مریم رجوی: رئیسی جلاد برای جامعه بین‌المللی یک آزمایش تاریخی است

  • 1400/05/11
مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران

پیام خانم مریم رجوی به گردهمایی فراخوان برای عدالت در برابر کنگره آمریکا

واشنگتن – ۱۱مرداد ۱۴۰۰

شخصیت‌های محترم، دوستان عزیز!
خوشحالم که امروز می‌توانم به شما در این گردهمایی بپیوندم. از شخصیت‌های برجسته حاضر، به‌خاطر همبستگی و حمایت دیرپا از مردم و مقاومت ایران، در کارزار ارزشمند آزادی ایران از سرکوب استبداد مذهبی تشکر می‌کنم.
این روزها ایران، فریاد آزادی است. قیامی از خوزستان تا تهران با فریادهای مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور.
خامنه‌ای و پاسداران‌اش و جلاد جنایتکار رئیسی، هرگز نمی‌توانند با گلوله و گاز اشک‌آور و دستگیری و شکنجه و قطع اینترنت، صدای مردم ایران و جوانان آن را خاموش کنند.
انتصاب رئیسی به‌عنوان رئیس‌جمهور رژیم نشانه پایان نظام آخوندی است. او تجسم وحشیگری رژیم است. رئیسی یکی از بالاترین نقش‌ها را در کشتار ۳۰ هزار زندانی سیاسی در سال۱۳۶۷ به فتوای خمینی داشت.
در فتوای خمینی آمده بود که همه مجاهدین سرموضع باید اعدام شوند. بیش از ۹۰درصد قتل‌عام‌شدگان، اعضا و هواداران مجاهدین، یعنی اپوزیسیون اصلی رژیم بودند.
علاوه بر این رئیسی به‌عنوان یکی از بالاترین مقامات قضاییه رژیم، در اعدام‌های متعدد و سرکوب اعتراضات گسترده مانند قیام آبان ۹۸ ، که در آن بیش از ۱۵۰۰ معترض در خیابان‌ها به‌قتل رسیدند، نقش داشته است.

به قدرت رسیدن رئیسی، نقطه پایانی به هر گونه توهم در مورد اعتدال یا اصلاحات در رژیم است. دولتهای غربی باید به این نکته پی ببرند که سیاست مماشات آنها با استبداد مذهبی شکست‌خورده و برای همیشه از دور خارج شده است.

در ماه خرداد، مردم ایران، انتخابات ریاست‌جمهوری رژیم را تحریم کردند و نشان دادند که دیکتاتوری مذهبی را به‌طور کامل رد می‌کنند. میزان واقعی شرکت‌کنندگان کمتر از ۱۰درصد بود، به‌رغم همه تقلبات، رژیم اذعان کرد که در تهران حداکثر ۲۰درصد در انتخابات شرکت کرده‌اند. این تحریم سراسری آن روی سکه قیام‌هایی است که از سال۱۳۹۶ تاکنون شروع شده و به‌خصوص در هفته‌های اخیر در سراسر ایران جریان داشته است.
بدیهی است که شرایط برای تغییر دمکراتیک آماده است و مردم ایران متعهد به سرنگونی رژیم هستند. در عین‌حال، رئیسی برای جامعه بین‌المللی نیز، یک آزمایش تاریخی است. آیا دولتهای جهان با این رژیم نسل‌کش معامله و تعامل خواهند کرد و یا در کنار مردم ایران خواهند ایستاد؟
مردم ایران به‌وضوح رئیسی را رد کرده‌اند و او را به‌عنوان“ جلاد۶۷ ”توصیف می‌کنند.
همان‌طور که دبیرکل عفو بین‌الملل گفت: ”این که ابراهیم رئیسی به مقام ریاست جمهوری دست پیدا کرده، به جای آن‌که به‌خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت، از جمله به‌خاطر قتل، ناپدیدسازی قهری و شکنجه، تحت تحقیقات کیفری قرار بگیرد، نمودی فجیع از سلطه‌ مطلق مصونیت در ایران است. ”

فراخوان به جامعه بین‌المللی

از جانب مردم و مقاومت ایران از سازمان ملل متحد، همه دولتها و جامعه بین‌المللی می‌خواهم تا کشتار ۱۳۶۷ در ایران را به‌عنوان نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت به‌رسمیت بشناسند.
شورای امنیت سازمان ملل متحد باید فوراً اقدام کنند و ترتیبات محاکمه بین‌المللی سردمداران رژیم آخوندی، به‌ویژه خامنه‌ای، آخوند رئیسی و اژه‌ای را به‌جرم ارتکاب نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت فراهم کنند.

مقاومت ایران که از سال۱۳۶۷ این کشتار را افشا کرد، یک جنبش بی‌امان برای فراخواندن به عدالت را شروع کرد. جنبش دادخواهی هم‌اکنون از یک حمایت گسترده بین‌المللی از جانب پارلمانهای کشورهای مختلف و سازمانهای معتبر حقوق‌بشری برخوردار است.
این جنبش ادامه خواهد یافت تا زمانی که عاملان این جنایت هولناک محاکمه شود و ایران آزاد شود.
رژیم آخوندی که در ضعیف‌ترین نقطه خودش قرار دارد، هیچ‌گاه پروژه دستیابی به بمب اتمی و صدور تروریسم و جنگ‌افروزی در منطقه را رها نمی‌کند.
بنا بر این سازمان ملل باید این رژیم را، به‌عنوان تهدید اصلی صلح و امنیت تحت تحریم‌های بین‌المللی و ذیل فصل هفت منشور ملل متحد قرار بدهد.
از کنگره آمریکا می‌خواهم که سیاست دو حزبی قاطع علیه رژیم حاکم بر ایران را ادامه دهد و بر ضرورت قرار دادن حقوق‌بشر و دمکراسی به‌عنوان محور اصلی سیاست در قبال ایران تأکید کند.
امروز جنبش دادخواهی قتل‌عام شدگان، جنبش تمام مردم ایران برای سرنگونی رژیم است. فداکاری شجاع‌ترین فرزندان ایران در ۳۳سال قبل، الهام‌بخش قیامهای سراسری است که هم‌اکنون جریان دارد و از استان خوزستان شروع شده و به ۱۷استان دیگر از جمله تهران گسترش یافته است. شعار مردم در همه جا یکسان است: مرگ بر اصل ولایت فقیه.
این شعار به واقعیت تبدیل خواهد شد. زیرا مردم ایران و مقاومت سازمان‌یافته آن، بیش از هر زمان دیگری مصمم هستند که که آن را محقق کنند. و ما در این مبارزه پیروز خواهیم شد.
بسیار خوشحال هستیم که همه شما را در این سفر باشکوه به سوی آزادی، در کنار مردم و مقاومت ایران داریم.

برگرفته از سایت مریم رجوی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.