لیندا توماس گرینفیلد: ما کاملاً متعهدیم تضمین کنیم که رژیم ایران هرگز به سلاح اتمی دست پیدا نکند

  • 1400/03/27
لیندا توماس گرینفیلد

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل روز ۲۶خرداد در جلسه استماع کمیته امور خارجی کنگره گفت: ما کاملاً متعهدیم که تضمین کنیم که ایران هرگز به سلاح اتمی دست پیدا نکند.

 

برد شرمن از لیندا توماس گرینفیلد سؤال کرد: ما با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل متحد مواجهیم که فکر کنم یکی دو سال دیگر منقضی می‌شود. این قطعنامه برنامه موشکی رژیم ایران را محدود می‌کند. ما در زمانی که از برجام خارج شده بودیم در موضع قوی نبودیم که خواستار تمدید آن شویم. ما الآن بیشترین تلاشمان را می‌کنیم که دوباره به برجام بپیوندیم. طبعاً رژیم ایران در حال نقض این توافقنامه است. آیا این دولت به‌دنبال تمدید محدودیتهای مشخص شده در قطعنامه ۲۲۳۱ است؟ آیا ما با سازمان ملل کار می‌کنیم که نه فقط با مسأله هسته‌یی ایران بلکه هم‌چنین برنامه موشکی آن مقابله کنیم؟

 

نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل گفت: قبل از هر چیز ما کاملاً متعهدیم که تضمین کنیم که رژیم ایران هرگز به سلاح اتمی دست پیدا نکند. و ما معتقدیم که تلاشمان در چند ماه گذشته در زمینه دیپلماسی و هماهنگ کردن با متحدانمان و با شرکای منطقه‌ای‌مان به سمتی پیش می‌رود که این هدف را محقق کند.

ما هم‌چنین اعلام کرده‌ایم که اگر رژیم ایران به متابعت کامل از برجام برگردد ما هم به برجام بر می‌گردیم. و در زمینه دیگر نیز ما قصد داریم تضمین کنیم که فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران شامل تأمین تسلیحات برای نیروهای نیابتی خشن، که ما با این مسأله مقابله می‌کنیم. و ما تلاشهایمان را در زمینه اعمال تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران دو برابر می‌کنیم. بنابراین این موضوع در برنامه کار ما تمام وقت وجود دارد.

 

گرینفیلد هم‌چنین گفت: دو هدف اصلی ما برای مقابله با رژیم ایران است، اول: جلوگیری کنیم که تروریسم در سراسر جهان را گسترش دهند. و ترویج بی‌ثباتی در کشورهای همسایه.

دوم: جلوگیری از دستیابی آنها به سلاح اتمی. و ما با صراحت کامل این دو هدف را گفته‌ایم. ما خواهان این هستیم که آنها دوباره به برجام برگردند ولی ما هم‌چنین فشار علیه آنها را حفظ خواهیم کرد که به فعالیت‌های بی‌ثبات کننده‌ای که در سراسر منطقه درگیر آن بوده‌اند، ادامه ندهند.

و این موضوعات دو موضوع جداگانه است. ما درگیر مذکرات با آنها هستیم و خواهان آن هستیم که به متابعت برگردند و ما در زمانی که آنها به متابعت برگردند دوباره به برجام می‌پیوندیم ولی مذاکرات دیگر در یک مسیر جداگانه‌ای هستند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.