معاون وزیر خارجه آمریکا: رژیم ایران برنامه‌های توسعه و تکثیر موشکهای هسته‌یی و بالستیک خود را گسترش داده است

  • 1400/06/16
بونی جنکینز معاون وزیر خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحاتی و امنیت بین‌المللی

بونی جنکینز معاون وزیر خارجه آمریکا در امور کنترل تسلیحاتی و امنیت بین‌المللی در سخنانی گفت: محیط استراتژیک کنونی ما یک محیط افزایش تنش و رقابت ژئوپلیتیک است…

بونی جنکینز در هفدهمین کنفرانس سالانه ناتو روز ۱۵شهریور در مورد کنترل تسلیحات سلاحهای کشتار جمعی، خلع‌سلاح و عدم اشاعه گفت:

ما با چالشهای مداوم رژیم ایران و کره شمالی روبه‌رو هستیم. رژیم ایران برنامه‌های توسعه و تکثیر موشکهای هسته‌یی و بالستیک خود را گسترش داده است، در حالی که کره شمالی به تلاشهای خود در زمینه دور زدن تحریم‌ها و گسترش زرادخانه سلاحهای کشتار جمعی ادامه می‌دهد… .

رژیم ایران با غنی‌سازی اورانیوم تا ۶۰درصد و تولید فلز اورانیوم به نقضهای بسیار نگران‌کننده برجام ادامه می‌دهد. گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با نگرانی شدید در پایتختهای سراسر اروپا مواجه شد. چنین اقدامات تحریک آمیزی ما را در مسیر راه‌حلی مثبت قرار نمی‌دهد. اما، ایالات متحده آماده است تا راهی به جلو برای نه تنها کاهش نگرانی‌های مربوط به برنامه هسته‌یی ایران، بلکه هم‌چنین مقابله با سایر تهدیدات سلاحهای کشتار جمعی نشأت گرفته از ایران پیدا کند. (سایت وزارت‌خارجه آمریکا ۱۵شهریور)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.