نمایندهٔ اتحادیه اروپا در مجمع عمومی: نگرانی شدید از توسعه برنامه هسته‌یی رژیم ایران و نقض مستمر برجام

1400/08/27

آژانس بین المللی اتمی- عکس از آرشیو

نمایندهٔ اتحادیه اروپا در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در مورد گزارش آژانس جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: اتحادیه اروپا نگرانی شدید خود را از توسعه برنامه هسته‌یی رژیم ایران و نقض مستمر برجام و پیامدهای اشاعه غیرقابل برگشت تسلیحات هسته‌یی ابراز می‌کند.

ناتاشا تولستوی افزود: اتحادیه اروپا از راستی‌آزمایی و نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر تعهدات هسته‌یی رژیم ایران ذیل برجام با توجه به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد حمایت می‌کند. ما قویاً از رژیم ایران می‌خواهیم تمام فعالیت‌های مغایر با برجام را بازگرداند و بدون تأخیر به اجرای کامل آن، از جمله تمامی اقدامات شفاف‌سازی، بازگردد.

اتحادیه اروپا هم‌چنین از رژیم ایران می‌خواهد که برای حل و فصل همه مسائل پادمانی حل ناشده به‌طور کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، بدون هیچ تأخیر و هیچ شرطی همکاری کند. (سایت سازمان ملل متحد ۲۶آبان)

 

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همزمان با گزارش سرفصلی خود به شورای حکام در مورد نقض تعهدات رژیم آخوندی و ممانعت از بازرسیهای آژانس با شرکت در جلسهٔ مجمع عمومی ملل متحد، تأکید کرد رژیم ایران ملزم است این مسائل را بدون تأخیر بیشتر شفاف‌سازی و حل و فصل کند.

رافائل گروسی گفت: فعالیت‌های راستی‌آزمایی و نظارت آژانس در نتیجه تصمیم رژیم ایران برای متوقف کردن اجرای تعهدات مرتبط به هسته‌یی‌اش تأثیر منفی پذیرفته است.

مدیر کل آژانس افزود: مسائل مربوط به‌وجود ذرات اورانیوم با منشأ انسانی در ۳مکان در ایران که به‌آژانس اعلام نشده هم‌چنان حل ناشده مانده است. هم‌چنین مسائل مربوط به مکان اعلام نشده دیگری در رابطه با تولید اورانیوم طبیعی به‌شکل یک دیسک فلزی هم‌چنان باقی است. من تأکید می‌کنم که رژیم ایران ملزم است این مسائل را بدون تأخیر بیشتر شفاف‌سازی و حل و فصل کند.(سایت سازمان ملل متحد ۲۶آبان)

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.