آزاد کردن دو تروریست اعزامی رژیم در سوئد پس از ۸ماه بازداشت تحت عنوان «نداشتن مدرک کافی»

  • 1400/10/05

پلیس سوئد

پلیس سوئد

اکسپرسن:

این زوج کماکان در سوئد و آمریکا مظنون بوده

و پلیس امنیت سوئد (سپو) تصمیم گرفته آنها را تحت نظارت خود نگهدارد

و تقاضای اخراجشان به ایران را کرده است

 

روزنامه اکسپرسن سوئد از آزاد کردن عجیب یک زوج دارای تابعیت ایرانی که از هشت ماه پیش به‌اتهام تروریسم در بازداشت پلیس سوئد بوده و به دروغ خود را «افغان» معرفی کرده بودند، خبر داد و افزود: این دو تن توسط مقامات آمریکایی نیز تحت تعقیب هستند.

اکسپرسن ۲۳دسامبر۲۰۲۱ می‌نویسد: بعد از گذشت ۸ماه دادستان تصمیم گرفته تا حکم بازداشت زوج ایرانی ساکن منطقه یرفلا در شمال شهر استکهلم را که متهم به اقدام به‌عمل تروریستی هستند را لغو کند.

اما این زوج کماکان در سوئد و آمریکا مظنون بوده و پلیس امنیت سوئد، سپو تصمیم گرفته تا آنها را تحت نظارت خود نگهدارد و تقاضای اخراجشان به ایران را کرده است.

دادستان هانس ایرمان به خبرگزاری ت ت می‌گوید: «اگر اطلاعات بیشتری در مورد این پرونده به‌دستم نرسد اثبات جرم این زوج مشکل خواهد بود.»

لازم به ذکر است که زوج مزبور در آوریل امسال بعد از این‌که سپو مدت زمانی آنها را زیرنظر داشت دستگیر شدند. آن دو مظنون به طرح‌ریزی عملی تروریستی بین دوم ژانویه و دوم آوریل هستند. دادستان می‌گوید بر اساس مسئول تحقیقات پرونده، این زوج قصد داشتند تا عملی تروریستی نسبت به تعداد افراد مشخصی در سوئد انجام دهند. آنها هم‌چنین به‌خاطر اقدامات این چنینی در آمریکا نیز مورد تحقیق می‌باشند.

حال بعد از گذراندن ۸ماه در بازداشت و به‌رغم این‌که ظن‌ها نسبت به این دو باقی بوده و دلایل بازداشت آنها تغییری نکرده، دادستان آقای ایرمن قرار بازداشت آنها را یک هفته پیش لغو کرد. اینهم به‌خاطر این است که تمدید بازداشت آنها متناسب با قوانین جدید بازداشت که از تابستان به اجرا گذاشته شده نیست. او در مصاحبه با خبرگزاری ت ت می‌گوید: «آنها به‌مدت ۸ماه در بازداشت بوده‌اند و در این مدت من در انتظار شواهد لازم (برای ادامه بازداشت) بوده‌ام که به‌دستم نرسیده است. در حال حاضر اصلآ مشخص نیست که این اطلاعات چه زمانی به‌دستم برسد و یا این‌که اصلاً به‌دستم خواهد رسید یا خیر.

در عوض پلیس امنیت سوئد (سپو) این زوج را کماکان تحت‌نظر خود قرار داده زیرا آنها را تهدیدی علیه امنیت کشور قلمداد می‌کند تا این‌که وزارت مهاجرت در مورد اخراج آنها تصمیم‌گیری کند.

اکسپرسن می‌افزاید: زوج مزبور با مدارک قلابی در سوئد بوده و خود را افغان جا زده بودند. در ضمن سن خود را نیز درست نگفته بودند. آنها ده سال با یکدیگر اختلاف سنی داشته و ایرانی هستند. بر اساس گفته‌های همسایگانشان این زوج از تماس با دیگران امتناع می‌کردند. یکی از همسایگان می‌گوید دفعات محدودی که مرد مظنون را دیدم او جواب سلام مرا نداد. وقتی هم که از پله‌های مشترک ساختمان می‌گذشتم درب خانه آنها نیمه باز بود که با دیدن من سریع آنرا بستند.

ترفندهای دیکتاتوری تروریستی آخوندها بیانگر این واقعیت است که به‌دلیل سیاست مماشات، اطلاعات آخوندی و مزدورانش در سوئد، خیلی دست باز پیدا کرده‌اند.

(روزنامه اکسپرسن سوئد ۲دی۱۴۰۰)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.