اجلاس شورای ملی مقاومت ایران، «اجلاس خوزستان به‌پاخاسته» – سخنرانی محمد قربانی، رضا اولیاء، عزیزالله پاک‌نژاد، اصغر ادیبی

  • 1400/05/15
اجلاس شورای ملی مقاومت ایران

سخنرانی محمد قربانی قهرمان کشتی جهان، رضا اولیاء مجسمه‌ساز و عضو شورای ملی مقاومت ایران، عزیزالله پاک‌نژاد عضو شورای ملی مقاومت ایران و اصغر ادیبی قهرمان ملی‌پوش ایران، عضو شورای ملی مقاومت ایران

 

 

دکتر محمد قربانی-قهرمان کشتی جهان، عضو شورای ملی مقاومت

با سلام خدمت شما و همرزمان عزیز شورایی

خانم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، شما بار دیگر معجزه آفریدید و غیرممکن را ممکن کردید و چشمان دوست و دشمن را با برگزاری کهکشان بسوی پیروزی خیره و ناباوریها را تبدیل به باور کردید.

بله، این رژیم سرنگون می‌شود بهمین خاطر در ابتدای صحبت‌هایم اجازه می‌خواهم برگزاری شکوهمند کهکشان ۱۴۰۰ را به‌شما و به‌مسئول شورای ملی مقاومت ایران آقای مسعود رجوی و خانم زهرا مریخی مسئول اول سازمان مجاهدین خلق ایران و همه مجاهدان اشرفی از صمیم قلب تبریک گفته و دست مریزاد می‌گویم

این‌کهکشان هم‌چنان که در عنوانش نوشته شده بود چراغی را در قلب‌های همه روشن کرد که سرنگونی با عزم و جزم این مقاومت و قیام مردم به جان آمده بدون تردید در دسترس است. این کهکشان نشانه تغییر دوران است. شرکت ۱۰۰۰ کانون قهرمان شورشی از سراسر میهن اشغال شده و ۱۰۰۰ شخصیت از ۵ قاره جهان در وصل با ۵۰۰۰۰هزار نقطه در سراسر دنیا گویای این حقیقت بزرگ است که آرمان آزادی مردم ایران پس از انقلاب مشروطیت اکنون در حال محقق شدن است. دور نیست که این رژیم فرتوت و ضدملی و ضدتاریخی با عزم و رزم کانون‌های شورشی و مقاومت ایران و ارتش آزادی به زباله‌دان تاریخ سرازیر می‌شود.

 

موقعیت انقلابی جامعه که دوست و دشمن به‌آن اعتراف می‌کند مبنای این تحول انقلابی است. مهره‌ها و سردمداران رژیم موقعیت انقلابی را به اتاق گازی تشبیه کرده‌اند که هر لحظه با کوچکترین جرقه‌ای منفجر خواهد شد. بنابراین شکل‌گیری قیام‌هایی که راه به سرنگونی خواهد برد اصلی‌ترین کابوس رژیم ولایت فقیه است. البته آمادگی شرایط عینی انقلاب و ارگان رهبری‌کننده آن نیز هر روز افزایش می‌یابد و بر وحشت رژیم می‌افزاید. بالا رفتن وزن و جایگاه مقاومت قدرتمند مردم ایران در برابر هیولای خمینی ولی‌فقیه فرتوت رژیم را مجبور کرد که در بن‌بست کامل، یک قاتل شناخته‌شده مجاهدین و مبارزین را در یک نمایش مسخره به ریاست‌جمهوری انتخاب کند. انتصابی که نفرت مردم ایران و واکنش‌های گسترده جهانی را به‌همراه داشته است. در چنین شرایطی از یک‌طرف حضور ۱۰۰۰ کانون شورشی در کهکشان بسوی پیروزی، صحت خطوط استراتژیک مجاهدین و مقاومت ایران را نشان می‌دهد و از سوی دیگر کهکشان ۱۴۰۰ نشان داد که شورای ملی مقاومت ایران تنها آلترناتیو دمکراتیک و مردمی است که قادر است ایران را از یوغ آخوندهای جنایتکار نجات بدهد.

پس، باید در چهلمین سال تأسیس شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان یک گنجینه ملی

هر ایرانی وطن‌پرستی به‌این افتخار کند. سالروز تأسیس آن‌را به مسئول شورا و رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران و همه یاران شورایی از صمیم‌ قلب تبریک می‌گویم.

به‌عنوان یک ورزشکار عضو شورای ملی مقاومت ایران به خود می‌بالم و همه ورزشکارانی که به خمینی نه گفتند و افرادی مانند حبیب خبیری، هوشنگ منتظرالظهور، فروزان عبدی و نوید افکاری که بر عهد و پیمانشان نسبت به خدا و خلق پای فشردند و جان خود را فدیه راه آزادی مردم ایران کردند درود می‌فرستم.

آزادی از آن ماست. پیروزی از آن ملت ایران است. با تشکر

 

رضا اولیاء؛ استاد نقاشی و مجسمه‌ساز، عضو شورای ملی مقاومت

رضا اولیا. خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور محبوب مقاومت ایران، دوستان و همرزمان گرامی‌، یاران اشرفی

قبل از هر چیز چهلمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران را به بنیانگذار آن آقای مسعود رجوی رهبر پاکباز مقاومت و خانم مریم رجوی ریاست‌جمهور دوران انتقال و همه یاران مقاوم و مبارز در این مقاومت صمیمانه تبریک می‌گویم.

این شورا یک ائتلاف بزرگ و شکست‌ناپذیری است که در طی چهار دهه گذشته به‌عنوان تنها آلترناتیو واقعی و سربلندی برای این مقاومت و رهبر بی‌نظیرش آقای مسعود رجوی که این میراث گرانبهای مبارزاتی را خلق و نگهداری کرده است ضمنا خانم رجوی لازم می‌دانم برگزاری شکوهمند و دشمن‌شکن گردهمایی کهکشان ایران‌ آزاد را به شما و همه مسئولان آن از صمیم‌ دل تبریک بگویم. این پیروزی در شرایط خطیر کنونی که میهن یک ضربه استراتژیک بر پیکر فرتوت و پا به‌گور حکومت ولایت فقیه وارد کرده است و بر جان مشتاقان آزادی نور امید تابانده است. در کمال فروتنی باید اذعان کنم که من با بیش از شش دهه تلاش و مبارزه و زندگی پناهندگی برای آزادی و حقوق‌بشر و جنگ با فاشیزم امروز بر خود می‌بالم که بیش از چهل سال آن با این مقاومت همراهی کرده‌ام. یقینا این پرچم آزادی را همراه با مجاهدین و مبارزین در شورای ملی مقاومت تحت رهبری آقای مسعود رجوی و خانم رجوی رئیس‌جمهور دوران انتقال تا به آخر به‌دوش خواهم کشید و هر قدم کوچک که در این مسیر علیه حکومتهای جبار خائن و خمینی ضدبشر برداشته‌ام کمال افتخار و سربلندی را دارم.

 

دوستان، همرزمان عزیز، رفقا

سرزمین ما هم‌اکنون در شرایط بسیار خطیری قرار دارد بر همه‌گان روشن است که به‌دلیل موقعیت انقلابی و انفجاری جامعه، جامعه جوشان ایران، خامنه‌ای جنایتکار از ترس سرنگونی رژیم پلیدش به بزرگترین جراحی رژیم منفورش دست زد و رئیسی جلاد ۶۷ را به‌عنوان رئیس‌جمهور این رژیم تبهکار منصوب کرد که این امر بیش از هر زمان نشان از درماندگی و مرگ قطعی این رژیم ضدبشری می‌باشد. البته مردم قهرمان ایران در این انتخابات حرف آخر را زدند و تمامیت این رژیم را با تمام دسته‌جات و باندهای درونی‌اش مردود شناخته و مهر ابطال زدند.

خانم رجوی!

این رژیم به آخر خط رسیده و راهی جز سرنگونی در چشم‌انداز ندارد سال‌ها پیش لویی آراگون شاعر و نویسنده معروف فرانسوی و دوست عزیزم در دیدار از نمایشگاه من در پاریس به درستی گفت: دیکتاتورها هر قدر هم به ظاهر قدرتمند به‌نظر برسند در مقابل اراده مردمی که حاضرند برای به‌دست آوردن آزادی جانشان را فدا کنند هیچ راهی جز سقوط و سرنگونی ندارند. بله ما شاهد این واقعیت تاریخی بودیم که چگونه رژیم شاه خائن در مقابل اراده مردم برای آزادی به زانو درآمد گرچه خمینی ضد‌بشر رهبری این قیام را ناجوانمردانه ربود. اما سیاست کثیف مماشات هم‌اکنون با انتصاب رئیسی جلاد به گورستان سپرده خواهد شد. همراه با آن دیگر دوران آلترناتیوهای قلابی نیز در کنار به‌اصطلاح اصلاح‌طلبان به ته‌خط رسیده و آنها نیز نفس آخرشان را می‌کشند واقعیت مسلم و صحت خط و خطوط این مقاومت امروز کاملاً به‌ثبوت رسیده است. حالا کجایند آن به‌اصطلاح نیروها و جریانهای خودفروخته به‌دنبال آلترناتیوسازی و یافتن اصلاح‌طلب در درون این رژیم ددمنش.

 

حال همه‌چیز کاملاً روشن است در یک‌طرف مردم و مقاومت ایران و در طرف مقابل این رژیم با دار و دسته‌جات درمانده‌اش قرار دارند که راهی جز شکست پیش روی ندارند. بدون شک این مقاومت قدرتمند و سازمان‌یافته با داشتن رهبری ذیصلاح و سازمان مجاهدین و کانون‌های شورشی و شورای ملی مقاومتش و مردم قهرمان ایران کمر این رژیم جانی را خواهد شکست و برنامه دمکراتیک خانم مریم رجوی را برای یک ایران جمهوری آزاد و دمکراتیک غیراتمی و سکولار محقق خواهد ساخت. ما تا آخرین نفس برای سرنگونی این رژیم دجال و فاشیزم همراه و هم نفس با کانون‌های شورشی و مؤسسان پنجم ارتش آزادی تحت رهبری دوست عزیزم آقای مسعود رجوی و خانم رجوی دمی از پای نخواهیم نشست. آزادی در دسترس است زمان سرنگونی فرا رسیده است خامنه‌ای، روحانی و رئیسی و بقیه جانیان آدم‌خوار در مقابل عدالت قرار خواهند گرفت پیروز باشید.

 

عزیزالله پاک‌نژاد-عضو شورای ملی مقاومت ایران

با درود خدمت شما خانم رجوی و حضار محترم، در درجه اول برگزاری باشکوه گردهمایی امسال را تبریک میگم. و در ضمن درودهای گرم خودم را خدمت آقای مسعود رجوی بنیانگذار شورا، تقدیم می‌کنم با گرامی‌داشت یاد مجاهد خلق مسعود فرشچی و درود به جوانان شورشی خوزستان تشنه به‌مناسبت چهلمین سالگرد شورا، چند نکته را در این مورد از وسط مطلب عرض می‌کنم خدمت دوستان. چیزهایی که همه دوستان می‌دانند این شورا از زمان تشکیل تا الآن مسیر خیلی پر نشیب و فرازی را طی کرده توطئه‌ها و دشواریهای زیادی را از سر راه برداشته و توانسته دشمنان مردم و این آلترناتیو را آچمز کنه. اینها که با آلترناتیو دشمنند واقعاً دشمنند در رأس همه رژیم است وزارت اطلاعات است با مزدورانش و حقوق بگیرانشون اینها از هیچ کاری فروگذار نمی‌کنند برای نابودی این شورا واقعاً هرکاری می‌کنند و کردند که اینکار رو نابودی شورا را به چشم ببینند اما به هیچ جا نرسیدند الآن هم بی‌وقفه با نفی و نادیده گرفتن مذبوحانه سعی می‌کنند آن‌را این شورا را در تاریکی قرار بدهند تا از دید نسل جوان مخفی بمانند. یک دسته دیگر طرفداران سلطنت هستند و رژیم سابق که در این راه در بسیاری مواقع دست در دست رژیم آخوندها دارند بسیار با هم نزدیکند و شریکند به هم نان قرض می‌دهند برای نابودی این شورا. یه تعداد دیگری هم هستند که از نظر فکری خوب به‌طور طبیعی در تقابل آشکار با موجودیت شورا قرار دارند و دائم در حال نفی و بایکوت حرکات و اقدامات مبارزاتی این مقاومت هستند. در این مورد بعضی مواقع آدم از میزان ناآگاهی و بی‌اطلاعی این افراد که گاهاً سال‌ها در عرصه مبارزه بودند با آرمانهای مردم فریاد می‌کردند واقعاً دچار تعجب میشه که چقدر ناآگاهند. چقدر بی‌اطلاع هستند از شورا و به‌طور کلی مسائل سیاسی در این زمینه. اما نقطه مشترک همه این جریانهای این است که تلاش می‌کنند به هر قیمتی از موفقیت این آلترناتیو جلوگیری کنند حتی به قیمت ادامه یابی نظام ولایت فقیه. بعضی از اینها اصولا، آلترناتیو یک حکومت را قبل از این‌که وجود داشته باشد یانه، در اراده و تصمیم قدرتهای خارجی می‌بینند. به همین دلیل می‌بینید که هر وقت در این ۴۰سال حرکتی از طرف قدرتهای خارجی برعلیه رژیم صورت گرفته یا حتی تضاد منافعی با رژیم پیدا کردند و تهدیدهایی را آغاز کردند بلافاصله آلترناتیوهای متعدد و پوشالی از زمین سبز میشن تا اگر دری به تخته خورد سهم خودشون را طلب کنند. مضحک این است که این‌گونه افراد و جریانهای قادر و حاضر به پرداخت هیچ هزینه‌ای هم نیستند و می‌خواهند که خارجی‌ها بروند رژیم را سرنگون کنند و آنها را به‌قدرت برسانند. پوشالی بودن این‌گونه آلترناتیوسازی در این است که به‌محض رفع کدورت رفع کدورت قدرتهای خارجی از رژیم و مثلاً آغاز مراودات سیاسی و اقتصادی با آن غیبشون میزنه و منتظر فرصت بعدی میشن.

بهرحال اینها کسانی بودند که گفتم یک اشاره‌یی بکنم اگر چه اهمیت نداشته.

 

اما در مورد خود شورا این شورا با آلترناتیو با تمام خصوصیات یک دولت جایگزین که در روی زمین تشکیل شده و نه در هوا و روی کاغذ. به‌طور طبیعی مورد قبول استثمارگران و صاحبان قدرت نیست. چون مستقل است و بر اساس خواسته‌ها، خواسته‌های پایه‌یی مردم تشکیل شده منافع آنها را نمایندگی می‌کند. به هیچ قدرت خارجی باج نداده و نمیده و این‌که تا حالا توانسته زیر ضربات نابود کننده فیزیکی و سیاسی آنها برجا و استوار بماند و به این شکل به اوج برسد مایه تعجب آنها هم هست. ولی به‌خوبی فهمیدند که به خواسته‌های ضدمردمی آنها تن نمی‌دهد و نخواهد داد و در عین حال توان نابودی آن را هم ندارند. این آلترناتیو راهش را از میان دریایی از توطئه با دادن خون و فداکاری رو به جلو باز کرده و خواهد کرد. به امید پیروزی و با تشکر از شما که به حرفهام گوش دادید.

خواهر مریم

با تشکر از آقای پاک‌نژاد مثل همیشه خلاصه ولی نکات بسیار بسیار مهمی را گفتید از جمله این‌که نقطه مشترک همه اونهایی که در مقابل این مقاومت و این آلترناتیو ایستادن اینه که تلاش می‌کنند به هر قیمتی از موفقیت این آلترناتیو جلوگیری کنند حتی حتی به قیمت دفاع از رژیم ولایت فقیه.

 

اصغر ادیبی – قهرمان ملی‌پوش فوتبال ایران، عضو شورای ملی مقاومت ایران‌

خدمت خانم رجوی و دوستان.

من چون نه سخنگوی خوبی هستم و نه نویسنده توانایی، توی این فرصتهای استثنایی که پیدا می‌کنم سعی می‌کنم که در حقیقت جواب بعضی از هموطنانی که با توجه به سابقه قبلی من از من سؤال می‌کنن که دلیل این ماندگاری در کنار مقاومت و مجاهدین چیست؟ و من سعی می‌کنم در این فرصتها با زبان الکنم توضیح بدم که چرا این راه رو انتخاب کردم چرا ادامه دادم و چرا مصمم‌تر از همیشه بر این نظرم که تا پایان باید این راه رو رفت.

به نام ایران و به نام آزادی

میگن یک دعای معروف کوروش کبیر که میگه خدایا سرزمین ایران را از شر دشمن، خشکسالی و دروغ محافظت کن ولی من فکر می‌کنم که اون چیزی که امروز گریبان مردم ما رو گرفته بیشتر از این سه خطر اون چیزیه که این جنایتکارها به‌عنوان توهم دانایی برای خودشون قائلند و در اثر این توهم امروز مملکت ما رو به این سرنوشت واقعاً اسفناک انداختند که ما شاهد هستیم که هموطنان ما حتی برای یک واکسن باید برن به کشور ارمنستان و اونجا هزار هزینه و ناراحتی رو تحمل بکنند که فقط یک واکسن بزنند.

 

ماکس پلانک دانشمند آلمانی در سال۱۹۱۸ جایزه نوبل رو برد. یک تور توی آلمان گذاشت و در مورد مکانیک کوآنتوم صحبت می‌کرد به همه شهرها می‌رفت آن‌قدر صحبت کرده بود که یه روز راننده‌اش گفت تو خسته نشدی اینایی که تو می‌گی منم بلدم برای مردم توضیح بدم، می‌خوای جامونو عوض کنیم. توی شهر بعدی گفت بسیار خوبه بیا این کارو بکنیم. توی شهر بعدی این رفت بالا و در مورد مکانیک کوآنتوم صحبت کرد و اتفاقاً خیلی خوب هم صحبت کرد. همه هم تشویق کردند یکی از دانشمندان فیزیک بلند شد یک سؤال کرد خب این طبیعی بود این سؤال رو نمی‌دونست و گفت عجیبه من فکر کردم توی یک شهری مثل آلمان مثل مونیخ سؤالای خیلی مهم‌تری می‌پرسید، این سؤال خیلی پیش پا افتاده است، راننده منم بلده این سؤالو جواب بده، آقای راننده تشریف بیارید جواب ایشون رو بدید. این بعد از این به‌عنوان یک پدیده شناخته شد در علم مدیریت که بعداً اسمشو گذاشتن اثر شوفر.

امروز اون چیزی رو که ما مشاهده می‌کنیم به واقع این مثل همینی که فکر می‌کنند دانش دارند و دو خصلت بسیار جنایتکارانه یعنی دزدی و آدمکشی هم بهش اضافه می‌شه گریبان‌گیر مردم ما شده و ما می‌بینیم که امروز سرنوشت مردم ما به چه فلاکتی رسیده. اون چیزی رو که امروز مردم توی خوزستان مردم به جان آمده فقط برای یک قطره آب توی خیابون میان و اونجا مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرند واقعاً فکر می‌کنم در تاریخ مملکت ما بی‌سابقه باشه.

 

خب این مشکلاتیه که این رژیم برای مردم و برای مملکت ما به‌وجود آورده در مقابلش چی قرار داره، بازم اینجا با توجه به زبان الکنم به یک مثال متوسل می‌شم. می‌گن یه روز یه زنبوری رفت پیش زنبور عسل و گفتش که تو خسته نمیشی این همه عسل تولید می‌کنی و همش زحماتت رو می‌برن. زنبور عسل گفتش که درسته که اینا نتیجه زحمات من‌رو می‌دزدن، ولی اون تجربه تولید عسل رو هیچ‌کس نمی‌تونه اونو از من بدزده.

من به‌عنوان یک عضوی که این شانس رو داشتم که از روزهای اول این شورا به این مقاومت پیوستم. می‌تونم به‌جرأت گواهی بدم که اون تجربه‌ای رو که ما کسب کردیم درسته که در طی این سال‌ها بسیاری از نیروهای از قدرتهای استعماری و استبدادی سعی کرد از ما بدزدن ولی اون تجربه رو نتونستن از ما بدزدن. برای همین هم هست که اگر روزی می‌ریزن رئیس‌جمهور ما رو و بسیاری از کادرهای ارزنده مونو از جمله سرهنگ خلبان معزی رو به تبعید و زندان می‌برن ما موفق می‌شیم در ازای اون چیزی رو به‌وجود بیاریم که امسال شاهدش بودیم و اون کهکشان امسال بود یا اگر روزی ارتش آزادیبخش ما رو خلع‌سلاح می‌کنن ما به‌دلیل همون برخورداری از اون تجربه، کانون‌های شورشی رو به‌وجود میاریم که امروز خواب از چشمان دشمن مردم ایران ربوده است.

 

اگر من این چیزها رو بگم ولی به نقش برادر مسعود اشاره نکنم فکر می‌کنم که بی‌انصافی کردم. چون من شاهد بودم که در طی این ۴۰سال بواقع اون با چه خون دلی این شورا را به‌وجود آورد، با چه خون دلی اون رو حفظ کرد و چگونه هر کسی که کوچک‌ترین عشقی به آزادی میهن و به وطن داشت سعی کرد نیروش رو ده برابر بکنه و اون‌رو در این راستا بکار بگیره. شاید اون روزی که روز انتخاب رئیس‌جمهور برگزیده ما بود و مسعود اون‌رو به‌عنوان سلاح استراتژیک معرفی کرد خیلی‌ها از جمله خود من واقعاً به عمق این مطلب پی نبرده بودم، ولی امسال و طی این سالهایی که مریم مبارزه مردم ایران رو به بهترین نحوی در میادین بین‌المللی رهبری و اداره کرده که ما امسال شاهد بودیم به واقع برای من به‌عنوان یک ایرانی افتخارآمیزه که می‌بینم این کسانی که در گذشته بالاترین مقامات ایران رو براشون پشیزی ارزش قائل نبودن امروز به‌دلیل افکار والای رئیس‌جمهور ما میان و با این خضوع و با این ابراز ارادت می‌ایستند و در حقیقت اون هدف بزرگی رو که مریم و مسعود برای آزادی ایران و اون استقرار دموکراسی در کشور ماست که من فکر می‌کنم بزرگترین وظیفه ما در طی این سال‌ها و روزی که این رژیم رو به زباله‌دان تاریخ بفرستیم خواهد بود که برای اولین بار کشورمون از دموکراسی و آزادی برخوردار باشه بسیار متشکرم

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.