مایک پمپئو در اجلاس واشنگتن: مردم ایران یک حکومت بر پایه جدایی دین از دولت، دمکراتیک و جمهوری غیرهسته‌یی خواهند داشت

  • 1400/06/30
سخنرانی مایک پمپئو در اجلاس واشنگتن

مایک پمپئو وزیر خارجه امریکا ۲۰۲۱

رئیسی باید محاکمه شود. نه فردا، نه هفته آینده، نه سال آینده

بلکه همین الان

 

او شخصاً مسئول اعدام جمعی هزاران زندانی سیاسی ایرانی است

نام بیش از ۵هزار نفر آنها منتشر شده واجساد این مردان و زنان شجاع

در گورهای بی‌نام و نشان دفن شده است

 

از همین امروز باید او را بخاطر جنایات علیه بشریت که مرتکب شده است

مورد حسابرسی قرار دهیم

هر گونه معامله با ابراهیم رئیسی معادل معامله با یک قاتل کشتار جمعی است

چنین کاری نه تنها غیراخلاقی است بلکه ضدسازنده است

 

سران رژیم ایران فقط دنبال سلطه بر کشور و مردم ایران نیستند

بلکه پایتخت‌ها از بغداد تا تهران و از دمشق تا بیروت و تا صنعا

هدف کامجویی حقیرانه آنهاست تا سلطة خود را بر قدرت حفظ کنند

 

ما باید این دغلکاری را که میانه‌روهایی در درون رژیم وجود دارند کنار بگذاریم

این دروغ که میانه‌روهایی در درون این رژیم وجود دارند اجازه می‌دهد که در پنهان

با این رژیم بسیار تروریست استمالت کنند

 

ما باید فشار را روی منتخبان خودمان حفظ کنیم تا دنبال مذاکرة مجدد

در مورد توافق اتمی نباشند و به رژیم ایران باجی برای بازگشت به آن توافق

یا برای نشان دادن حسن‌نیت خودش ندهند.

حسن‌نیت چیزی نیست که یک رژیم تروریست آن را بفهمد

 

سران رژیم ایران

از پاندمی استفاده می‌کنند تا قیام‌ها را خاموش کرده و مردم ایران را مقهور کنند

این کاملاً غیرقابل قبول است

 

یک نظریه وجود دارد که اگر رژیم سرنگون شود راه حل دیگری وجود ندارد

ولی فقیه و بسیاری میگویند شانس بهتری با همین شیطان که می‌شناسیم داریم

ولی مردم ایران این را حتی برای یک ثانیه قبول ندارند زیرا از بنیاد غیرواقعی است

 

خبر خوب این است: نیروهای مقاومت

پیرامون میهن‌پرستان شرافتمند ایرانی قدرت‌مندتر از هر زمانی هستند

و به‌همة کسانی که در اطرافشان از آنها حمایت می‌کنند امید می‌بخشند

شما هم همین کار را می‌کنید

 

مردم ایران یک حکومت برپایه جدایی دین از دولت، دموکراتیک و جمهوری

و غیر اتمی خواهند داشت، من دعا میکنم که این روز به‌زودی فرابرسد

 

ایران هیچگاه به حکومتی توسط یک شاه دیکتاتور یا یک رژیم مذهبی

باز نخواهد گشت

 

متشکرم

از همه شما تشکر می‌کنم، از همه شما بسیار تشکر می‌کنم

این یک خوش‌آمدگویی خارق‌العاده است. امیدوارم که شما بعد از صحبت‌های من هم همین‌قدر شاد باشید که فکر می‌کنم خواهید بود.

برای من سعادت بالایی است که امروز اینجا در کنار شما باشم. امروز یک گردهمایی ویژه داریم و همه ما اینجا هستیم تا درباره تهدید فوق‌العاده‌یی که جهان و مردم آزادیخواه با آن روبه‌رو هستند صحبت کنیم. این واقعاً برایم افتخارآمیز است.

از زمانی که آخرین بار با شما صحبت کردم، ابراهیم رئیسی به‌عنوان به‌اصطلاح رئیس‌جمهور منصوب شده است. شما به درستی امروز اینجا در این کنفرانس گرد آمده‌اید تا از او به‌خاطر آنچه در سال۱۹۸۸ (۱۳۶۷) اتفاق افتاد، قتل‌عام زندانیان سیاسی در زندانهای ایران، حسابرسی کنید.

من می‌خواهم که امروز تمامی شما بدانید که من برای رسیدن به هدفتان در کنار شما هستم.

من وقتی مدیر اطلاعات مرکزی بودم، رئیسی را شناختم. او باید محاکمه شود. نه فردا، نه هفته آینده، نه سال آینده، بلکه باید همین الآن محاکمه شود.

 

البته من در این باره بیشتر صحبت خواهم کرد، ولی من از یک ایران آزاد حمایت می‌کنم. خدا شما را برای ادامه مبارزه‌تان حفظ کند.

اشتباه نشود، خود ابراهیم رئیسی، شخصاً مسئول اعدام جمعی هزاران زندانی سیاسی ایرانی است. نام بیش از ۵هزار نفر آنها منتشر شده. اجساد این مردان و زنان شجاع در گورهای بی‌نام و نشان دفن شده است.

از آنجا که این رژیم هرگز اجازه نداده و نخواهد داد تا تحقیقات مستقلی در این‌باره انجام شود، ما از تعداد واقعی ایرانیانی که به‌قتل رسیدند، خبر نداریم. ولی شکی نیست که خیلی بیشتر از ۵هزار نام درج شده در این لیستی است که داریم.

اقدامات شما و اقدامات ما در حمایت از علاقه ما به مردم ایران باید با حسابرسی از رئیسی به‌خاطر جنایاتش علیه بشریت شروع شود.

یادتان باشد که او یک مشاور نبود. او یک سرباز نبود. او یک جلاد بود. و من می‌دانم کسانی در بین شما هستند که خانواده‌شان در قتل‌عام رئیسی کشته شد و برخی از شما کسانی را دارید که در حال حاضر و یا در گذشته در ایران در زندان بوده‌اند. و برخی از شما هم هستید که عزیزتان ناپدید شده یا بلای بدتری سر آنها آمده است.

ما، هیچیک از ما، هیچ‌کدام از آنها را فراموش نخواهیم کرد و ما برای شما و برای هر یک از آنها دعا خواهیم کرد.

 

می‌دانید که رئیسی درست همان چیزی است که خامنه‌ای برای رئیس‌جمهورش می‌خواهد. کسی که کاری که او می‌خواهد را انجام می‌دهد. کسی که به دستور او مردم ایران را مورد سبعیت و کشتار قرار می‌دهد. اوضاع نه به جلو بلکه به عقب حرکت می‌کند.

تنها کسانی که در داخل و خارج مقاومت می‌کنند به ایران امید می‌دهند. و به همین دلیل است که این گردهمآیی و آنچه که شما امروز انجام می‌دهید بسیار مهم است.

می‌دانید که تفاوت بین دولتی که در خدمت مردم خود باشد با دولتی که مردم را زیر یوغ خود می‌آورد، تفاوتی چشمگیر است و ما می‌توانیم آن را ببینیم. این باید تمام انگیزه ما برای آزادی مردم ایران باشد.

 

تقریباً ۸ماه است که من مسند خودم به‌عنوان وزیر خارجه را ترک کرده‌ام. و زمانی که ما رفتیم، رژیم ایران منزوی‌تر و ضعیف‌تر از همیشه بود. اما باید بگویم که من رویدادهای هفته‌های گذشته و ماه‌های گذشته را نظاره کرده‌ام و نگران هستم. نگرانم که رویدادهای افغانستان و موضع دولت فعلی آمریکا به رژیم اجازه خواهد داد که بلند شود و قوی شود. من می‌دانم که مردم ایران خواهان چنین چیزی نیستند. به همین خاطر است که ما باید فشار را روی منتخبان خودمان حفظ کنیم تا دنبال مذاکرهٔ مجدد در مورد توافق اتمی نباشند و به رژیم ایران باجی برای بازگشت به آن توافق یا برای نشان دادن حسن‌نیت خودش ندهند.

 

حسن‌نیت چیزی نیست که یک رژیم تروریست آن را بفهمد. هم‌چنین ما باید اطمینان حاصل کنیم که پیشرفتها در برنامهٔ اتمی رژیم ایران شدیداً مانیتور شود و این‌که اقدامات مقتضی توسط آمریکا، کشورهای غربی یا آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت گیرد تا آنها نتوانند به نه فقط بمب اتمی، بلکه به یک برنامهٔ کامل هسته‌یی دست پیدا کنند.

باید بگویم که طی حدود یک سال گذشته که پاندمی بوده، رژیم ایران از ویروس کرونا استفاده کرده تا از آن برای سرکوب مردم خودش استفاده کند. کارهای رژیم نه تنها جاهلانه بلکه شرورانه است. آنها از پاندمی استفاده می‌کنند تا قیام‌ها را خاموش کرده و مردم ایران را مقهور کنند. این کاملاً غیرقابل قبول است.

 

به‌عنوان آمریکائیان ما می‌دانیم که حمایت از بهروزی شهروندانمان وظیفهٔ دولت است و این‌که دنبال سلطه بر آنها باشی، دهشتناک است. در عین این‌که ما می‌دانیم که رژیم ایران ارزشی برای آزادی قائل نیست، حداقل باید این انتظار را داشته باشیم که آمریکا برای این آزادی ارزش قائل شود.

با این‌حال ما می‌دانیم که هر دولتی که بیشتر تلاش کند سلطهٔ خود را بر مردم قویتر کند، آن دولت ضعیف‌تر می‌شود. امروز، این مطمئناً وضعیت موجود[در ایران] است. اعتراضات بر سر کمبود آب در بیش از نیمی از استانهای کشور صورت گرفت و تظاهرات در اهواز، تهران، تبریز، اصفهان و همهٔ شهرها در سراسر ایران داشتیم.

این تظاهر کنندگان، این مردم آزادیخواه شگفت‌انگیز مقاومت و شجاعت قابل توجهی در مقاومت علیه رژیم نشان داده‌اند. و من می‌دانم که در آخر کار، مردم ایران یک جمهوری بر اساس جدایی دین و دولت، دمکراتیک و غیراتمی خواهند داشت.

 

اقدامات صورت گرفته در سال۱۹۷۹ البته یک نقطه‌عطف بود. برای فهم جایگاه درست ایران در تاریخ ما باید موشکافی کنیم که آنچه که در سال۱۹۷۹ اتفاق افتاد چه بود. فکر می‌کنم به همین علت است که ایران هیچگاه به حکومتی توسط یک شاه دیکتاتور یا یک رژیم مذهبی باز نخواهد گشت. این یک مبارزه واقعی است.

این یک مبارزه واقعی است که از همان لحظات ترسناک اولیه‌یی که گویی انقلاب ۱۹۷۹ اتفاق افتاد. مبارزه اصلی آن مبارزه‌یی است که در خیابان‌ها، مساجد و اذهان مردم ایران وجود دارد. یعنی اختلاف بین مردم ایران و اپوزیسیون ایران که دنبال آزادی و دمکراسی است در یک طرف، و کلیت رژیم [آخوندها] در طرف دیگر.

 

من به این موضوع توجه داشته‌ام، نه به طول سالیانی که برخی از شما در آن درگیر بوده‌اید ولی من در طرف درست این جنگ برای بیش از یک دهه بوده‌ام، در کل یک دهه‌یی که در دولت کار کرده‌ام.

در سال۲۰۱۰ من با بسیاری از شما صحبت کردم. من در مورد مردم و تاریخ ایران و مهربانی مردم ایران صحبت کردم. درباره ارج‌گذاری آنها به منطق و دانش و حرمتی که آنها برای جان انسان قائلند. مردم ایران مردمی بردبار هستند. آنها و ایران‌زمین سرزمین مادری برای اعراب و یهودیان، مسیحیان و مسلمانان بوده‌اند. درست در خاک ایران. این زیبایی مردم ایران است.

مردم ایران خواستار بهروزی با همان عقایدی که دارند، و حفاظت از خانواده‌شان هستند. این همانقدر در تهران واقعی و درست است که در هر شهری اینجا در آمریکا و هرگز این را فراموش نکنید.

حالا یک سرکرده جدید، یک رژیم ”گزینش شده“ جدید، من از این کلمه با احتیاط استفاده می‌کنم، به ریاست آلت‌دست خامنه‌ای، رئیسی و سپاه پاسداران که کمتر از رژیم رئیس‌جمهور قبلی افراطی نیست. . این کماکان رژیمی است با تعصب افراطی و با بیرحمی مذهبی.

 

این رژیم و غارتگرانش در عین‌حال بزدل و هراسان از مردم ایران هستند. رهبرانش سرانش مردم ایران را هزار هزار کشته‌اند و باز هم خواهند کشت. و بعد کسانی هم‌چون رئیسی که این جنایات عظیم را مرتکب شده‌اند را انتخاب می‌کنند تا حالا رهبری سازمان ارعاب و وحشت و رژیم‌شان را برعهده گیرند.

سران این رژیم کسانی هستند که می‌توانند یک هواپیمای مسافربری را ساقط کرده و صدها غیرنظامی را بکشند و اصلاً نگران سلب مسئولیت از خودشان در چنین کاری نباشند. و جعبهٔ سیاه آن‌که سرنخ‌ها و اثر انگشتهای سران رژیم که موجب کشته شدن این غیرنظامیان شدند را دارد پنهان می‌کنند.

سران رژیم ایران فقط دنبال سلطه بر کشور و مردم ایران نیستند، بلکه پایتختها از بغداد تا تهران و از دمشق تا بیروت و تا صنعا، هدف کامجویی حقیرانه آنهاست تا سلطهٔ خود را بر قدرت حفظ کنند.

 

آخرین باری که من با شما صحبت کردم، اشاره کردم که ما باید دغلکاری غربی را کنار بگذاریم. من حتی آن را در این شهری که امروز ما در آن نشسته‌ایم می‌بینم. این دغلکاری غربی در بروکسل، پاریس و بن و در بسیاری جاها در همین آمریکا مقبول است که میانه‌روهایی در درون رژیم وجود دارند. من هیچگاه با یکی از آنها ملاقات نکردم و هیچگاه در مورد چنین کسی چیزی نخواندم.

این مهم است. این دروغ. این دروغ که میانه‌روهایی در درون این رژیم وجود دارند به کشورهای بسیاری اجازه می‌دهد که در پنهان با این رژیم بسیار تروریست استمالت کنند.

انتخاباتی که ماه گذشته[رئیسی را به قدرت رساند]، سندی است که نشان می‌دهد میانه‌رو شدن چنین رژیمی امکان‌پذیر نیست. ما نمی‌توانیم به آنها اجازه بدهیم که سر ما کلاه بگذارند.

 

این‌ها بازیگران کوتوله‌یی هستند که در همان نمایش نقش‌آفرینی می‌کنند، همان نمایش قدرت. شخصیت‌هایش را می‌شناسیم؛ (خامنه‌ای) نقش پدر یعنی حافظ این به‌اصطلاح اعتقاد افراطی را دارد. سلیمانی، نقش «جنگجوی قهرمان» را داشت، ناجی حقوق علیه بی‌عدالتی‌های ساختگی از خارج و دوردست‌ها. اجازه ندهید عنوان «دیپلمات» کسی را فریب بدهد. ابراهیم رئیسی قاتل مردم، اکنون نقش والی و یک مذاکره‌کنندهٔ مصمم را ایفا می‌کند که آمریکا را «فتح» خواهد کرد! آن‌هم با رفع «تحریم‌های غیراخلاقی» که علیه مردم اعمال شده و با بهبود زندگی برای همه! این نمایش تئاتر ابراهیم رئیسی خواهد بود. این بازیگران، تک‌تک و همهٔ آنها، این نمایش را ادامه خواهند داد، به‌رغم تمایل حضار که می‌خواهند نمایش آنها تمام شود! آنها آماده‌اند از هر قدرتی استفاده کنند، آماده‌اند تا از سپاه پاسداران، از بسیج و هر ابزاری برای حفظ سلطهٔ خود بر مردم ایران استفاده کنند. این چیز جدیدی دربارهٔ آنها نیست، آنها فقط نسل بعدی همین رژیمند که چه بسا افراطی‌تر از پیشینیان خود باشند. همهٔ آنها، تمامی‌شان باید مورد حسابرسی قرار گیرند. همهٔ آنها باید به‌خاطر دهها هزار ایرانی که کشته‌اند مورد حسابرسی قرار گیرند.

 

رهبران جهان باید با هم متحد شوند و رئیسی را طرد کنند. تک‌تک شما، تک‌تک شما باید رئیسی را طرد کنید. باید تعامل با او را رد کنید و او را به‌عنوان رئیس‌جمهوری که به‌صورت دمکراتیک توسط مردم انتخاب شده نپذیرید، چون اصلاً چنین نبوده است. یک نقطهٔ مناسب برای شروع، همین هفته است، در مجمع عمومی ملل متحد که از محل کنونی ما خیلی دور نیست؛ حسابرسی از رئیسی به‌خاطر جنایاتش علیه مردم ایران امکان‌پذیر است. در صحبت دربارهٔ اعمال رئیسی، کومی نایدو دبیرکل عفو بین‌الملل از ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ در (کنفرانس) دادخواهی، گفت: «من به‌عنوان دبیرکل عفو بین‌الملل خدمت کردم و در دورهٔ من گزارش این فاجعه و بی‌عدالتی وحشتناک که ما در سال۱۳۶۷ در ایران شاهد آن بودیم ارائه شد. اجازه بدهید به‌روشنی بگویم، آنچه در سال۱۳۶۷ اتفاق افتاد، یک قتل‌عام تماماً وحشیانه و خونین زندانیان سیاسی بود که فی‌نفسه یک جنایت علیه بشریت است».

 

دبیرکل پیشین عفو بین‌الملل این‌چنین سخنانش را به‌پایان برد: «اگر به‌تعریف آن مراجعه کنید و از جزییات فنی آن صرف‌نظر کنیم، این یک نسل‌کشی است». مقداری در این‌رابطه مطلعیم؛ ولی باید هم‌چنان تعریف درستی از رژیم ایران داشته باشیم. دیدگاه دولت کنونی را دربارهٔ این رژیم با دیدگاه دولت ترامپ مقایسه کنید. مأموریت ما به‌واقع بسیار ساده بود. ۱۲خواسته بسیار ساده را ارائه کردیم. ۱۲خواسته که روشن می‌ساخت، اگر رژیم ایران نتواند آن‌را برآورده سازد، تمام قدرت آمریکا را اعمال می‌کنیم و ائتلافمان را در سراسر جهان تشکیل می‌دهیم تا جلوی توان رژیم را برای کشتار مردم و ترویج تروریسم در سراسر منطقه و طبعاً در سراسر جهان بگیریم. از نظر من این‌ها بسیار واضحند. ما ائتلاف‌هایی را تشکیل دادیم تا به‌این اهداف برسیم اما خبر خوب این است: نیروهای مقاومت پیرامون میهن‌پرستان شرافتمند ایرانی، قدرت‌مندتر از هر زمانی هستند و به‌همهٔ کسانی که در اطرافشان از آنها حمایت می‌کنند، امید می‌بخشند. شما هم همین کار را می‌کنید.

 

می‌توان به‌خوبی آثار فعالیت‌های سال‌های گذشتهٔ ما را در انتخابات اخیر دید. باید اقدامات هر چه بیشتری صورت می‌گرفت تا رژیم بیش‌از‌پیش مأیوس بشود؛ ناچار شدند فساد را تشدید کنند و مردم ایران آن‌را به‌روشنی روز دیدند. از سال۱۳۵۷ هر انتخاباتی که در ایران برگزار شده فقط در خدمت نمایش ظاهری از جمهوریت برای یک حکومت مذهبی فاسد و بی‌رحم بوده است. اما انتخابات ریاست‌جمهوری۲۰۲۱، به‌واقع متفاوت بود. تفاوت عظیمی با موارد قبلی داشت. نخست به‌این دلیل که وقتی برگزار شد که رژیم مذهبی در متزلزل‌ترین وضعیتش از زمان به‌قدرت رسیدن در سال۱۳۵۷ بود؛ و مردم ایران این‌را می‌دانند. چشم‌انداز بقای آن علناً توسط خودی‌های رژیم زیر سؤال رفته و از سوی یک ملت مصمم و صلح‌جو به‌چالش کشیده شده است. خلاصه کنم: همهٔ شما مطلعید که تعداد بسیار اندکی به‌رئیسی رأی دادند. مشارکت در پایین‌ترین نقطه از سال۱۳۵۷ بود و این رد تمام‌عیار رژیم و کاندیداهایش را نشان داد. حتی خود رژیم هم سرانجام به‌ناچار اذعان کرد، برای اولین بار طی ۴۰سال اذعان کرد که اغلب مردم ایران از صندوقها دوری جستند. در واقع این یک تحریم بود، تحریم رژیم؛ و سران رژیم از آن می‌ترسند و به‌آن واقفند. این تحریم توسط مردم ایران نشان می‌دهد که مردم ایران هیچ امیدی به‌انتخابات به‌عنوان مسیری به‌سمت تغییر واقعی نبسته‌اند. برنامه‌یی که ما به‌اجرا گذاشتیم هم‌چنین بی‌کفایتی اقتصادی رژیم را آشکار ساخت و نیز فساد سیستماتیک آن و تاراج تمام‌عیار ثروتهای مردم ایران که بیش از ۸۰درصد مردم را به‌زیر خط فقر کشانده است. این مردم حکومت فاسد مذهبی را دشمن حقیقی خودشان و دلیل اصلی بحران اقتصادی‌شان می‌دانند. یکی از غالب‌ترین شعارها در قیامهای اخیر این بود: «دشمن ما همین‌جاست، دروغ می‌گن آمریکا است».

 

همان‌طور که تاریخ مملو از جنبش‌های اعتراضی است، و مانند همه جنبش‌های اعتراضی، پرچمها را آتش می‌زنند. این کاری است که آنها می‌کنند. ولی اکنون معمول‌ترین پرچمی که آتش زده می‌شود، پرچم اسراییل یا آمریکا نیست، بلکه پرچم این رژیم شیطانی است.

بنابراین مسیر پیش رو چیست؟ همه ما چگونه به پیش خواهیم رفت و مسیر آینده ما چیست؟ این رژیم پس از بیش از ۴۰سال وجودش در ضعیفترین نقطه خود است. مردم ایران از سراسر کشور با چشمان خود ناتوانی و قصور این رژیم را در ارائه همان تعهداتی که خودش داده بود، دیده‌اند.

بی لیاقتی مفرط در رسیدگی به بیماری کرونا ادامه دارد. واکسیناسیون در ایران در میان تمامی جهان در پایین‌ترین میزان قرار دارد. این به‌خاطر این نیست که مردم ایران مترقی نیستند، علت این است که واکسن وجود دارد، ولی رژیم حاضر به قبول آن از کسانی که حاضرند به او بدهند نیست. آنها در واقع از دولت ترامپ هم حاضر به قبول واکسن نشدند. این بی‌لیاقتی مفرط.

 

تلاش برای کسب سلاح اتمی آن را به یک رژیم منفور و منزوی تبدیل کرده است. این رژیم را حتی در برابر کشورهای مسلمان در همان منطقه به یک رژیم منفور تبدیل کرده است. بی‌لیاقتی مفرط آن باعث شده که این ملت را نابود کند که در نتیجه غذا، سوخت و حتی پایه‌یی‌ترین نیازهای مردم غیرقابل دسترس شود. وهم‌چنین توانمندی این ملت در مقابله با فجایع طبیعی و زمین‌لرزه تقریباً به هیچ برسد. مردم ایران با هوش هستند. آنها درک می‌کنند که این رژیم کارآیی ندارد. مردم این را می‌دانند.

در مورد رئیسی، او رئیس‌جمهور مردم ایران نیست. او رئیس‌جمهور خامنه‌ای است. مأموریت او هم کاملاً روشن است. آزار رساندن، ارعاب، به دزدی و چپاول مردم در حمایت از ملاها و سپاه پاسداران ادامه دهد. او توسط خامنه‌ای انتخاب شده است. او اکنون ۶۰ساله است و این‌که شاید بتواند تا دو یا سه دهه دیگر حکومت کند. ولی من قبول ندارم که این سرنوشت مردم ایران است. فعلاً او زمان دارد تا نفرات خودش را سرکار بگذارد و نشان دهد که ولی‌فقیه آنها را برای فاز بعدی به‌اصطلاح «انقلاب» می‌خواهد. او از سپاه، از نیروی قدس استفاده خواهد کرد تا درگیریهای خارجی ایجاد کند تا توجهات را از سرکوب داخلی منحرف کند.

 

ولی مسیر روبه‌رو به آمریکا فراخوان می‌دهد تا رهبری را در جهان در دست گیرد. از همین امروز به همین مناسبت باید او را به‌خاطر جنایات علیه بشریت که مرتکب شده است مورد حسابرسی قرار دهیم. هر گونه معامله با ابراهیم رئیسی معادل معامله با یک قاتل کشتار جمعی است. چنین کاری نه تنها غیراخلاقی است، بلکه غیرسازنده است.

همه ما باید به متحدانمان در اروپا و دوستانمان در سراسر جهان و آسیا تصریح کنیم و آنها را در صورتی‌که با این فرد که هزاران تن از مردم را در سال۱۹۸۸ به جوخه‌ اعدام سپرد بخواهند معامله کنند حسابرسی کنیم.

کنترل کامل خامنه‌ای روی همه چیز تا این‌که هیچ چیزی بدون اجازه او داخل این کشور جابه‌جا نشود. ‍‍

تا آنجا که فشار این رژیم برای ادامه سیاست‌های استبدادی‌اش ادامه دارد، معلوم است که رژیم ایران در دادن حقوق مردم به مدت دو دهه حرکتی نداشته است.

 

جهان معمولاً نفوذ آن را بر سیاست داخلی بزرگنمایی می‌کند. ولی این مردم ایران هستند که قدرت اصلی را دارند. در حالی‌که رئیسی و بقیه توافق هسته‌یی را مورد انتقاد قرار داده‌اند، این توافق روی هیچ‌کدام از سرمایه‌هایشان تأثیری نداشته است. آنها فقط می‌خواهند از این معامله به‌لحاظ سیاسی استفاده کنند و از محل منابع آن منفعت خودشان را برای حمایت از ولی‌فقیه و آدمکشان او تأمین کنند. بنابراین او به شکایت از این توافق ادامه می‌دهد تا امتیازات بیشتری از آمریکای گرسنه برای یک معامله بگیرد. ولی سرانجام به‌دست نخواهد آورد.

من نگرانم. نگران وضعیت مرز ایران با افغانستان هستم رژیم ایران ایستاد و تماشا کرد تا آمریکا ضعف خودش هرج و مرج را هنگامی که نیروهایش را از افغانستان خارج می‌کرد، نشان داد. ما می‌دانیم که رژیم ایران از ضعف دیگران قدرت می‌گیرد. ما این را هم می‌دانیم که این همیشه دشمنانمان را جری می‌کند.

در حقیقت در خلال خروج ما از افغانستان، رئیسی این را گفت: «شکست نظامی آمریکا و خروج آن باید موقعیتی برای برقراری حیات، امنیت و صلح پایدار در افغانستان شود. ایران از تلاشها برای برقراری ثبات در افغانستان حمایت می‌کند و به‌عنوان یک ملت همسایه و برادر خواستار این است که همه گروهها در این کشور به یک توافق ملی دست یابند».

 

اجازه بدهید تا این را برای شما ترجمه کنم. رژیم ایران از افغانستان می‌خواهد به‌عنوان اهرم دیگری به‌عنوان پایگاه جدید تروریسم «محور مقاومت» استفاده کند. برای مردم افغانستان خیر و برکت نمی‌خواهند، همان‌طوری که برای مردم خودشان خیر و برکت نمی‌خواهند. آنها خواستار همان قدرتی هستند که در این دهها سال در چنگال خود با هزینه مردم ایران نگه داشته‌اند.

 

به جاست که همه ما به‌خاطر داشته باشیم که این اولین ارتباط آنها با تروریسم خارجی نیست. ولی‌فقیه ارشد‌ترین رهبران القاعده را در کشور خودش نگه‌داشته بود. بگذارید تکرار کنم. گروه بین‌المللی القاعده، مرکز فرماندهی عملیات رهبری القاعده که برای سراسر جهان توطئه می‌کند، در افغانستان نیست، در مرز افغانستان و پاکستان نیست، در پاکستان هم نیست. میزبان و محافظ و محل عملیات آنها امروز تهران است.

 

این را هم فراموش نکنید. ولی‌فقیه در واقع یک انقلاب را هدایت نکرد، هر چند که مدعی است، خیر. انقلاب مردم خود به سمت تمدن و منطق و روشنایی هدایت می‌کند. این یک انقلاب نبود بلکه یک انحطاط پایه‌یی‌ترین استانداردهای حقوق‌بشر بود که تاریخ سرشار و غنی ایران طی دهها و دهها سال آنرا ساخته بود.

 

در فاصله نه چندان دور از اینجا بانک‌های فکری و سالنها و شماری از جشنهای زیبایی جریان دارد. یک نظریه وجود دارد که اگر رژیم سرنگون شود، راه‌حل دیگری وجود ندارد. ولی‌فقیه و بسیاری می‌گویند شانس بهتری با همین شیطان که می‌شناسیم داریم. ولی مردم ایران این را حتی برای یک ثانیه قبول ندارند. زیرا این از بنیاد غیرواقعی است.

مسیرهای بسیاری در پیش رو هستند و همه آنها برای مردم ایران بهتر از شرایط کنونی است. کاری که ما می‌کنیم آماده‌سازی دوران انتقال به یک ایران جدید است که با مأموریت امروز ما برای تضمین یک آینده خوب و انسان‌دوستانه برای مردم ایران در خلال این دوران انتقال شروع می‌شود.

گذشت این سال‌ها نشان داده است که[آخوندها] فرهنگ ایران را سرنگون کردند شما باید بدانید که تقریباً صد در صد، حدود صددرصد ایرانیان معتقدند که روزهای این رژیم به آخر رسیده است. من هم به این اعتقاد دارم.

من هم‌چنین عمیقاً نسبت به این حقیقت که مردم ایران به صراحت روشن کرده‌اند که از این رژیم هراسی ندارند، قوت قلب گرفته‌ام. به جای این‌که رژیم ایران را به‌خاطر استمرار اعمال تجاوزگرانه‌اش علیه متحدان ما در خاورمیانه تنبیه کنیم، متأسفانه دولت بایدن می‌خواهد با دست بسیار ضعیف‌تر وارد معامله هسته‌یی با رژیم شود.

همان‌طور که در دولت ترامپ بود، حقوق‌بشر و تروریسم باید نوک پیکان سیاست ما باشد و نه استمالت از رژیم ایران.

 

ما به‌طور خستگی‌ناپذیر تلاش کردیم تا رژیم ایران را از دستیابی به سلاح اتمی و برنامه اتمی باز داریم. ما باید فشار را بر این رژیم وارد کنیم تا تغییر حاصل شود و اصلاحات انجام شوند تا این‌که ایران را به سمت یک دولت دمکراتیک بر سر کار به حرکت درآورد. ما نمی‌توانیم خامنه‌ای را غرق پول و منافع اقتصادی کنیم به این امید که آنها از این منافع برای اعمال تروریسم و فشار استفاده نکنند. ما شاهد این داستان بد قبلاً بوده‌ایم. این طرز تفکر احمقانه و واپسگراست. برنامه تحریم‌ها و فشار که توسط دولت ترامپ اعمال شد، باید به‌صورت مدل و نمونه‌یی درآید، اگر که خواهان تضمین امنیت مردم آمریکا و آزادی مردم ایران هستیم.

 

من دعا می‌کنم که آمریکا منابعی که خامنه‌ای در استبداد مذهبی خود دارد افزایش ندهد. تعامل با این رژیم زمانی را که این رژیم می‌خواهد تا همان کاری که طی این دهه‌ها کرده، ادامه دهد، افزایش می‌دهد. یعنی نادیده گرفتن کرامت انسانی را. به‌خاطر داشته باشید که کسب قدرت توسط «آیت‌الله» ها یک انقلاب نبود، بلکه یک انحطاط بوده است. این مهم است که به‌خاطر داشته باشیم.

این درسی بود که من آموختم و باید بگویم من امیدوارم. من امیدوارم که طی این سال‌ها جهان درس زیادی در مورد رژیم استبدادی ایران آموخته باشد.

 

اینطور نیست که ما این را پیش‌بینی نمی‌کردیم. شما همه این را قبلاً دیده بودید. در سراسر جهان می‌بینید که حتی در اروپا امواج تحمل کردن این رژیم در حال محو شدن است. این خبر خوبی است. ما باید به حمایت از مردم ایران در حالی‌که برای یک ایران آزاد و دمکراتیک به هر شیوه‌یی می‌جنگند حمایت کنیم. کار مثبت زیادی باقی است که باید کرد. و همه شما امروز مشغول آن هستید.

در پایان، مردم ایران یک حکومت بر پایه جدایی دین از دولت، دمکراتیک و جمهوری غیرهسته‌یی خواهند داشت. من دعا می‌کنم که این روز به‌زودی فرا برسد.

برای من بسیار لذت بخش است که امروز در کنار شما هستم. من دعا می‌کنم که این روزها برای مردم ایران هم به‌زودی فرا برسد. با حمایت همه مردم ایرانی در سراسر جهان و کسانی که در داخل ایران به مقاومت خود ادامه می‌دهند، آنها انسانهای شریفی هستند. این روز به‌زودی فرا خواهد رسید. من متعهد به این هدف هستم. من می‌دانم همه شما در این سالن چنین تعهدی دارید. امیدوارم که هدف شما قرین الطاف خدایی شود و مردم ایران حفاظت شوند و همواره در رفاه باشند. زمان، زمان امیدواری است. امیدی عمیق. زمان دو برابر کردن تلاشهایمان

از این‌که مرا امروز اینجا دعوت کردید سپاسگزارم.

خدا به شما برکت عطا کند و خدا به مردم ایران برکت بدهد

 

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.