اعتصاب سراسری نفتگران و پیوستن نفتگران اصفهان به اعتصاب سراسری

  • 1400/04/02
اعتصاب نفتگران

کارگران صنایع نفت و پتروشیمی در پی پاسخ نگرفتن مطالباتشان برای افزایش دستمزدها و کاهش روزهای کاری به ۲۰روز در ماه از روز ۲۹خرداد دست به اعتصاب زده و بتدریج شمار بیشتری از کارگران و کارکنان شرکتهای پتروشیمی به آنها پیوسته‌اند.

روز شنبه ۲۹خرداد کارگران پیمانی شرکت فراب نیروگاه بیدخون با مطالبه‌ٔ افزایش دستمزدها و خواست ۲۰روز کار و ۱۰روز مرخصی که اصطلاحاً طرح بیست ده نامیده می‌شود دست به اعتصاب زده و به‌صورت جمعی نیروگاه را ترک و اعلام کرداند تا زمانی که به خواسته‌های خود نرسند به نیروگاه باز نخواهند گشت. همزمان کارگران پیمانی جوشکار مخازن کروی پتروشیمی بوشهر نیز به جمع آنان پیوسته و با دادن ابزار خود به انبار و گرفتن تسویه‌حساب اعتصاب کردند. هم‌چنین کارگران رسمی عملیاتی نفت در شرکت پایانه‌های نفتی منطقه خارک نیز دست به اعتصاب زده و از تحویل و پهلوگیری کشتی‌هایی که قصد بارگیری نفت خام داشتند خودداری کردند. کارکنان سکوی گازی SPD۱۷B نیز در حمایت از کارگران پایانه‌های نفتی خارک دست به اعتصاب زدند.

 

از روز یکشنبه ۳۰خرداد کارگران پیمانی شرکت ریتون، شرکت سینا‌پالایش جزیره قشم، شرکت نفت فلات قاره منطقه خارک، شرکت پایانه‌های نفتی منطقه خارک، فاز ۱۴ عسلویه، لیدوما در فاز ۱۳ عسلویه، کارگران پیمانی و پروژه‌یی فاز اختر در فاز ۱۳ عسلویه، شرکت ای جی سی در پالایشگاه آبادان در فاز ۲ نیز به این اعتصاب پیوستند. کارگران پالایشگاه نفت تهران و پتروشیمی گچساران و شرکت جهان پارس شاغل در صنایع نیروگاهی و کارگران پروژه‌یی پالایشگاه بید بلند بهبهان از صبح سه‌شنبه ۱تیر به این اعتصاب پیوستند.

امروز چهارشنبه ۲تیر هم کارگران شاغل در پالایشگاه اصفهان نیز به اعتصابات همکاران خود در سراسر کشور پیوستند در این رابطه کلیپ و عکسهای جدیدی از این اعتصاب رسیده است.

 

پالایشگاه آبادان

نفتگران اصفهان به اعتصاب سراسری پیوستند

صبح امروز کارگران پالایشگاه اصفهان به اعتصاب و کمپین ۱۴۰۰ پیوستند. کارگران پالایشگاههای مختلف در جنوب کشور و دیگر شهرها از روز سه‌شنبه یکم تیر، اعتصاب کردند.

در ادامه دیگر شرکتها و پالایشگاهها یکی بعد از دیگری به اعتصاب با نام «کمپین ۱۴۰۰» یا «بیست ده» میپیوندند.

 

اعتصاب کارگران شرکت مبین صنعت شاغل در پتروپالایش آدیش

روز چهارشنبه دوم تیرماه کارگران شرکت مبین صنعت شاغل در پتروپالایش آدیش به اعتصاب سراسری کارگران نفت پیوستند. کارگران پیمانی پالایشگاه‌ها، پتروشیمی‌ها و نیروگاه ها با خواست افزایش دستمزد و تغییر نوبت مرخصی دست به اعتصاب سراسری زده‌اند.

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.