اعتصاب سراسری کارگران پیمانی پالایشگاههای نفت و پتروشیمی‌ها و نیروگاه‌ها

  • åطلاحاً طرح بیست ده نامیده می‌شود دست به اعتصاب زده و به‌صورت جمعی نیروگاه را ترک و اعلام کرداند تا زمانی که به خواسته‌های خود نرسند به نیروگاه باز نخواهند گشت. همزمان کارگران پیمانی جوشکار مخازن کروی پتروشیمی بوشهر نیز به جمع آنان پیوسته و با دادن ابزار خود به انبار و گرفتن تسویه‌حساب اعتصاب کردند. هم‌چنین کارگران رسمی عملیاتی نفت در شرکت پایانه‌های نفتی منطقه خارک نیز دست به اعتصاب زده و از تحویل و پهلوگیری کشتی‌هایی که قصد بارگیری نفت خام داشتند خودداری کردند. کارکنان سکوی گازی SPD۱۷B نیز در حمایت از کارگران پایانه‌های نفتی خارک دست به اعتصاب زدند.

 

کارگران پیمانی اعتصابی روز یکشنبه طی بیانیه‌یی اعلام کردند: «ما کارگران پیمانی نفت در پالایشگاهها، پتروشیمی‌ها و نیروگاهها در اعتراض به سطح نازل حقوق و کاهش هر روزه قدرت خرید خود و عدم اجرای وعده‌های داده شده همان‌طور که اعلام کرده بودیم اعتصابات گسترده و سراسری خود را از سر می‌گیریم و با تجمع در مقابل مراکز کاری‌مان پیگیر مطالبات خود می‌شویم». در این بیانیه تأکید شده است: «اعتصاب ما یک اعتصاب اخطاری است و یک هفته در جریان خواهد بود و در روز نهم تیر به صف همکاران رسمی خود که اعلام اعتراض کرده‌اند خواهیم پیوست».

 

از روز یکشنبه ۳۰خرداد کارگران پیمانی شرکت ریتون، شرکت سینا‌پالایش جزیره قشم، شرکت نفت فلات قاره منطقه خارک، شرکت پایانه‌های نفتی منطقه خارک، فاز ۱۴ عسلویه، لیدوما در فاز ۱۳ عسلویه، کارگران پیمانی و پروژه‌ای فاز اختر در فاز ۱۳ عسلویه، شرکت ای جی سی در پالایشگاه آبادان در فاز ۲ نیز به این اعتصاب پیوستند. کارگران پالایشگاه نفت تهران و پتروشیمی گچساران و شرکت جهان پارس شاغل در صنایع نیروگاهی و کارگران پروژه‌ای پالایشگاه بید بلند بهبهان از صبح امروز به اعتصاب پیوستند.

 

خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت با درود به نفتگران و کارگران اعتصابی، عموم کارگران و جوانان را به حمایت از آنان فراخوند و گفت تا رژیم ضدبشری و ضدکارگری آخوندها بر سر کار است، فقر و گرانی و بیکاری بیشتر و بیشتر می‌شود. وی افزود استمرار خیزشها و اعتراضها و اعتصابهای اقشار مختلف مبین اراده مردم ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی و استقرار آزادی و عدالت در میهن اسیرمان است.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اول تیرماه ۱۴۰۰ (۲۲ژوئن ۲۰۲۱)

پالایشگاه نفت تهران - اعتصاب کارگران پیمانی در اعتراض به پایین بودن حقوق و پاسخ نگرفتن مطالباتشان - اول تیر ۱۴۰۰

پالایشگاه نفت تهران – اعتصاب کارگران پیمانی در اعتراض به پایین بودن حقوق و پاسخ نگرفتن مطالباتشان – اول تیر ۱۴۰۰

پالایشگاه بید بلند بهبهان - اعتصاب کارگران پیمانی در اعتراض به پایین بودن حقوق و پاسخ نگرفتن مطالباتشان - اول تیر ۱۴۰۰

پالایشگاه بید بلند بهبهان – اعتصاب کارگران پیمانی در اعتراض به پایین بودن حقوق و پاسخ نگرفتن مطالباتشان – اول تیر ۱۴۰۰

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.