انعکاس قطع تلویزیون شبکه۱، شبکه قران، رادیوهای تهران، جوان، اقتصاد و تلاوت و پخش تصاویر رهبر مقاومت و خانم مریم رجوی در رسانه‌های حکومتی و بین‌المللی

  • 1400/11/07
هک شدن تلویزیون شبکه یک، رادیو تهران، رادیو جوان، رادیو اقتصاد و رادیو تلاوت

این خبر تکمیل می‌شود.

 

علیدادی معاون فنی سازمان صدا و سیمای رژیم: اتفاقی که افتاده یک کار ساده‌ای نیست. یک کار فوق‌العاده پیچیده‌ای است.

معاون فنی صدا و سیمای رژیم: به احتمال خیلی زیاد کسانی که صاحب این تکنولوژی هستند می‌توانند از بک دورها و امکاناتی که خودشان روی سیستم‌ها در نظر گرفتند بهره‌برداری کنند و بتوانند به زیرساختها صدمه بزنند.

گزارش از داخل رادیو و تلویزیون رژیم: تا ساعت۴ بعدازظهر (به وقت ایران) بیش از ۴۰۰سرور رادیو و تلویزیون از دور خارج و منهدم شده است.

گزارش از داخل رژیم: در ساعت۳ بعدازظهر کلیپ مجاهدین به ناگهان بر روی ۱۳تلویزیون و ۱۲رادیو ظاهر شد و ما را غافلگیر کرد.

شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی رژیم که مرگ بر خامنه‌ای و تصاویر و سخنان رهبری مقاومت از آن پخش شده یا صفحه به‌طور کامل سیاه شده یا اجباراً اقدام به مقابله یا قطع برنامه و پخش آهنگ کردند، از جمله شامل موارد زیر است: شبکه‌های ۱ و ۲ و ۳ و ۴ و ۵، جام جم ۱ و ۲ و ۳، شبکه‌های العالم، قرآن، سلامت، ورزش، آموزش، فرهنگ و رادیوهای فرهنگ، پیام، قرآن، ورزش، اقتصاد، آوا، ایران، سلامت، تلاوت، تهران، رادیو موسمی، رادیو رزرو و رادیو جوان

حراست صدا و سیما کلیه ورود و خروج محل صدا و سیما را بستند و جلوی ورورد و خروج را گرفتند.

 

ساعت ۱۵ به وقت ایران تلویزیون شبکه یک و شبکه قرآن رژیم قطع شدند و تصاویر مسعود رجوی و خانم مریم رجوی و پیامهای مرگ بر خامنه‌ای – درود بر رجوی پخش شد.

تصاویر منحوس خامنه‌ای با علامت باطل شد از این شبکه‌ها پخش شد.

هم‌چنین رادیو تهران و رادیو جوان و رادیو اقتصاد و رادیو تلاوت قطع و هک شد و شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و درود بر رجوی پخش شد.

رویترز: رسانه دولتی رژیم ایران می‌گوید برای دقایقی هک شده است.

آسوشیتدپرس: تلویزیون دولتی رژیم ایران تصاویر مخالفان را پس از یک عملیات هک نمایش می‌دهد. شبکه‌های تلویزیون دولتی رژیم ایران روز پنجشنبه تصاویری را پخش کردند که رهبران یک گروه مخالف تبعیدی و تصویری را نشان می‌دهد، رویدادی که تلویزیون دولتی بعداً آن را هک توصیف کرد.

آسوشیتدپرس: تصاویر گرافیکی به‌مدت نزدیک به‌۱۰ثانیه رهبران مجاهدین خلق نشان می‌داد که پیام ستایش از مخالفان را پخش می‌کردند. این حادثه برای تلویزیون دولتی ایران که تحت کنترل افراطیون است، رخنه‌ای جدی ایجاد کرد.

آسوشیتدپرس: این هک نشان‌دهنده نقض بزرگ تلویزیون دولتی ایران بود که مدتها گمان می‌رفت توسط اعضای شاخه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی، به‌ویژه سپاه پاسداران کنترل و اداره می‌شد. سال‌هاست که چنین حادثه‌یی رخ نداده است.

آسوشیتدپرس: تلویزیون دولتی ایران این رخنه را «هک» اعلام کرد و گفت که این پرونده «در دست بررسی است.

کلیپی از این حادثه که بعداً توسط آسوشیتدپرس مشاهده شد، چهره‌های رهبران مجاهدین خلق، مسعود رجوی و مریم رجوی را نشان می‌دهد که ناگهان روی برنامه خبری ساعت ۳ بعدازظهر کانال اصلی قرار گرفته است. در این کلیپ صدای مردی شنیده می‌شد که شعار می‌داد «درود بر رجوی، مرگ بر خامنه‌ای.

خبرگزاری بلومبرگ: تلویزیون دولتی رژیم ایران می‌گوید مخالفان به‌مدت کوتاهی برنامه‌های تلویزیونی را هک کردند.

بر اساس بیانیه‌یی که در کانال تلگرامی بلومبرگ منتشر شد، رادیو تلویزیون رژیم ایران اعلام کرد که چند شبکه تلویزیونی و یکی از بزرگترین ایستگاههای رادیویی آن برای مدت کوتاهی در یک «حمله عامدانه» توسط یک گروه مخالف در اوایل روز پنجشنبه هک شدند.

بلومبرگ افزود: پیش از این، خبرگزاری فارس تصاویری از هک وب‌سایت دولتی منتشر کرده بود که تصاویر مریم و مسعود رجوی، رهبران مجاهدین را نشان می‌داد. مجاهدین خلق ایران، برای دهه‌ها خواستار سرنگونی رژیم ایران است.

یورونیوز: شبکهٔ یک صدا و سیمای رژیم ایران روز پنجشنبه مورد حمله سایبری قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما این حمله ۱۰ثانیه طول کشید و در جریان آن تصاویری از مسعود و مریم رجوی، رهبران مجاهدین خلق بر روی تلویزیون پدیدار و یکی سخنرانی‌های آنان از تلویزیون پخش شد. به‌گفته مقامات صدا و سیما «احتمالا سرور مورد حمله هکری» قرار گرفته است.
یورونیوز افزود: به گزارش خبرگزاری صدا و سیما پیش از این نیز اتفاقات مشابهی برای شبکه قرآن، رادیو پیام و رادیو جوان رخ داده بود.

خبرگزاری حکومتی مهر: با توجه به‌بسته بودن سیستم‌های رایانه‌ای پخش، احتمال حمله هکری بسیار پایین است، چرا که این سیستم‌ها امکان دسترسی از طریق اینترنت را ندارند.

یکی از کارشناسان مطلع اعلام کرد احتمال می‌رود کدهای مخرب از طریق عامل انسانی به‌این سیستم‌ها وارد شده باشند.

هنوز جزئیات دقیق‌تری از ابعاد مختلف این اقدام توسط مسئولان منتشر نشده و موضوع در حال بررسی است.

خبرگزاری حکومتی ایسنا: عصر امروز پنجشنبه ـ هفتم بهمن‌ماه ـ برخی شبکه‌های رادیو و تلویزیونی در صدا و سیما برای لحظاتی هک شدند. افراد یا گروهی ناشناس دقایقی قبل تلاش کردند تا چند شبکه صدا و سیما را هک کنند. تصویر شبکه یک سیما برای لحظاتی امروز هک شد.

خبرگزاری حکومتی ایسنا: در میان پخش آنونس برنامه‌ها به مدت ۱۰ثانیه، تصاویری از رهبران مجاهدین و صوت یکی از سخنرانیهای آنها روی آنتن شبکه یک دیده و شنیده شد. بر اساس این گزارش، اتفاقاتی شبیه به این در شبکه قرآن، رادیو پیام و جوان هم رخ داده است.

خبرگزاری حکومتی ایسنا: تصاویر مربوط به این اتفاق هم اینک در فضای مجازی در حال نشر است. هم‌چنین توضیحات مربوط به آن از طریق زیرنویس، در شبکه خبر اعلام می‌شود.

تلگرام خبر فوری رژیم، تلگرام خبرگزاری سپاه پاسداران، تلگرام چند ثانیه رژیم و تلگرام خبر فوری رژیم هک شدن شبکه‌های صدا و سیمای آخوندی را منعکس کردند.

تلگرام خبر فوری رژیم به هک شدن شبکه‌های رژیم اعتراف کرد و نوشت: شبکه یک سیما توسط مجاهدین هک شد. شبکه اول سیما برای لحظاتی تصاویر مسعود رجوی را پخش کرد. هنوز مسئولان شبکه در مورد این اتفاق توضیحی نداده‌اند. پیگیریها برای منشأ این اقدامات آغاز شده است.

تگرام خبر فوری رژیم: رادیو تهران و رادیو جوان هم هک شدند.

 خبرگزاری سپاه پاسداران اعتراف کرد: تلاش برای خرابکاری در صدا و سیما. دقایقی پیش تصویر مسعود و مریم رجوی در برخی شبکه‌های صدا و سیما برای لحظاتی منتشر شد.

روزنامه حکومتی سراج: دقایقی پیش برخی شبکه‌های سیمای ملی مثل شبکه یک و شبکه قرآن توسط مجاهدین هک شد.

در اقدامی عجیب شبکه یک دقایقی قبل تصویری پخش کرد که در آن درود بر رجوی و مرگ بر خامنه‌ای آمده بود. منتظر توضیحات مسئولان صدا و سیما نسبت به این اتفاق زشت و هتک حرمت هستیم.

خبرگزاری صدا و سیمای رژیم: تصویر شبکه یک امروز برای لحظاتی هک شد. مسئولان فنی سازمان صدا و سیما می‌گویند احتمالاً سرور، مورد حمله هکری قرار گرفته. اتفاقی شبیه به این در شبکه قرآن، رادیو پیام و جوان هم رخ داده است.

تلگرام سپاه پاسداران: خبرگزاری صدا و سیما به‌نقل از مسئولان این سازمان می‌گوید که برخی شبکه‌های رسانه ملی هک شده است عصر امروز، در میان پخش آنونس برنامه‌ها به مدت ده ثانیه، تصاویری از سران مجاهدین و صوت یکی از سخنرانی‌های آنها روی آنتن شبکه یک دیده شد.

مسئولان فنی سازمان صدا و سیما می‌گویند احتمالاً سرور، مورد حمله هکری قرار گرفته. بر اساس این گزارش، اتفاقاتی شبیه به این در شبکه قرآن، رادیو پیام و جوان هم رخ داده است.

خبرگزاری رسمی رژیم – ایرنا: خرابکاری در شبکه یک سیما و برخی شبکه‌های رادیویی، ️ظهر امروز شبکه اول سیما برای لحظاتی تصاویر سران مجاهدین را پخش کرد. در شبکه رادیویی آوا هم شعارهای هنجارشکن شنیده شد.

تلویزیون شبکه یک رژیم: عصر امروز در میان پخش آنوس برنامه‌ها به‌مدت ۱۰ثانیه تصاویری از سران مجاهدین و صوت یکی از سخنرانیهای آنها روی آنتن شبکه یک دیده شد.

علیدادی معاون فنی صدا و سیمای رژیم: همکاران ما درگیر کار هستند و دارند بررسی می‌کنند جزییات امر را این اتفاقی که افتاده یک کار ساده‌یی نیست یک کار فوق‌العاده پیچیده‌یی است که به احتمال خیلی زیاد کسانی که صاحب این تکنولوژی هستند می‌توانند به‌هرحال از بکتورها و امکاناتی که خودشان روی سیستمها در نظر گرفتند بهره‌برداری کنند و بتوانند صدمه بزنند به زیرساختها…

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.