آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۳۳۳هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1400/04/29
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۳۳۳هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است

وزارت بهداشت شمار مبتلایان جدید را ۲۷۴۴۴نفر اعلام کرد که از ابتدا تاکنون بی‌سابقه است

 

  • اورژانس بیمارستان سینا تهران: روزانه دهها تماس داریم که دنبال تخت هستند. گاهی کف اورژانس پتو پهن می‌کنند که بیمار نرود.
  • دانشگاه پزشکی بهشتی: در طول دو هفته آینده منتظر آمار بیشتر مبتلایان و به‌دنبال آن افزایش موارد مرگ و میر باشیم.
  • دانشگاه پزشکی اردبیل: فوتیهای کرونایی در ۲۴ساعت گذشته در اردبیل ۴برابر افزایش داشته است.
  • دانشگاه پزشکی گلستان: سه هفته قبل شمار بیماران بستری در استان ۲۳۰نفر بود اما الآن به یک‌هزار نفر رسیده است. ۱۳شهرستان از مجموع ۱۴شهرستان استان در وضع قرمز است.

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۹تیر۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۳۳۳هزار و ۶۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۳۳۲۸نفر، در آذربایجان غربی به ۱۲۲۸۸نفر، در اردبیل به ۴۰۵۵نفر، در البرز به ۹۵۳۳نفر، در اصفهان به ۲۲۵۹۰نفر، در ایلام به ۳۴۸۱نفر، در بوشهر به ۳۷۶۴نفر، در تهران به ۷۷۷۷۶نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۲۷۲۰نفر، در خراسان رضوی به ۲۰۲۷۰نفر، در خوزستان به ۲۱۲۱۶نفر، در سیستان و بلوچستان به ۸۹۸۱نفر، در فارس به ۱۱۲۷۷نفر، در قزوین به ۳۷۹۹نفر، در کرمان به ۸۰۲۳نفر، در کرمانشاه به ۶۳۰۸نفر، در گلستان به ۷۸۰۵نفر، در لرستان به ۱۲۸۸۰نفر، در مازندران به ۱۲۹۱۰نفر، در هرمزگان به ۵۴۴۰نفر، در همدان به ۷۰۴۳نفر و در یزد به ۵۶۷۷نفر رسیده است.

 

وزارت بهداشت رژیم در آمار مهندسی‌شده خود جان‌باختگان ۲۴ساعت گذشته را ۲۵۰نفر (بالاترین رقم در ۵۷روز گذشته) و بیماران بستری در ICU را ۴۴۴۲نفر (بالاترین رقم در ۵۴روز گذشته) و شمار مبتلایان جدید را ۲۷۴۴۴نفر اعلام کرد که رکورد جدیدی از زمان شروع پاندمی است (ایرنا ۲۹تیر۱۴۰۰).

در تهران، مسئول بخش اورژانس بیمارستان سینا با اشاره به این‌که در حال حاضر بیمارستانها پر، نگران‌کننده و خسته‌کننده است گفت: «روزانه دهها تماس داریم که دنبال تخت برای بستری بیمار هستند و حتی گاهی کف اورژانس هم پتو پهن می‌کنند که بیمار نرود. در تهران صف طویلی است و در شهرستانها هم به‌نظر نمی‌رسد که بهتر از اینجا باشد» (ایسنا ۲۹تیر۱۴۰۰).

در هرمزگان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «رکورد بستری روزانه و مجموع بستریها در هرمزگان شکست. ۸۸۸بیمار کرونایی بستری هستند که از این تعداد ۱۱۷بیمار در بخشICU قرار دارند. تعداد بیماران قرنطینه خانگی به ۱۱هزار و ۴۰۰نفر رسیده که بیانگر میزان شیوع است» (خبرگزاری نیروی قدس ۲۹تیر۱۴۰۰).

در اردبیل، رئیس دانشگاه پزشکی استان گفت: «فوتیهای کرونایی در ۲۴ساعت گذشته ۴برابر افزایش داشته است. بیماران بستری در استان ۳۳۴نفر است که ۶۷نفر در ICU قرار دارند» (ایسنا ۲۹تیر۱۴۰۰).

در گلستان، رئیس دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «سه هفته قبل شمار بیماران بستری ۲۳۰نفر بود اما الآن به مرز هزار نفر رسیده است. ۱۳شهرستان از مجموع ۱۴شهرستان استان در وضعیت قرمز قرار دارد» (ایسنا ۲۹تیر۱۴۰۰).

در اصفهان، سخنگوی ستاد استانی کرونا گفت: «وضعیت اصفهان بحرانی است و در شبانه روز گذشته بیماران بستری نسبت به مدت مشابه هفته گذشته سه برابر شده است و در آینده بسیار نزدیک تمام تختهای بیمارستانی اشغال می‌شود» (خبرآنلاین ۲۹تیر۱۴۰۰).

در قزوین، معاون استاندار گفت: «خطر جدی است یک سونامی در راه است» (خبرگزاری حکومتی مهر۲۹ تیر۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «مبتلایان در استان افزایش یافته است. در حال حاضر ۷۲٠بیمار بستری هستند. از این تعداد ۱۴۹نفر در ICU و ۲۳نفر نیز تحت ونتیلاتور هستند» (ایسنا ۲۹تیر۱۴۰۰).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹تیر۱۴۰۰ (۲۰ژوئیه۲۰۲۱)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.