آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۳۴هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است

  • 1400/06/31
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار قربانیان کرونا در سراسر کشور از ۴۳۴هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است

 

  • جان‌بابایی: ما هنوز از موج پنجم عبور نکرده‌ایم. بیماران بدحال هم‌چنان زیاد هستند و درصدی از آنها نجات پیدا نمی‌کنند
  • خبرگزاری نیروی قدس: از ابتدای هفته تا روز گذشته ابتلا در سراسر ایران ۳۷درصد و بستری ۲۵.۵۱ درصد افزایش یافته است
  • توکلی: بستری روزانه بیماران کرونایی در تهران ۱۴۰۰مورد و تعداد کل بیماران هم حدود ۶۳۰۰نفر است
  • دانشگاه پزشکی قزوین: در۲۴ساعت گذشته موارد قطعی ابتلا ۳۷.۵ درصدی و ۱۱درصد مرگ ومیر افزایش یافته است
  • دانشگاه پزشکی اردبیل: اصلی‌ترین چالش افزایش بستریها و فوتی‌ها است. اکنون مرگ، ۸۴بیمار بدحال را تهدید می‌کند
  • دانشگاه پزشکی آذربایجان غربی: شبانه روز گذشته ۲۱نفر دیگر جان باختند، ۳۱۹نفر در ICU و ۶۶نفر وصل به ونتیلاتور هستند

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز چهارشنبه ۳۱شهریور۱۴۰۰ اعلام کرد. آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۴۳۴هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است. در آذربایجان شرقی به ۱۵۳۵۳نفر، در آذربایجان غربی به ۱۵۴۳۳نفر، در اردبیل به ۵۴۹۵نفر، در البرز به ۱۲۷۴۳نفر، در اصفهان به ۲۸۸۷۰نفر، در ایلام به ۴۱۵۸نفر، در تهران به ۱۰۲۰۷۶نفر، در خراسان رضوی به ۳۵۵۲۵نفر، در خوزستان به ۲۶۶۴۱نفر، در فارس به ۱۵۵۸۹نفر، در قزوین به ۴۷۸۴نفر، در قم به ۱۱۹۶۰نفر، در کردستان به ۶۸۲۲نفر، در کرمان به ۱۱۵۰۷نفر، در کرمانشاه به ۷۶۹۹نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۱۵۹نفر، در لرستان به ۱۴۶۶۰نفر، در مازندران به ۱۶۳۹۵نفر، در مرکزی به ۷۹۵۸نفر، در هرمزگان به ۷۴۳۵نفر و در یزد به ۷۲۴۸نفر رسیده است.

 

جان‌بابایی، معاون وزارت بهداشت گفت: «ما هنوز از موج پنجم عبور نکرده‌ایم عبور از موج پنجم طولانی‌تر شده است. تعداد بیماران بدحالی که هم‌چنان در بیمارستانها بستری هستند زیاد است و به‌دلیل مراقبت‌های بیمارستانی میزان ماندگاری آنها بیشتر شده است، اما درصدی از آنها نجات پیدا نمی‌کنند» (خبرگزاری صدا وسیما رژیم ۳۱شهریور۱۴۰۰).

خبرگزاری نیروی قدس امروز نوشت: «یک‌باره از دومین روز هفته جاری ورق برگشت و دوباره سیر صعودی آغاز شد. از ابتدای هفته جاری تا روز گذشته روند ابتلا در سراسر ایران حدود ۳۷درصد و بیماران بستری ۲۵.۵۱درصد افزایش یافته است که هشداری نسبت به آغاز یک پیک جدید در آینده نزدیک است»

در تهران، توکلی، معاون ستاد کرونا در تهران در مورد آمار بیماران بستری در تهران گفت: «بستری روزانه‌مان۱۴۰۰مورد است و تعداد کل بیماران هم حدود ۶۳۰۰نفر است» (ایسنا ۳۱شهریور۱۴۰۰).

 

در قزوین، رئیس دانشگاه پزشکی گفت در ۲۴ساعت گذشته ۳۷.۵درصد موارد قطعی ابتلای روزانه، ۱۱درصد مرگ ومیر و بیماران ICU ۲درصد افزایش یافته و۵۰بیمار زیر ونتیلاتور بستری شدند» (خبرگزاری نیروی قدس ۳۱شهریور۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: در شبانه روز گذشته ۲۱نفر دیگر جان خود را از دست دادند. ۹۵۲نفر بستری، ۳۱۹نفر در ICU و ۶۶نفر وصل به ونتیلاتور هستند (خبرگزاری نیروی قدس ۳۱شهریور۱۴۰۰).

 

در خوزستان، رئیس دانشگاه پزشکی شوشتر گفت: وضعیت شوشتر هم‌چنان قرمز است و میزان ابتلا زیاد است. آنچه ما را نگران می‌کند این‌که هم‌چنان میزان مراجعه سرپایی برای دریافت داروی رمدسیویر زیاد است (ایسنا ۳۱شهریور۱۴۰۰).

 

در اصفهان، دانشگاههای پزشکی اصفهان و کاشان اعلام کردند: ۲۹۳۳بیمار مبتلا به کرونا بستری داریم که ۵۲۲نفر در ICU بستری هستند و در ۲۴ساعت گذشته ۳۸بیمار جان خود را از دست دادند (ایمنا ۳۱شهریور۱۴۰۰).

در اردبیل، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «اصلی‌ترین چالش ما در این دوران افزایش بستریها و فوتی‌ها است. هم‌اکنون مرگ، ۸۴بیمار بد حال را تهدید می‌کند. احتمال افزایش فوتی‌ها در چند روز آینده وجود دارد» (خبرگزاری حکومتی مهر ۳۰شهریور۱۴۰۰).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۱شهریور۱۴۰۰ (۲۲سپتامبر ۲۰۲۱)

خبر

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.