فراخوان جوامع ایرانی مقیم انگلستان و کشورهای اروپایی برای لغو سفر رئیسی و محاکمه بین‌المللی او

  • 1400/07/17
فراخوان جوامع ایرانیان – رئیسی جلاد را به اسکاتلند راه ندهید

بیست و ششمین کنفرانس تغییرات جوی قرار است با شرکت بسیاری از رؤسای کشورهای جهان در اسکاتلند برگزار شود. جلاد قتل‌عام ۶۷ ابراهیم رئیسی، به‌عنوان رئیس جمهور ایران به این کنفرانس دعوت شده است.

ما جوامع ایرانی مقیم خارج کشور به دولت انگلستان و دولت ایتالیا و هم‌چنین مقامات اسکاتلند اعلام می‌کنیم، ابراهیم رئیسی منتخب مردم ایران نیست، او قاتل مردم ایران است، او هیچ مشروعیتی ندارد و پذیرش او در خاک انگلستان یا اروپا نقض آشکار اصول جهانشمول حقوق‌بشر و چراغ سبزی به این رژیم برای ادامه جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی است که رئیسی یکی از بالاترین مسئولان آن است. جای رئیسی در زندان است و نه در یک کنفرانس بین‌المللی.

 

رئیسی یک عضو کمیته ۴نفره مرگی بود که برای اجرای فتوای خمینی در سال۱۳۶۷ مبنی بر کشتار زندانیان مجاهد سرموضع تشکیل شده بود. ۳۰هزار زندانی سیاسی که ۹۰درصد آنها عضو و یا هوادار سازمان مجاهدین خلق ایران بودند بر اساس این فتوا در تابستان ۱۳۶۷ اعدام شدند. این کشتار بدون تردید مصداق بارز نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت است و مسئولان و مجریان آن و قبل از همه رئیسی باید در برابر عدالت قرار گیرند.

جنایات رئیسی به‌قتل‌عام ۱۹۸۸ محدود نمی‌شود، قبل از آن وی تحت عنوان دادستان کرج و همدان شمار زیادی از زندانیان سیاسی به‌ویژه مجاهدین را در این دو استان اعدام کرده است. بعد از قتل‌عام نیز وی به‌دستور خمینی و بعد خامنه‌ای در کشتار شمار زیادی از زندانیان سیاسی و تظاهر کنندگان بیگناه نقش فعال داشته است. در سه دهه گذشته او در قضاییه آخوندها و در سالهای اخیر به‌عنوان رئیس این قضاییه مسئول هزاران اعدام خودسرانه بوده است. در جریان قیام آبان ۱۳۹۸ که ۱۵۰۰تن از جوانان با گلوله پاسداران به‌شهادت رسیدند، دژخیمان زیر دست رئیسی شمار زیادی از ۱۲۰۰۰زندانی دستگیر شده را تحت وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها قرار داده و شماری از آنها را به‌شهادت رساندند.

ما از سوی عموم مردم ایران، و عموم هموطنانمان در خارج از کشور از دولت انگلستان و مقامات اسکاتلند می‌خواهیم:

  1. ابراهیم رئیسی را به انگلستان راه ندهید. میلیونها نفر از مردم ایران داغدار جنایات این رژیم و به‌طور مشخص رئیسی هستند. اگر بر زخمهای مردم ایران از این رژیم مرهم نمی‌گذارید بر آن نمک نپاشید.
  2. در صورت ورود رئیسی به انگلستان ما از مراجع قضایی انگلستان می‌خواهیم او را دستگیر و مورد محاکمه قرار دهند. هزاران ایرانی در خارج کشور آماده شهادت علیه رئیسی و جنایت او هستند. بسیاری از آنها مستقیماً قربانی جنایات او هستند
  3. ما از انگلستان و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو می‌خواهیم، پرونده جنایات رژیم آخوندی، به‌ویژه قتل‌عام سال۱۳۶۷ را به شورای امنیت ملل متحد ارائه دهند تا ترتیبات ضروری برای محاکمه خامنه‌ای و رئیسی و دیگر سردمداران رژیم را به‌خاطر نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت را فراهم کنند

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.