گردهمایی جهانی ایران آزاد؛ سخنرانی عزام الاحمد، ایهم سامرایی، محمد امین الشخاری، محمد مقبل حمیری، حاتم السر علی و بسام العموش

  • 1400/05/06
عزام الاحمد – دکتر ایهم سامرایی – دکتر محمد امین الشخاری – محمد مقبل حمیری – دکتر حاتم السر علی – دکتر بسام العموش

سخنرانی رئیس فراکسیون الفتح در پارلمان فلسطین و ۵وزیر پیشین از کشورهای عراق، اردن، یمن، سودان و تونس

 

عزام الاحمد – رئیس فراکسیون الفتح در پارلمان فلسطین، معاون پیشین نخست‌وزیر فلسطین

خواهر گرامی مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران

خواهران و برادران شرکت‌کننده در کنفرانس سالیانه مقاومت ایران

خواهران و برادران در سازمان مجاهدین خلق، دوستان،

مایه خوشحالی است که امروز در این کنفرانس مهم سالیانه همراه شما هستم، پس از مشکلاتی که در ارتباطات و ترددات به‌دلیل کرونا در دنیا به‌وجود آمده است و مصیبتهای بسیاری در کشورهای جهان رخ داد. اما همه این مشکلات مانع شما و همه دوستانتان نشد و با تصمیم و اراده‌تان این گردهمایی مهم را امسال برگزار کردید تا رابطه میان ما و هم‌پیمانان و دوستان شما برقرار بماند.

ما در فلسطین به روابط دوستانه و برادرانه با مقاومت ایران طی دهه‌های طولانی افتخار می‌کنیم یعنی بیش از نیم قرن است این رابطه مبارزاتی و برادرانه ادامه دارد. ما با یکدیگر علیه سرکوب و ظلم و ستم و ارتجاع می‌جنگیم. شما در داخل ایران برای رسیدن به آزادی و دموکراسی و هم‌چنین جلوگیری از اعمال سیاست ولی‌فقیه علیه مردم دوست ایران؛ و ما نیز در فلسطین بیش از ۷۰سال است مبارزه می‌کنیم برای رسیدن به آزادی و استقلال ملی‌مان و ایجاد دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس.

به‌رغم مشکلات و رنجهایی که متحمل می‌شوید و به‌رغم سیاست تبعید و دستگیری و آوارگی و پیگرد، ما نیز در داخل کشور خود و وطن خود از سوی اشغالگری با این موارد مواجهیم، ولی با اراده محکم خود و با برنامه‌یی ملی ایستاده‌ایم. مانند شما با اراده قوی و محکمتان و تشکیلات پولادینی که از آن برخوردار هستید که چشم دوست و دشمنتان را خیره کرده است با وجود آن که دهها سال است در معرض پیگرد و ترور در داخل و خارج ایران هستید.

 

ما اطمینان داریم شما اهداف خود را محقق خواهید کرد. و من چقدر خرسندم که از پیش و اکنون با شما فعالیت کرده‌ام. امروز که به سخنان خواهر مریم رجوی گوش می‌دادم که می‌گفت بله مقاومت ایران به رهبری برادر عزیز و دوست ما مسعود رجوی پیروزی را محقق خواهد کرد.

با وجود فراق طولانی او ولی من در نگاه خواهر مریم، مسعود را پیش روی خود می‌دیدم هنگامی که هر مرتبه در پاریس و در بروکسل با خواهر مریم ملاقات می‌کردم

آری یقین داشتم که برادرم مسعود به رهبری و مبارزه ادامه می‌دهد با اراده بسیار بسیار قوی و پولادین، به‌طوریکه حاکمیت آخوندی نخواهد توانست بر او چیره و غالب شود.

ما هم‌چنین تأکید می‌کنیم بر پیشتیبانی و هم‌پیمانی همیشگی خودمان با شما و هرگز اجازه نخواهیم داد به این هم‌پیمانی خدشه‌یی وارد شود؛ هر چند به آن اعتراض و خرده گرفته شده است. شما دوستان وفادار ما هستید همان‌گونه که ما دوستان وفادار شماییم.

ما اطمینان داریم و افتخار می‌کنیم به این مشارکت وسیع از کشورهای مختلف جهان در گردهمایی شما و این امر تأکیدی است بر عدالت آرمانتان.

هم‌چنان که افکار عمومی جهان ما را کمک کرده است شما را نیز کمک خواهد کرد و پیروزیها روزبه‌روز برای ما بیشتر می‌شود. ما هم‌چنین به قدرت شما اطمینان داریم که می‌توانید دوستان بیشتری برای خود جذب کنید در آمریکا، در اروپا، در آسیا، در آفریقا و در همه جای جهان زیرا ما و شما برای یک آرمان عادلانه برای هر دو مردم ایران و فلسطین مبارزه می‌کنیم.

من نمی‌خواهم بیش از این وقتتان را بگیرم. برای گردهمایی شما آرزوی موفقیت و پیشرفت بیشتر دارم این موفقیتها ناگهانی نبوده است و تحت رهبری برادر رهبر مسعود رجوی بوده است در راه مقاومت و جهاد و مبارزه در ایران، با هدف آزادی مردم ایران و پیشرفت و رفاه و رهایی آنها از انواع ظلم و ستمی که تحمل می‌کنند و انشاءالله با یکدیگر پیروزی شما و خودمان را جشن بگیریم و در قدس پایتخت دولت مستقل فلسطین از شما استقبال کنیم. و السلام علیکم

 

دکتر ایهم سامرایی-وزیر پیشین برق عراق

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر شما و سلام بر خواهران و برادرانم در مقاومت قهرمان ایران

سلام بر شما در گردهمایی سالیانه‌تان و برای شما آرزوی موفقیت و پیروزی در آنرا دارم.

سلام و درود بر خانم گرامی مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران. برای ایشان آرزوی سلامت و پیروزی و موفقیت دارم در مسئولیت طاقت‌فرسایش برای آزاد کردن یک ایران عزیز و آزاد ودمکراتیک.

ای قهرمانان عزیز، شرکت من در گردهمایی همبستگی با مجاهدین خلق و مقاومت ایران به‌دلیل روابط عمیق تاریخی میان دو کشور و دو مردم ایران و عراق است. مردم عراق زیر پرچم مقاومت ملی عراق، و مردم ایران زیر پرچم مقاومت سازمان‌یافته ایران قرار دارند.

ایستادن مردم ایران و عراق در کنار یکدیگر و در یک سنگر، علیه استبداد دینی ولایت فقیه حاکم بر ایران و جریانها و احزاب و شبه‌نظامیان مزدورش در عراق است.

هر یک از دو خلق ایران و عراق از موضع خودشان در حال مبارزه برای سرنگون کردن رژیم آخوندی حاکم در ایران هستند. این مبارزه اکنون در خیابان‌ها و شهرهای هر دو کشور دیده می‌شود. از جمله در پاره‌کردن و آتش زدن تصاویر جنایتکاران قاسم سلیمانی و خامنه‌ای و خمینی. و هم‌چنین قیام سراسری که در سال۲۰۰۹ در ایران آغاز شد و در ظاهر برای اصلاح و تصحیح اما در جوهر و محتوا برای تغییر بنیادین و اساسی بود.

پس از آن قیام مردم ایران در سال۲۰۱۷ روی داد که با شعار «نه به گرانی» شروع شد و به شعار سرنگونی رژیم خامنه‌ای رسید. سپس قیام تشرین ۲۰۱۹ مردم عراق بود در استانهای جنوبی علیه دخالت‌های رژیم آخوندی ایران در سیاست‌های داخلی عراق توسط گرو‌هها و شبه‌نظامیان ننگین عراقیش. بیش از هزار تظاهرات‌کننده را کشتند و ۲۷هزار نفر را مجروح کردند و دهها هزار نیز ناپدید شدند.

 

قیام‌های این دو خلق پایان نخواهد یافت و فداکاری اعضای سازمان مجاهدین خلق در ایران متوقف نخواهد شد تا پیروزی یا شهادت، و به کمک خدا امسال سال پیروزی هر دو خلق بر حکومت ارتجاع و ننگ و عار در هر دو کشور باشد.

فراموش نمی‌شود رابطه مردم عراق با مجاهدین خلق، زمانی که ۵.۲ میلیون شهروند عراقی، در سال۲۰۰۷ از مجاهدین خلق حمایت کردند و هم‌چنین بیش از ۳میلیون عراقی از شهرهای شیعه‌نشین در جنوب عراق (از مجاهدین خلق) حمایت کردند (و هم‌چنین فراموش نمی‌شود). همبستگی و شرکت مستمر آنها در گردهمایی‌های بزرگ و فراموش‌ناشدنی سازمان مجاهدین خلق در شهر اشرف در استان دیالی.

بنابراین حمایت از آلترناتیو دمکراتیک که سمبلیزه شده در شورای ملی مقاومت به رهبری خانم رجوی و برنامه ۱۰‌ماده‌ای او برای آینده ایران است، تحقق والاترین سمبلهای انقلاب مردم عراق به‌شمار می‌رود.

به‌همین دلیل مردم انقلابی عراق در کنار شما هستند؛ دوشادوش و مثل یک قلب در بدن یک انسان.

خداوند همیشه با ماست. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

دکتر محمد امین الشخاری – وزیر صنایع تونس (۲۰۱۳)

بسم الله الرحمن الرحیم

خانم مریم رجوی،

خانمها و آقایان شرکت‌کننده و میهمانان گرامی

سلام بر شما

باعث خوشحالی و افتخار من است که در این گردهمایی از راه دور همراه با شما شرکت می‌کنم.

به‌عقیده ما این گردهمایی از اهمیت برخوردار است به‌ویژه که در آن موضوع آزادیها و حقوق‌بشر و شرافت شهروند برای زندگی در کشور خودش بحث می‌شود.

در اینرابطه می‌گوییم که ما به مردم برادر ایران با تمامی طیفهایش بسیار احترام می‌گذاریم.

برای آنها آرزوی شکوفایی و پیشرفت داریم.

ما دستاوردی که این خلق در سالهای گذشته به‌دست آورده است را گرامی می‌داریم؛

امیدواریم ایران را در وضعیت و مراتب خیلی بهتر از آنچه در حال حاضر در آن به‌سر می‌برد ببینیم. زیرا ما ایمان داریم که مردم ایران جایگاه و عزم و اراده دارند. حقیقت این است که اگر شروط برادری و بردباری و آزادی و شرافت ایجاد شود، مردم ایران خواهند توانست ایران را به‌عنوان یک نقطه روشن در منطقه قرار دهند. والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

 

محمد مقبل حمیری- نماینده پارلمان یمن، وزیر پیشین

بسم الله الرحمن الرحیم

خوشحالم که امروز در کنار مبارزان مردم برادر ایران در کنفرانس جهانی سالانه مقاومت ایران به رهبری بانوی مبارز خانم مریم رجوی شرکت می‌کنم؛ در کنار ایشان و یاران قهرمانشان که در رویارویی و مبارزه با رژیم آخوندی هرگز تأخیر و درنگ نکرده‌اند (در برابر). رژیم ایران که بزرگترین جنایت علیه مردم ایران به‌شمار می‌رود؛ ما به مقاومت ایران و پایداری آنها افتخار می‌کنیم زیرا ما و همه دنیا مصیبتهای این رژیم را چشیده‌ایم. رژیمی که تروریسم را گسترش می‌دهد و همه بیگناهان را کشتار می‌کند. تروریسم این رژیم در اروپا و شرق و ایران و در همه جا وجود دارد؛ شعار این رژیم مرگ است و این رژیم، تصویر قتل و تباهی است.

از این‌رو از طرف مردم یمن همبستگی خودمان را اعلام می‌کنیم زیرا ما در یمن نیز از این رژیم رنج می‌کشیم. هم‌چنین در عراق و در سوریه و لبنان و در سراسر جهان و حتی در کشورهای اروپایی از این رژیم رنج می‌کشند.

بنابراین بر تمامی این نیروها و همه نیروهای بیدار است که همبستگی کنند برای سرنگون کردن این سرطان در بدن دنیا، سرطانی که از هیچ تلاشی برای فساد کردن در زمین و نابودن کردن حرث و نسل فروگذار نکرده است.

از این رو درود می‌فرستم به این مردم مبارز که این رژیم را نمی‌خواهند. رژیمی که ضد فطرت بشریت است؛ ضد حیات است، ضدبشریت است.

اما ما دعوت‌کنندگان به صلح هستیم؛ ما با همه جهان هستیم؛ با شرق و غرب همراه هستیم؛ همراه با هر آنکس که به صلح فرامی‌خواند. اما شعار این رژیم هم‌چنان که گفتم، شعار مرگ است.

 

دکتر حاتم السر علی-وزیر پیشین بازرگانی و ترابری سودان

خواهر مبارز مریم رجوی رئیس‌جمهور شورای ملی مقاومت ایران

مبارزان شرکت‌کننده در کنفرانس

خانمها و آقایان، حضار محترم

بسیار خوشوقتم که در این کنفرانس بین‌المللی مهم سخنرانی می‌کنم. کنفرانسی که در پرتو تحولات داخلی و خارجی بسیار پیچیده کنونی برگزار شده است. بدون شک این کنفرانس مورد اهتمام و بررسی و توجه قرار می‌گیرد و تاثیرات مثبتی در آرمان مردم برادر ایران و حق مشروع آنان در نیل به آزادی و دموکراسی و صلح و عزت و کرامت خواهد داشت.

امروز من در کنفرانس شما شرکت و با شما از کشور سودان قلب قاره آفریقا و قلب ملت عرب ابراز همبستگی می‌کنم.

با شما در مبارزه میهنی و دمکراتیک مشروعتان برای آزادی و دموکراسی و عزت و کرامت ابراز همبستگی می‌کنم.

ما در سودان اولین کشور عربی و آفریقایی بودیم که هیأت دیپلماتیک رژیم ایران را اخراج کردیم و روابط دیپلماتیک با این رژیم را قطع کردیم و این یک پیام همبستگی با مبارزه مردم برادر ایران بود. این، هم‌چنین یک پیام قوی و روشن و اعمال فشار بر رژیم به‌منظور پایان دادن به دخالت در امور کشورهای عربی و آفریقایی و تلاشهایش برای برهم زدن امنیت و ثبات این کشورها بود.

ما کاملاً آگاهی داریم که مردم برادر و صلح‌دوست ایران هرگز و هیچگاه ارتباط و نفعی در فتنه‌انگیزی و برهم زدن امنیت و ثبات کشورهای منطقه که هم‌اکنون رژیم ایران دنبال می‌کند نداشته و ندارند.

مردم ایران هیچ دخالتی در اتفاقاتی که در فلسطین و یا عراق و یا لبنان و سوریه و یمن و کشورهای خلیج‌فارس صورت می‌گیرد ندارند. این دخالت‌ها طبق سیاست‌های رسمی رژیم ایران صورت می‌گیرد که مردم برادر ایران را هم در آتش خود می‌سوزاند کما این‌که آن آتش، دامن‌گیر خلقهای منطقه و کشورهای همسایه نیز شده است.

در پایان برای شما موفقیت و پیروزی آرزو می‌کنم و همبستگی و حمایت کامل خودمان را از مبارزه ملی شما برای آزادی و دموکراسی و حاکمیت قانون و احترام به قوانین بین‌المللی اعلام می‌کنیم.

زنده و پایدار باشید، زنده باد ایران، زنده باد آزادی و دموکراسی

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

 

دکتر بسام العموش-وزیر پیشین اردن

بسم الله الرحمن الرحیم سلام بر شما من دکتر بسام العموش از اردن هستم که قبلاً وزیر و نیز سفیر اردن در ایران در سال۲۰۰۱ بودم. این رژیم سال۱۹۷۹ بر سر کار آمد و آخوندها بر ایران حاکم شدند. این رژیم خواسته‌های مردم ایران را برآورده نمی‌کند و مردم از آزادی واقعی برخوردار نیستند و دموکراسی آنجا یک دموکراسی دروغین است و مردم از مدتها پیش می‌گفتند که رئیس‌جمهور بعدی ابراهیم رئیسی است و این ادعای دموکراسی است و دموکراسی حقیقی نیست و این ولی‌فقیه به‌همراه پاسدارها و شورای نگهبان هستند که کنترل همه چیز را در دست دارند.

ما اعراب آرزو داشتیم که با ایران رابطه خوبی داشته باشیم. اما رژیم ایران در کشورهای عربی دخالت می‌کند. در سوریه، در عراق، در یمن، و کشورهای خلیج‌فارس، این رژیم با نیروهای آمریکایی وارد عراق شد. با نیروهای آمریکایی وارد افغانستان شد. در عین‌حال، آمریکا را لعنت می‌کند و شعار «مرگ بر آمریکا» سر می‌دهد که البته این فقط برای مصرف تبلیغاتی است.

آنچه برایمان اهمیت دارد این است که آرزو داریم در ایران تغییر صورت گیرد. نه فقط در حد رئیس‌جمهوری که هیچ‌کاره است زیرا هر تصمیمی که گرفته شود و ولی‌فقیه با آن موافق نباشد بی‌ارزش است و امکان ندارد که عملی شود ما آرزومندیم که دولت ایران برای همه ایرانی‌ها باشد از عرب و کرد چه سنی، چه شیعه و همه ایرانیان و امت ایران و این امر محقق نمی‌شود مگر با یک نظام دمکراتیک که همه از آزادی و برابری برخوردار باشند و انتخابات واقعی برگزار شود، نه یک انتخابات نمایشی.

انتصاب رئیس‌جمهور جدید تأکیدی است بر این‌که هویت رژیم، بر پایه قتل و خشونت است او در قتل‌عام سال۱۹۸۸دست داشته است اسم وی در لیست تحریم‌ها گواهی بر این حرف است.

با این حال هر کشوری دنبال منافع خودش است. اما این انتخاب تقلبی اشاره‌یی است به آینده‌یی غیرطبیعی و در نتیجه ما به این روند خوش‌بین نیستیم. بنابراین مردم ایران می‌بایست برای ایجاد تغییر مبارزه کنند.

به همین دلیل ما برای مردم ایران آرزو می‌کنیم که زمام امور را باز پس بگیرند و یک دولت مدرن، دولتی بدون زندان و سرکوب و دار و درفش داشته باشند؛ دولتی همراه با آزادی و برابری و صندوق رأی پاک داشته باشند.

انشاءالله این را به‌زودی ببینیم.

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.