آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۳۱۱هزار نفر بیشتر است

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1400/03/23
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۳۱۱هزار نفر بیشتر است

 

  • ستاد کرونا: در تجمع انتخاباتی رئیسی جلاد۶۷ دستورالعمل‌های مورد تأکید ستاد کرونا، رعایت نشده است. آنچه در تجمع انتخاباتی برگزار شده برخلاف تمامی دستورالعملها و مجوزها بوده است
  • دانشگاه پزشکی کرمانشاه: هفته گذشته بستریها ۱۱درصد به‌دلیل انتخابات افزایش داشت. در هفته‌های آتی باید شاهد افزایش بستریها و فوتی‌ها باشیم
  • عضو کمیته علمی ستاد کرونا: میزان مرگ‌ومیر از عدد رسمی بالاتر است. دو الی سه هفته دیگر، مرگ‌های سه رقمی ادامه دارد
  • معاون وزارت بهداشت: اغلب گروه‌های شغلی کار می‌کنند، در حالیکه فقط باید گروه‌های ۱ و ۲ فعال باشند.آمار فوتی‌ها هنوز بالاست
  • دانشگاه پزشکی مشهد: هم‌چنان روزانه بیش از ۲۰۰بستری داریم در حالی‌که در اسفندماه تعداد بستریها به زیر ۱۰۰نفر رسیده بود.
  • دانشگاه پزشکی اهواز: موارد فوت ناشی از کرونا در هفته گذشته در خوزستان نسبت به هفته قبل از آن، ۳.۴ درصد افزایش یافته بود.

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز یکشنبه ۲۳خرداد۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۷شهر از ۳۱۱هزار نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۲۷۵۸نفر، در آذربایجان غربی به ۱۱۷۰۸نفر، در البرز به ۸۸۸۳نفر، در اصفهان به ۲۰۸۸۰نفر، در ایلام به ۳۲۵۶نفر، در تهران به ۷۲۸۷۶نفر، در خراسان جنوبی به ۲۸۶۱نفر، در خراسان رضوی به ۱۸۹۰۵نفر، در خراسان شمالی به ۴۴۳۸نفر، در خوزستان به ۱۹۵۳۱نفر، در زنجان به ۳۳۹۵نفر، در فارس به ۱۰۴۰۷نفر، در کردستان به ۵۳۲۲نفر، در مرکزی به ۶۴۵۳نفر، در هرمزگان به ۴۱۵۵نفر و در همدان به ۶۷۹۳نفر رسیده است.

 

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایسنا «در خوزستان، روند فوت افزایش یافته، در همدان افزایش موارد بستری و فوت مشاهده می‌شود. در سیستان و بلوچستان، افزایش بارز بستری و فوت تداوم یافته و در آستانه موج جدید قرار دارد» (ایسنا ۲۳خرداد۱۴۰۰).

دبیرخانه ستاد کرونا در پاسخ به ادعای رئیسی جلاد۶۷ مبنی بر رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در تجمع اهواز، تأکید کرد: در این تجمع «دستورالعمل‌های ستاد کرونا، رعایت نشده است. مجوز صادر شده برای ساعت ۱۹ تا ۲۱ با حضور حداکثر ۴هزار نفر با رعایت فاصله ۴متری برای هر نفر بوده است. در ساعت۱۹ به‌دلیل حضور ۴۰۰نفر، مراسم آغاز نمی‌شود، در نهایت ۴هزار نفر از ۲۸شهرستان با اتوبوس به محل سخنرانی اعزام و در ساعت۲۲ آغاز می‌شود و آنچه برگزار شده برخلاف تمامی دستورالعملها و مجوزها بوده و پروتکل‌های ستاد کرونا رعایت نشده است» (اعتمادآنلاین ۲۳خرداد۱۴۰۰).

 

مردانی عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: «مشکل عمده در بوشهر، هرمزگان و سیستان و بلوچستان نگرانی از ویروس هندی است. میزان مرگ‌ومیر از عدد رسمی بالاتر است. منتها از آنجایی که لود بالایی از بیماران بدحال بستری شدند و بیمارانی که وضعیت ریوی‌شان بدتر شده امکان کمک‌رسانی به بیمار را عملی نمی‌کند، این بیماران فوت کرده و آمارهای روزانه متفاوت است. حجم بیماران بدحال هم‌چنان وجود دارد، حداقل تا دو الی سه هفته، مرگ‌های سه رقمی ادامه» دارد (ایسنا ۲۳خرداد۱۴۰۰).

فرهادی، معاون وزارت بهداشت گفت: «در حال حاضر اغلب گروه‌های شغلی در حال فعالیت هستند؛ در صورتی که برخی از مشاغل نباید در شرایط قرمز و نارنجی فعالیت داشته باشند و فقط باید گروه‌های ۱ و ۲ فعال باشند. آمار فوتی‌ها هنوز بالاست؛ حتی اگر پوشش واکسیناسیون هم افزایش پیدا کند تا زمان رسیدگی به ایمنی جمعی تمامی پروتکل‌ها باید رعایت شود» (مشرق نیوز ۲۳خرداد۱۴۰۰).

در کرمانشاه، رئیس دانشگاه پزشکی با اشاره به قرارگرفتن استان در آستانه موجِ پنجم گفت: «تبلیغات انتخاباتی با پروتکل‌های بهداشتی بسیار فاصله دارد. اگر این روند ادامه یابد، بدون شک استان با پیک پنجم مواجه خواهد شد. وی هم‌چنین از افزایش یازده درصدی بستریهای نسبت به هفته گذشته خبر داد و گفت: در هفته‌های آتی باید شاهد افزایش بیش‌از‌پیش بستریها و فوتی‌ها باشیم» (ایسنا ۲۳خرداد۱۴۰۰).

در خراسان رضوی، معاون دانشگاه پزشکی مشهد گفت: «هم‌چنان روزانه بیش از ۲۰۰بستری داریم در حالی که در اسفندماه به زیر ۱۰۰نفر رسیده بود. نگرانی ما از ایجاد موج پنجم به‌دلیل انتخابات است» (ایسنا ۲۳خرداد۱۴۰۰).

 

در خوزستان رئیس دانشگاه پزشکی اهواز گفت: «موارد فوت هفته گذشته نسبت به هفته قبل از آن، ۳.۴درصد افزایش یافته بود. هفته گذشته در هویزه موارد ابتلا ۱۴۰درصد افزایش یافته بود. دو هفته است واکسن وارد کشور نشده و روند واکسیناسیون کند شده است» (ایسنا ۲۳خرداد۱۴۰۰).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۳خرداد۱۴۰۰ (۱۳ژوئن۲۰۲۱)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.