کمیته سیاست‌گذاری جمهوریخواهان: پیشروی رژیم ایران به سمت سلاح هسته‌یی

  • 1400/10/17
کمیته سیاست‌گذاری جمهوریخواهان: پیشروی ایران به سوی بمب

کمیته سیاست‌گذاری جمهوریخواهان سنای آمریکا در مطلبی درباره پیشروی رژیم آخوندی به سمت سلاح اتمی نوشت: رژیم ایران به پیشروی به سمت سلاح هسته‌یی ادامه می‌دهد، اورانیوم را غنی‌سازی می‌کند و اجزای حیاتی تولید می‌کند.

رژیم ایران به حمایت و ارتکاب اقدامات تروریستی و سایر خشونت‌ها در سراسر منطقه ادامه می‌دهد.

پاسخ دولت بایدن این است که تحریم‌های ایالات متحده را اجرا نکند و از ارائه حمایت حیاتی به متحدانمان برای حفاظت از آنها در برابر تجاوز ایران خودداری کند، در حالی که مذاکراتی را پیگیری می‌کند که مزیت و اعتبار ایالات متحده را کاهش می‌دهد.

رژیم ایران به حرکت به سمت ساخت سلاح هسته‌یی ادامه می‌دهد در حالی که دولت بایدن توافقی را دنبال می‌کند که امنیت بقیه جهان را کاهش می‌دهد. این استراتژی نه تنها ایران را جری‌تر می‌کند که به کار بر روی بمب ادامه دهد، بلکه با حمایت از گروه‌های تروریستی و شبه‌نظامیانی که آمریکاییها و متحدان ما را هدف قرار می‌دهند، منطقه را بی‌ثبات کنند.

 

ایران ذخایر اورانیوم غنی شده را افزایش می‌دهد.

رژیم ایران به سمت بمب‌سازی

میزان اورانیوم ۲۳۵ غنی شده تا ۲۰درصد در سپتامبر ۲۰۲۱: ۸۵ کیلوگرم

میزان اورانیوم ۲۳۵ غنی شده تا ۶۰درصد در سپتامبر ۲۰۲۱: ۱۰ کیلوگرم

میزان اورانیوم ۲۳۵ غنی شده تا ۲۰درصد در نوامبر ۲۰۲۱: ۱۱۴ کیلوگرم

میزان اورانیوم ۲۳۵ غنی شده تا ۲۰درصد در نوامبر ۲۰۲۱: ۱۷.۷ کیلوگرم

 

به‌دنبال تبدیل شدن به یک قدرت هسته‌ای

کارشناسان بر این باورند که رژیم ایران می‌تواند در عرض سه هفته اورانیوم کافی برای ساخت سلاح هسته‌یی تولید کند، در صورتی که به این سمت حرکت کند که ذخایر خود را تا آن حد غنی‌سازی کنند. اورانیوم با درجه تسلیحاتی به اورانیومی گفته می‌شود که تا ۹۰درصد U-۲۳۵ یا بالاتر غنی شده باشد. به‌دلیل رشد قابل توجه ذخایر اورانیوم ایران که قبلاً تا ۲۰درصد و ۶۰درصد غنی شده است، زمان احتمالی گریز هسته‌یی بسیار کوتاه شده است… .

در فوریه ۲۰۲۱، رژیم ایران شروع به تولید فلز اورانیوم کرد که جزء حیاتی در ساخت سلاح است. ایران تحت پوشش یک برنامه فضایی، به‌دنبال فناوری پیشرفته فرستادن محموله فضایی هستند که قطعنامه سازمان ملل را نقض می‌کند و برای توسعه یک موشک بالستیک قاره‌پیما ضروری است… .

 

خشونت ایران آمریکاییها و شرکا را هدف قرار می‌دهد

ایران به حمایت از ترور و خشونت علیه آمریکاییها و منافع ما در خاورمیانه ادامه می‌دهد. پیش از این در سال جاری، نیروهای حوثی تحت حمایت ایران یک کشتی باری اماراتی را در سواحل یمن توقیف کردند. گروه‌های مورد حمایت ایران چندین حمله شامل پهپادهای انفجاری و موشکها را علیه آمریکاییها در عراق و سوریه انجام دادند… .

ایران و متحدان و شرکای ما به‌وضوح این پیام را دریافت می‌کنند که ایالات متحده به‌شدت به‌دنبال دستیابی به توافق است و در مقابل تجاوزات ایران نمی‌ایستد. این امر صرفاً می‌تواند تهران را برای پیشروی به سمت ساخت سلاح هسته‌یی جری‌تر کند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.