درگذشت دکتر صمد فتح‌پور عضو شورای ملی مقاومت ایران

  • 1401/01/29

دکتر صمد فتح‌پور، عضو شورای ملی مقاومت ایران، بعدازظهر دوشنبه ۲۹فروردین در پی بیماری طولانی قلبی در بیمارستان در پاریس در ۷۴سالگی بدرود حیات گفت.

او دکترای مهندسی الکترونیک و تله کمونیکاسیون از فرانسه، استاد الکترونیک در دانشکده مخابرات تهران، سرمهندس مخابرات و ماکروویو و کارشناس بین‌المللی مخابرات بود و سرپرستی نمایندگی ایران در کنفرانس‌های بین‌المللی مخابرات و الکترونیک را تا سال۱۳۵۵ به عهده داشت.

وی از اوایل حکومت خمینی به هواداری از سازمان مجاهدین و مبارزه با این رژیم برخاست و در سال۱۳۷۴ به عضویت شورای ملی مقاومت در آمد. صمد در شمار دستگیر شدگان کودتای نافرجام ۱۷ژوئن۲۰۰۳ در فرانسه و اتهامش پناه دادن دهها تن از مجاهدین در طول سالیان در خانه‌اش در شمال پاریس بود.

دو تن از برادران دکتر فتح‌پور از شهیدان سرافراز سازمان مجاهدین خلق ایران هستند. مجاهدان خلق فرهاد فتح پور در مرداد۱۳۶۱ در تهران و فریدون فتح‌پور در عملیات فروغ جاویدان به‌شهادت رسیدند.

مادر دکتر صمد فتح‌پور از هواداران شناخته شده سازمان مجاهدین در تبریز بود و بارها توسط نیروهای سرکوبگر از جمله کمیته و دادستانی ارتجاع دستگیر شد. این مادر شجاع در زندانهای خمینی بسیار مقاوم بود و به دیگر زندانیان روحیه می‌داد.

خانم مریم رجوی در گذشت دکتر فتح‌پور را به‌عنوان یکی دیگر از مظاهر آزادگی و مقاومت و وفای به عهد به مسئول و اعضای شورای ملی مقاومت و یاران و بستگانش در خانواده بزرگ مقاومت ایران تسلیت گفت.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.