آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۳۱۵هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1400/04/01
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۳۱۵هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است

 

  • وزارت بهداشت: هفته گذشته بیماران سرپایی مثبت افزایش ۱۹درصدی داشته و وضعیت قرمز در نوار جنوبی کشور در حال گسترش است. سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و بوشهر با افزایش جدی بستری مواجه هستند
  • زالی: ۱۳شهرستان استان تهران از جمله خود تهران وضعیت نارنجی کرونایی دارند این وضعیت در هفته‌های آتی نیز تداوم دارد
  • دانشگاه پزشکی بوشهر: شمار مرگ ناشی از کرونا به‌شدت بالا رفته است. آمار بالای جان‌باختگان در استان زنگ خطر به‌شمار می‌رود
  • دانشگاه پزشکی تبریز: روزانه به‌طور متوسط ۱۰نفر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فوت می‌کنند
  • دانشگاه پزشکی اراک: شواهد بیانگر مشکل جدی در شیوع کرونا است. تدابیر لازم باید از اکنون برای موج پنجم کرونا اندیشیده شود

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه اول تیر ۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۳۱۵هزار و ۹۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در اصفهان به ۲۱۲۶۵نفر، در ایلام به ۳۳۰۶نفر، در بوشهر به ۳۳۵۴نفر، در تهران به ۷۴۰۶۶نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۲۶۰۰نفر، در خراسان جنوبی به ۲۹۰۶نفر، در خراسان رضوی به ۱۹۲۱۰نفر، در خوزستان به ۱۹۹۴۱نفر، در سیستان و بلوچستان به ۷۴۲۶نفر، در فارس به ۱۰۵۷۷نفر، در کردستان به ۵۳۹۲نفر، در کرمان به ۷۱۳۸نفر، در گیلان به ۱۰۵۲۱نفر، در هرمزگان به ۴۴۶۵نفر و در همدان به ۶۸۵۳نفر رسیده است.

 

لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: «هفته گذشته بیماران سرپایی مثبت افزایش ۱۹درصدی داشته و وضعیت قرمز کرونایی در نوار جنوبی کشور هم‌چنان در حال گسترش است و استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان و بوشهر با افزایش جدی تعداد بیماران بستری مثبت مواجه هستند. توقف روند کاهشی بستری بیماران در برخی استانها و ایجاد روند صعودی بستری شدگان مثبت در برخی دیگر از استانهای کشور، زنگ خطر جدی برای مدیریت اپیدمی در کشور است» (ایسنا ۱تیر ۱۴۰۰).

خبرگزاری نیروی قدس امروز نوشت: «افزایش ۱۱۳.۶درصدی نرخ ابتلا نشان می‌دهد که احتمالاً بحرانی تازه در راه است و باید آماده تغییرات معنادار همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر کشور باشیم» (خبرگزاری نیروی قدس ۱تیر ۱۴۰۰).

نمکی وزیر بهداشت رژیم گفت: «در حال حاضر، مواردی از ویروس هندی، هیبرید هندی نیویورکی و آفریقای جنوبی را در استانهای جنوبی و جنوب شرق، کرمان، یزد و آذربایجان غربی شناسایی کرده‌ایم. در حال حاضر در هرمزگان و سیستان و بلوچستان، مشکلاتی داریم و عزیزان ما در استان گلستان باید بیشتر مراقبت کنند چون رفت و آمدهای زیادی بین گلستان و سیستان و بلوچستان وجود دارد» (خبرگزاری نیروی قدس ۱تیر ۱۴۰۰).

حریرچی معاون وزیر بهداشت گفت: «بین پنج تا هشت دهم درصد جمعیت به‌دلیل هزینه‌های سلامت فقیر می‌شوند. اگر در کل جمعیت کشور محاسبه کنیم بین ۴۷۰هزار تا ۸۰۰هزار نفر به‌دلیل صرف هزینه‌های سلامت فقیر می‌شوند» (ایرنا ۱تیر ۱۴۰۰).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «۱۳شهرستان از جمله تهران وضعیت نارنجی دارند و این وضعیت در هفته‌های آتی نیز تداوم دارد. اکنون شاهد کمتر شدن سرعت کاهش کرونا هستیم و این خطرناک است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱تیر ۱۴۰۰).

 

در هرمزگان، رئیس دانشگاه پزشکی با توجه به افزایش بیماران بستری گفت: «متأسفانه آمار موارد بستری از موارد ترخیصی بیشتر است به‌طوری‌که با بستری شدن ۲۰۰بیمار جدید فقط ۱۷۰بیمار ترخیص می‌شوند. موارد بستری در بخش‌ها به‌ویژه ICU ۲۷درصد افزایش داشته است» (ایسنا ۱تیر ۱۴۰۰).

در آذربایجان شرقی، معاون دانشگاه پزشکی تبریز گفت: «روزانه به‌طور متوسط ۱۰نفر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی فوت می‌کنند. هم‌اکنون حدود ۶۸۰بیمار کرونایی در بیمارستانهای استان بستری هستند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱تیر ۱۴۰۰).

 

در استان مرکزی، رئیس دانشگاه پزشکی اراک گفت: «شواهد بیانگر آستانه مشکل جدی در شیوع کرونا است. تدابیر لازم باید از اکنون برای موج پنجم کرونا اندیشیده شود و آماده برخورد با این موج بود. از هفته گذشته میزان مراجعان سرپایی در حال افزایش است» (خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۱تیر۱۴۰۰).

در بوشهر، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «روند ابتلاء به کرونا افزایشی و نگران‌کننده است. شمار مرگ ناشی از کرونا در روزهای اخیر به‌شدت بالا رفته است. آمار بالای جان‌باختگان زنگ خطری به‌شمار می‌رود» (خبرگزاری حکومتی مهر ۱تیر ۱۴۰۰).

در فارس رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران مبتلا به کرونا هشداری نسبت به احتمال بازگشت به وضعیت بحرانی است. بیمارستانها باید آمادگی مواجهه با افزایش موارد بستری را داشته باشند» (ایسنا ۱تیر ۱۴۰۰).

در سیستان و بلوچستان، استاندار گفت: «مجموعه فوتی‌های کرونایی در این مدت افزایش یافته و چند روزی است که این عدد بالای ۱۰نفر است. در امکانات و تجهیزات به‌ویژه نیروی انسانی عقب هستیم که باید بیشتر توجه شود و هم‌چنین از جهت تخت بیمارستانی استان از همه کشور عقب‌تر است» (ایسنا ۱تیر ۱۴۰۰).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

 

اول تیر ۱۴۰۰ (۲۲ژوئن۲۰۲۱)

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.