شبکه جهانی بی.بی.سی: افشای نفوذ خارجی در سلسله مراتب فرماندهی س‍پاه پاسداران رژیم ایران

  • 1400/11/18

سپاه پاسداران - عکس از آرشیو

سپاه پاسداران – عکس از آرشیو

شبکه جهانی بی.بی.سی ۱۷بهمن با انتشار گزارشی، از احتمال بسیار بالای نفوذ خارجی در سلسله مراتب فرماندهی سپاه پاسداران رژیم ایران خبر داد. در این گزارش ضمن اشاره به کشته شده محسن فخری‌زاده آمده است: پس از این عملیات، محمود علوی، وزیر اطلاعات رژیم ایران گفت از دو ماه قبل به نیروهای امنیتی در مورد زمان و محل وقوع این عملیات هشدار داده و چون فرد مظنون عضو سپاه پاسداران بوده، وی قادر به انجام عملیات تحقیقی در نیروهای مسلح نبوده است.

این به‌خوبی نشان می‌دهد که عملیاتی با این دقت زمانی و مکانی و چنین اطلاعات دقیقی توسط یکی از اعضای رده بالای سپاه پاسداران رژیم ایران هدایت شده است.

این گزارش می‌افزاید: منابعی از زندان اوین به شبکه جهانی بی.بی.سی گفته‌اند تعدادی از فرماندهان رده بالای سپاه پاسداران بعد از این عملیات در زندان اوین و در بازداشت به‌سر می‌برند. رژیم ایران از انتشار نام و رده این افراد خودداری کرده است.

 

این منبع اضافه می‌کند: یک افسر سابق اطلاعات نیروی قدس سپاه پاسداران به شبکه جهانی بی.بی.سی گفته است آژانسهای اطلاعاتی خارجی شواهد و مدارکی علیه فرماندهان سپاه و سفرای رژیم ایران در خارج در زمینه مسائل اخلاقی در اختیار دارند که با استفاده از آنها مهره‌های رژیم را وادار به همکاری با این آژانسها می‌کنند.

شبکه بی.بی.سی جهانی در این گزارش با اشاره به یک فقره از عملیات نفوذ در سپاه پاسداران می‌افزاید: در اواخر ژانویه ۲۰۱۸، در نیمه‌های شب، دوازده مرد به یک مرکز ذخیره‌سازی در منطقه صنعتی واقع در ۳۰کیلومتری تهران وارد شدند. آنها در کمتر از ۷ساعت، قفل ۲۷گاوصندوق حاوی اطلاعات اتمی را ذوب کردند، بیش از نیمی از مدارک آرشیو مخفی هسته‌یی را برداشتند و بدون باقی گذاشتن هیچ ردی محل را ترک کردند. سه ماه بعد این مدارک از اسراییل سر درآوردند.

حسن روحانی، رئیس‌جمهور وقت رژیم ایران، در آخرین روزهای پست خود در اوت ۲۰۲۱، تأیید کرد اسراییل اسناد هسته‌یی رژیم ایران را به سرقت برده است.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.