ادامه تظاهرات ایرانیان آزاده و بستگان شهیدان قتل‌عام در استکهلم، محاکمه حمید نوری از دژخیمان قتل‌عام ۶۷ در سوئد

 

روز سه‌شنبه ۶ مهرماه در ادامه محاکمه حمید نوری از دژخیمان قتل عام ۶۷ در زندان گوهر دشت در سوئد احمد ابراهیمی از شاکیان پرونده و از شاهدان قتل عام ۶۷، مشاهدات خود را از قتل عام زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت، بازگو کرد.

 

همزمان، ایرانیان آزاده و بستگان شهیدان سربه‌دار با برپایی تظاهرات در مقابل دادگاه سوئد، خواستار تحقیقات مستقل درباره قتل عام ۶۷ توسط جامعه بین المللی و محاکمه سران حکومت آخوندی به ویژه خامنه ای و رئیسی و اژه ای به جرم ارتکاب به نسل کشی و جنایت علیه بشریت شدند. 

دادگاه دژخیم حمید نوری روز سه شنبه ۶ مهر به شهادت احمد ابراهیمی یکی دیگر از شاکیان پرونده اختصاص داشت که به مدت ۱۰ سال درزندانهای رژیم آخوندی به سر برده است، وی در شهادت خود از جمله گفت: اواخر تیرماه ما را به زور به بند جهاد در زندان گوهردشت منتقل کردند ما اعتراض کردیم. پاسداری باسم فرج بما گفت اعتراض نگنید بد می بینید. به آن پاسدار گفتم بدتر از این چیست؟ سال۶۰ هر شب ۲۰۰- ۳۰۰ نفر را اعدام می‌کردید 
این پاسدار در پاسخ گفت روزهایی در پیش است که سال ۶۰ در مقابلش هیچ است
احمد ابراهیمی گفت در یک با صطلاح دادگاه چند دقیقه ای در حالیکه چشم بسته بودم به اعدام محکوم شدم، به مدت دوسال زیر حکم اعدام بودم. عده ای مانند من که به اعدام محکوم شده بودیم از اوین به قزلحصار منتقل شدیم، یکشنبه ها و چهارشنبه ها تعدادی از افرادی را که به اعدام محکوم شده بودند، از قزلحصار به اوین منتقل و اعدام کردند. سال۶۳ مجددا برای من دادگاه تشکیل دادند و به ۷ سال زندان محکوم شدم و البته بعد از پایان محکومیت سه سال مرا بیشتر نگه داشتند.
احمد ابراهیمی سپس مشاهداتش از راهرو مرگ در زندان گوهردشت را بازگو کرد و افزود: در راهرو مرگ روز ۱۸مرداد عباس یگانه گفت بچه‌ها من رفتم مرا حلال کنید او را برای اعدام بردند و بعد هم دسته دسته بچه‌های همان بند را اعدام کردند. فرشید یکی دیگر از زندانیان سربدار در راهرو مرگ زندان گوهردشت گفت بچه‌ها همه را اعدام می کنند .

همزمان، با ایرانیان آزاده و بستگان شهیدان سربه‌دار با برپایی تظاهرات در مقابل دادگاه سوئد، خواستار تحقیقات مستقل درباره قتل‌عام ۶۷ توسط جامعه بین‌المللی و محاکمه سران حکومت آخوندی به‌ویژه خامنه‌ای و رئیسی و اژه‌ای به جرم ارتکاب به نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت شدند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.