نگرانی رسانه‌های حکومتی از بازگشت پرونده اتمی رژیم به شورای امنیت

  • 1400/03/17
آژانس انرژی اتمی

روزنامه حکومتی مردم‌سالاری روز ۱۷خرداد نوشت: چند روز پیــش رافائل گروسی رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی طی اظهارات عجیبی مدعی شده غنی‌سازی ۶۰درصدی که ایران دارد تنها برای ســاخت بمب هسته‌یی بکار می‌رود. هر چند این مواضع آتش تهیه زیاده‌خواهیهای بیشتر طرفهای غربی است، اما نباید با ساده‌انگاری از کنار آنها گذشت چرا که کوچک‌ترین خطا، می‌تواند دست کم باعث ارسال پرونده هســته‌ای به شورای امنیت را زمینه ســازی کند.

 

رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه ۱۷خرداد در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: توقعات من (از جوابهای رژیم ایران) برآورده نشده است. این پروسه باید به ما اجازه می‌داد که همه چیز را روشن کنیم اما این انجام نشده است. ما پیشرفت مادی در هیچ‌یک از موارد نداشته ایم. حسن‌نیت خوب است اما باید عمل شود.

وی افزود: ما با دولتی مواجهیم که یک برنامه جاه‌طلبانه اتمی دارد. اورانیوم را خیلی نزدیک به استفادهٔ تسلیحاتی دارد غنی‌سازی می‌کند. ما حرفمان را زده‌ایم به رژیم ایران هم گفته‌ام که من نگرانم. من گفته‌ام باید توضیح بدهید و مؤمن به پادمان باشید والا اعتمادی در کار نخواهد بود. باید گفته شود که چه چیزی اتفاق افتاده است. : آنچه می‌گذرد جدی است و ما باید هوشیار به این باشیم. والا نمی‌شود گفت اعتماد هست.

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.