و حتی مدعی می‌شود که آلترناتیوی وجود ندارد.
رژیم جنایتکار آخوندی شما را هم جزو اهداف تروریستی‌اش قرار داده است. به‌نظر من این بیانگر صحت و اهمیت مواضع شما و مدال شرف تاریخی برای هر شخصیتی است که از جانب منفورترین دیکتاتوری جهان هدف قرار گیرد. البته آخوندها این خواب و خیال‌ها را به‌گور خواهند برد.

 

خواست مقاومت مردم ایران

آقای وزیر!
چند روز قبل دادگاه استیناف آنتورپ بلژیک سه مزدور وزارت اطلاعات رژیم ایران را به‌خاطر تلاش برای بمب‌گذاری در گردهمایی مقاومت ایران در پاریس محکوم کرد. آنها توسط یک دیپلمات تروریست آخوندها فرماندهی می‌شدند که به ۲۰سال زندان قطعی محکوم شده است. این تروریسم دولتی قبل از هر چیز ترس و وحشت رژیم از مقاومت ایران و آلترناتیو دمکراتیک آن را نشان می‌دهد.
بعد از حکم دادگاه آنتورپ، ما خواستار قطع روابط دیپلماتیک اتحادیه اروپا با رژیم ایران شدیم. ۴۰سال تجربه نشان می‌دهد که این رژیم دیکتاتوری مذهبی زبانی جز زبان قدرت و قاطعیت نمی‌فهمد.
برای همین کانون‌های شورشی در سراسر کشور گسترش یافته‌اند. در سال گذشته، آنها بیش از ۲۲۳۰رشته کارزار ضداختناق را پیش بردند و راه قیام‌ها را هموار کردند.
کانون‌های شورشی از بهمن‌ماه در چند رشته کارزار بزرگ، بسیاری از شبکه‌های رادیو و تلویزیون رژیم، وزارت سانسور و وزارت غارت کشاورزان را مختل کردند.
مقاومت ایران هم‌چنین از روز پنجشنبه اطلاعات گسترده و ذیقیمتی را که از سازمان زندانهای رژیم به‌دست آورده، پیاپی برای اطلاع مردم علنی می‌کند. این همان مقاومتی است که از ۲۰سال پیش سایت‌های مخفی اتمی و موشکی این رژیم را فاش و دنیا را نسبت به آن هشیار کرده است. در غیراین صورت، آخوندها مدتها پیش، بمب اتم را به‌دست آورده بودند.
امروز هم ما هشدار می‌دهیم که نباید تأخیر کرد. می‌گوییم که می‌توان و باید ایران و منطقه و جهان را از شر آخوندهای هسته‌یی خلاص کرد.
اول- با تحریم همه‌جانبه و طرد فاشیسم دینی از جامعه بین‌المللی و قرار دادن این رژیم در ذیل ماده ۴۱ فصل هفت منشور ملل متحد.
دوم- ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر و تروریسم رژیم آخوندی به‌ویژه قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال۶۷ و کشتار خیابانی ۱۵۰۰تظاهرکننده در قیام آبان۹۸ به شورای امنیت.
سوم- به‌رسمیت شناختن مبارزه جوانان شورشگر با سپاه پاسداران و مبارزه عموم مردم ایران برای سرنگونی رژیم و سرانجام، همان‌طور که شما گفتید «در پایان، مردم ایران یک حکومت دمکراتیک، بر پایه جدایی دین از دولت و جمهوری غیرهسته‌یی خواهند داشت».
زنان و مردانی که این‌جا نشسته‌اند، خود را تا آخرین نفس وقف همین آرمان کرده‌اند. آنها و دوستان‌شان در واحدهای مقاومت، روزی در تهران از خانم و آقای پمپئو استقبال خواهند کرد.

 

 

-مریم رجوی: مردم و مقاومت سازمان‌یافته عامل تعیین‌کننده در تحولات ایران

 

بر گرفته از سایت مریم رجوی 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.