هفتمین شب خیزش مردم خوزستان دردزفول، شادگان، رامشیر، شیبان اهواز، ماهشهر، خورموسی، مسجد سلیمان و تظاهرات مردم در یزدانشهر اصفهان، کرج در همبستگی با خوزستان

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1400/04/31
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

قیام تشنگان – شمارهٔ۸

هفتمین شب خیزش مردم خوزستان دردزفول، شادگان، رامشیر، شیبان اهواز، ماهشهر، خورموسی، مسجد سلیمان و تظاهرات مردم در یزدانشهر اصفهان، کرج در همبستگی با خوزستان

 

به‌رغم بسیج گله‌وار نیروی‌های سرکوبگر و گسیل نیرو از شهرهای مختلف برای سرکوب قیام تشنگان، خیزش مردم دلیر خوزستان ادامه داشت. در ایذه که شب گذشته قیام و خیزش آنها وحشت زیادی را در میان سرکردگان رژیم آخوندی ایجاد کرده است، امشب نیز جنگ و درگیری ادامه دارد و یگان ویژه به‌طرف مردم شلیک می‌کنند. شب گذشته بر اثر شلیک مستقیم نیروهای امنیتی رژیم تعدادی از جوانان شورشی در این شهر به‌شهادت رسیده و یا مجروح شدند. همزمان در سوسنگرد و رامشیر مردم به‌رغم سرکوب وحشیانه روزهای گذشته به صحنه آمده و دست به تظاهرات زدند.

 

مردم و جوانان شادگان در هفتمین شب اعتراضات، تجمع اعتراضی بزرگی برپا کردند. در مسجد سلیمان نیز، مردم دست به تظاهرات زدند و در قبال حمله و هجوم نیروهای انتظامی به ایستادگی پرداختند. مردم شعار می‌دادند «بختیاری با عرب اتحاد اتحاد». جوانان شیبان اهواز نیز به اعتراضات علیه بی‌آبی پیوسته و خیابان اصلی شهر را بستند. در اهواز منطقه زرگان جوانان شورشی بار دیگر تظاهرات کردند. در خور موسی نیز، مردم و جوانان به اعتراضات سراسری خوزستان علیه بی‌آبی پیوستند. در ملاشیه مردم و جوانان شرق اهواز به‌دلیل بی‌آبی و در حمایت از دیگر شهرهای خوزستان به خیابان آمدند. اهالی روستای صلیحاویه از توابع دارخوین نیز پس از نماز عید قربان تظاهرات کردند.

 

جوانان شورشی جاده اصلی شیراز به اهواز را بستند و در بهبهان، در حمایت از قیام خوزستان دست به تجمع زدند و جاده را بستند. پل زیدون در بهبهان نیز با آتش زدن لاستیک مسدود شده است. جوانان روستای اسلام‌آباد علیا، جاده بهبهان- گچساران را مسدود کردند. هم‌چنین جوانان شورشی جاده بخش آلونی به لردگان را بستند.

 

در دزفول جوانان شورشی در اولین ساعات بامداد چهارشنبه، با بستن خیابان و روشن کردن آتش دست به اعتراض زدند. هم‌چنین جوانان شورشی خیابان منطقه مدرس و جاده‌ای در منطقه الف را با آتش بستند. نیروی انتظامی با تیر‌اندازی هوایی و تعقیب معترضان سعی در دستگیری آنها داشت، اما جوانان شورشی به مقاومت برخاسته و یک موتور نیروی انتظامی را به غنیمت گرفتند. درگیری و تیر‌اندازی نیروهای انتظامی تا ساعت ۴صبح ادامه داشت. در حال حاضر جوانان شورشی خیابان مدرس را با ایجاد آتش بسته و تظاهرات کردند.

 

جوانان و مردم غیور یزدانشهر اصفهان در محله عیدیوندی در حمایت از مردم خوزستان دست به تجمع زده و با نیروی انتظامی که قصد متفرق کردن آنها را داشت درگیر شدند. آنها شعار می‌دادند: «توپ تانک فشفشه خامنه‌ای باید کشته شه»، «می‌کشم می‌کشم آن که برادرم کشت» و خطاب به نیروی انتظامی شعار می‌دادند «بی شرف بی‌شرف». جوانان شورشی در ماهدشت کرج نیز در حمایت از خیزش مردم غیور خوزستان تجمع نمودند. مردم هم‌چنین در پشت بامهای کرج در حمایت از خوزستان شعار می‌دادند خوزستان تنها نیست.

 

فاشیسم دینی حاکم بر ایران برای ممانعت از گسترش اعتراضات و سانسور خبرها، به قطع و اخلال اینترنت در خوزستان مبادرت کرده است.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳۰تیر۱۴۰۰ (۲۱ژوئیه۲۰۲۱)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.