آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۳۰۶هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1400/03/16

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار جانگداز قربانیان کرونا از ۳۰۶هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است

توقف واکسیناسیون در تهران و دیگر شهرها و خطر شروع موج پنجم کرونا

 

  • رئیسی: چون رسیدن محموله واکسن با تأخیر مواجه است، نوبت واکسیناسیون گروه بعدی را به بعد از رسیدن واکسن موکول کنیم
  • مراکز بهداشت در تهران و سایر شهرها با نصب اطلاعیه‌هایی خبر داده‌اند واکسن موجود نیست و تا اطلاع ثانوی مراجعه نکنید
  • رئیس کمیته اپیدمیولوژی: پیک‌های بعدی تا افزایش پوشش واکسیناسیون، به‌ویژه با توجه به‌وجود واریانت‌های جدید به‌وجود می‌آید
  • دانشگاه پزشکی شیراز: با توجه به اتمام محموله‌های دریافتی واکسن، از ۱۶خرداد۱۴۰۰ تا اطلاع ثانوی واکسیناسیون انجام نمی‌شود
  • معاون استاندار هرمزگان: وضع بحرانی است، احتمال بروز پیک پنجم در کشور، از هرمزگان بعید نیست

 

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز یکشنبه ۱۶خرداد۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۳شهر از ۳۰۶هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در البرز به ۸۶۸۸نفر، در اصفهان به ۲۰۵۲۵نفر، در تهران به ۷۱۸۸۶نفر، در خراسان رضوی به ۱۸۶۴۵نفر، در خوزستان به ۱۹۱۷۹نفر، در زنجان به ۳۳۶۰نفر، در سیستان و بلوچستان به ۷۱۰۱نفر، در فارس به ۱۰۲۲۷نفر، در کرمان به ۶۸۶۸نفر، در کرمانشاه به ۵۹۷۸نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۳۹۴نفر، در گلستان به ۷۳۹۵نفر، در گیلان به ۱۰۲۶۶نفر، در لرستان به ۱۲۲۶۵نفر، در مازندران به ۱۲۲۲۰نفر و در هرمزگان به ۳۹۰۵نفر رسیده است.

 

سوری رئیس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا از احتمال بروز پیک پنجم تا افزایش پوشش واکسیناسیون و عدم گسترش پروتکل‌های بهداشتی خبر داد به‌ویژه آن که نگرانی درباره واریانت‌های جدید بیماری هم‌چنان وجود دارد (ایسنا ۱۶خرداد۱۴۰۰).

 

رئیسی سخنگوی ستاد کرونا گفت: «اوایل هفته گذشته قرار بود سه میلیون دوز واکسن از یکی از کشور‌ها برسد و روند واکسیناسیون به‌خوبی پیش می‌رفت، اما چون آن محموله با تأخیر مواجه خواهد شد واکسیناسیون گروه بعدی را به بعد از رسیدن واکسن موکول» شد (تلویزیون رژیم ۱۶خرداد۱۴۰۰).

 

در تهران، مراکز بهداشت در سطح شهر با نصب اطلاعیه‌هایی خبر داده‌اند واکسن موجود نیست و تا اطلاع ثانوی مراجعه نکنید. شهرهای دیگر نیز شرایط مشابهی دارند. متوقف شدن چرخه واکسن با توجه به این‌که در استانهایی هم‌چون هرمزگان، مسئولان ستاد مقابله با کرونا از احتمال موج پنجم خبر می‌دهند بسیار خطرناک است» (سایت خبر فوری رژیم ۱۶خرداد۱۴۰۰).

 

در فارس، «به‌علت تمام شدن ذخیره واکسن، واکسیناسیون انجام نمی‌شود. دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد: با توجه به اتمام محموله‌های دریافتی واکسن، از ۱۶خرداد۱۴۰۰ تا اطلاع ثانوی واکسیناسیون انجام نمی‌شود» (ایرنا ۱۶خرداد۱۴۰۰).

 

در هرمزگان، معاون استاندار در جلسه فوق‌العاده ستاد کرونا گفت: «وضعیت هرمزگان بحرانی و حاد است، احتمال بروز پیک پنجم بیماری در کشور، از هرمزگان دور از انتظار نیست. متأسفانه مرگ‌ومیرهای کرونایی در هرمزگان به جوانان رسیده و بسیاری از مبتلایان با درگیری شدید ریه مواجه‌اند که باعث افزایش کشندگی ویروس شده است» (همشهری ۱۶خرداد۱۴۰۰).

 

در سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه پزشکی زاهدان گفت: «روز ۱۵خرداد تلخ‌ترین روز کرونایی استان از زمستان سال گذشته تاکنون بوده است. این تعداد فوت روزانه تاکنون سابقه نداشته است، » (خبرگزاری حکومتی مهر ۱۶خرداد۱۴۰۰).

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۶خرداد۱۴۰۰ (۶ژوئن۲۰۲۱)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.