خبرنگار وال استریت ژورنال: ما به‌سرعت در حال رسیدن به پایان مسیر در این مذاکره هستیم

  • 1400/09/26
مذاکرات وین

خبرنگار وال استریت ژورنال لارنس نورمن در اروپا راجع به آخرین پیشرفتهای مذاکرات وین در توئیتر خود نوشت: ما به‌سرعت در حال رسیدن به پایان مسیر در این مذاکره هستیم.

خبرنگار وال‌ استریت در چند توئیت از قول دیپلماتهای E۳ نوشته است:

«در ۲۴ساعت گذشته پیشرفتهای فنی صورت گرفته است، اما این تنها ما را به نقطه‌ای که مذاکرات در ژوئن متوقف شد نزدیک می‌کند. ما به همراه چین، روسیه و هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا، انتظار داشتیم مذاکرات را در ۲۹نوامبر با متون ژوئن به‌عنوان مبنایی برای مذاکره از سر بگیریم».

«ما به تصمیم باقری کنی، مذاکره‌کننده ارشد مبنی بر بازگشت امروز به تهران برای رایزنی، احترام می‌گذاریم، هر چند که توقفی ناامید کننده در مذاکرات به همراه دارد. ما به همراه همکاران چینی، روسی و آمریکایی خود برای ادامه مذاکرات آماده بودیم».

«ما با تیمهای خود کاملاً در دسترس هستیم تا در مذاکرات در مورد همه جنبه‌های بازگشت به برجام شرکت کنیم. فوریت این مذاکره در حال افزایش است».

«ما امیدواریم ایران در موقعیتی باشد که بتواند به‌سرعت مذاکرات را از سر بگیرد و تعامل سازنده‌یی داشته باشد، تا مذاکرات بتواند با سرعت بیشتری پیش برود. همان‌طور که گفته‌ایم، هفته‌ها و نه ماهها، تا قبل از این‌که مزایای اصلی منع گسترش برجام از بین برود».

«ما به‌سرعت در حال رسیدن به پایان مسیر در این مذاکره هستیم. برنامه هسته‌یی ایران در حال حاضر پیشرفته‌تر از همیشه است. بسیار مهم است که ایران از اقدامات تشدید کننده بیشتر اجتناب ورزد».

 

نتیجه نهایی: همان‌طور که گزارش‌شده است: میزانی پیشرفت حاصل شده است. اما پیشرفت به میزان جزئی. بازگشت به جایی که باید در ۲۹نوامبر می‌بودیم، و تاریخ قطعی برای از سرگیری وجود ندارد. ایران می‌خواست برای مشورت در پایتخت به کشور خود برود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.