اعتراضات بازنشستگان و معلمان در تهران و ۱۶ شهر دیگر

 

اعتراضات بازنشستگان و معلمان در تهران و ۱۶ شهر دیگر

با شعارهای«معلم داد بزن، حقتو فریاد بزن»، «بازنشسته می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «سفره ما خالیه، وعده‌ها توخالیه»

خانم مریم رجوی: قیام و سرنگونی رژیم تنها راه اعاده حقوق بازنشستگان، معلمان، کارگران و زحمتکشان است. آخوندها داراییهای مردم را به چاه ویل سرکوب و جنگ افروزی و برنامه‌های اتمی و موشکی‌ ریخته و تنها ستم و تبعیض و فقر و بیکاری و تورم به ارمغان آورده‌اند.

صبح روز یکشنبه یازدهم مهرماه ۱۴۰۰، معلمان و بازنشستگان تامین اجتماعی در تهران و ۱۶شهر دیگر در اعتراض به تبعیض، حقوقهای ناچیز و وضعیت سخت معیشتی و بی توجهی رژیم نسبت به مطالبات برحق آنان دست به تجمع زدند.

از صبح امروز معلمان در تهران، در مقابل مجلس ارتجاع، و اصفهان، شیراز، اهواز، کرمان، بندرعباس، زنجان و داراب در مقابل ادارات آموزش و پرورش دست به تجمع زدند. این در حالی بود که ماموران اطلاعات آخوندی از قبل آنها را تهدید کرده بودند که از تجمع خودداری کنند. معلمان شعار میدادند: «معلم داد بزن، حقتو فریاد بزن»، «حرف مفت، نمی‌خوایم نمی‌خوایم»، «معیشت منزلت، حق مسلم ماست» و «آموزش رایگان، حق فرزندان ما».

همزمان اعتراضهای بازنشستگان در تهران و شهرهای مشهد، تبریز، اراک، خرم آباد، اهواز، اصفهان، قزوین، بروجرد، کرمانشاه، کرج و رشت در مقابل اداره تأمین اجتماعی برگزار شد. آنها شعار میدادند: «بترسید بترسید، ما همه با هم هستیم»، «بازنشسته می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «سفره ما خالیه، وعده‌ها توخالیه»، «تورم گرانی، بلای جان مردم»، «بازنشسته بیداراست، ازتبعیض بیزاراست» و «خواسته بازنشسته، حقوق طبق تورم». 

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت با درود بر بازنشستگان و معلمان آزاده‌ای که برای احقاق حقوقشان برغم تهدیدهای نیروهای سرکوبگر و با پذیرش خطرات زیاد به خیابان آمدند، تاکید کرد: ایستادگی و قیام و سرنگونی فاشیسم دینی تنها راه اعاده حقوق بازنشستگان و معلمان، کارگران و زحمتکشان و اکثریت قریب به اتفاق مردم ایران است. آخوندهای حاکم سالهاست داراییهای مردم ایران را به چاه ویل سرکوب و جنگ افروزی و تروریسم و برنامه‌های ضد میهنی اتمی و موشکی‌ ریخته و چیزی جز ستم و تبعیض و فقر و بیکاری و تورم برای عموم مردم به ارمغان نیاورده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ مهر ۱۴۰۰ (۳ اکتبر ۲۰۲۱)
           

image011 image008 image006 (1) image005 image009 image007 (1) image004 (1) image002 (1) image010 image003 (1)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.