ماهواره اسپیس ایکس

  • بر گرفته از سایت سازمان مجاهدین خلق ایران
  • 1400/05/13

به گفته کارشناس‌ها، شبکه اینترنت ماهواره‌یی استارلینگ به‌زودی ایران را پوشش می‌دهد. این کابوسی برای آخوندهاست که این روزها در تاریک‌خانه کمیسیونهای مجلس ارتجاع در تلاش برای تصویب طرح ضداینترنت هستند.

شرکت اسپیس ایکس با کلان‌برنامهٔ «استارلینک» در حال قرار دادن مجموعه‌یی از هزاران ماهوارهٔ کوچک در مدار پایینی زمین است. استارلینک با هزاران ماهواره تمامی زمین را پوشش اینترنت ماهواره‌یی خواهد داد.

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند استارلینک به‌زودی ایران را هم پوشش دهد و رژیم آخوندی دیگر نخواهد توانست در شرایط قیام، مردم را از اینترنت قطع کند.

مهندسین این کلان‌برنامه گفته‌اند حتی امکان انداختن پارازیت روی سیگنالها، هم‌چنین ردیابی آنها وجود ندارد. چرا که هر دیش اینترنت ماهواره‌یی در لحظه از ۳ماهواره سیگنال دریافت خواهد کرد. هم‌چنین با جابه‌جایی دیش ماهواره به میزان تنها ۷۰سانتیمتر، دریافت کننده بی‌درنگ سیگنال را از ۳ماهوارهٔ دیگر دریافت خواهد کرد.

به گزارش رسانه‌های حکومتی از هم‌اکنون بسیاری از نمایندگی‌های تجهیزات ماهواره‌یی در کشورهای همجوار شروع به ثبت سفارش تجهیزات این فناوری برای داخل ایران کرده‌اند. هر بستهٔ کامل تجهیزات ۵۰۰دلار قیمت دارد و شارژ ماهانه ۱۰۰دلار است و از هر بسته ۲۰۰کاربر می‌توانند به‌صورت وای فای استفاده کنند. به این ترتیب هزینهٔ شارژ برای هر کاربر تنها نیم دلار در ماه می‌شود.

کارشناسان امکان پایان قطع اینترنت در ایران را، در آینده‌ای بسیار نزدیک پیش‌بینی می‌کنند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.