آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۵۴۱شهر از ۲۸۵هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1400/02/21

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۵۴۱شهر از ۲۸۵هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است

  • نمکی: چند موتاسیون جدید وارد شدند؛ ویروس هندی در بوشهر، هرمزگان، یزد، آذربایجان غربی و قم و ویروس آفریقای جنوبی را در بندرعباس شناسایی کردیم. ویروس کالیفرنیایی-هندی هم داریم. موتاسیونهای داخلی هم ممکن است داشته باشیم.
  • معاون وزیر بهداشت بدون ذکر جزییات اذعان کرد عده‌یی در اثر تزریق واکسن فوت شده، اما نگفت چه واکسنی و صرفاً به کمیته علمی دانشگاهها احاله داد.
  • زالی: هم‌چنان وضعیت تهران قرمز است. ۷۶۰۰بیمار کرونایی بستری بودند که ۱۱۲۰بیمار جدید به آن اضافه شده است.
  • استاندار تهران: هنوز روزانه ۱۴۰۰ تا ۱۷۰۰ بستری روزانه در استان تهران داریم و هنوز رنگبندی ما قرمز است.
  • رئیس سازمان نظام پرستاری: با وجود ۵۳هزار مجوز استخدامی فقط ۳۰۰۰پرستار استخدام شدند. به‌طور معمول همواره بین ۶ تا ۷هزار پرستار به‌علت ابتلا به کرونا یا قرنطینه و یا در استعلاجی هستند.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۲۱اردیبهشت۱۴۰۰ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۵۴۱شهر از ۲۸۵هزار و ۲۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۱۶۴۳نفر، در آذربایجان غربی به ۱۰۶۰۸نفر، در البرز به ۷۶۹۳نفر، در اصفهان به ۱۸۷۹۵نفر، در بوشهر به ۲۹۶۴نفر، در تهران به ۶۶۱۰۱نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۲۳۴۰نفر، در خراسان رضوی به ۱۷۵۴۵نفر، در خوزستان به ۱۷۵۷۹نفر، در سمنان به ۴۹۸۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۶۵۵۱نفر، در فارس به ۹۱۱۷نفر، در قزوین به ۳۳۱۴نفر، در کردستان به ۴۹۲۷نفر، در کرمان به ۶۴۰۳نفر، در گیلان به ۹۷۸۱نفر، در لرستان به ۱۱۶۶۳نفر، در مازندران به ۱۱۷۰۰نفر، در همدان به ۶۴۱۳نفر و در یزد به ۴۸۹۷نفر رسیده است.

نمکی، وزیر بهداشت رژیم در اجلاس رؤسای دانشگاه های پزشکی کشور گفت: «اکنون وارد فاز جدیدی شدیم. چند موتاسیون جدید وارد کشور شدند؛ یکی ویروس هندی است که در استان های بوشهر، هرمزگان، یزد، آذربایجان غربی و قم این ویروس را شناسایی کردیم. در بندرعباس در کوشکنار و عمانی ویروس آفریقای جنوبی را هم شناسایی کردیم. ما ویروس کالیفرنیایی-هندی را هم داریم. علاوه بر موتاسیونهای بیرونی ممکن است هر استان ما برای خودشان موتاسیون‌هایی داشته باشند. مراقب ویروس‌های موتاسیون یافته اعم از داخلی و بیرونی باشید» (ایرنا ۲۱ اردیبهشت۱۴۰۰).

جان‌بابایی، معاون وزارت بهداشت اذعان کرد که عده‌یی از افراد در اثر تزریق واکسن فوت شده‌اند، اما نگفت چه واکسنی تزریق کرده‌اند و فقط به این اکتفا کرد که «مواردی که درباره فوتی ناشی از تزریق واکسن گزارش‌شده، هم در دانشگاهها کمیته علمی داریم هم در وزارت بهداشت که تمام پرونده‌های این بیماران بررسی می‌شود و بعد از تحلیل و بررسی گزارش می‌شود. تعداد مراجعه کنندگان ما در بیمارستانها چه سرپایی چه بستری، تقریباً ۲برابر پیک‌های قبلی بوده و ۳برابر هم افراد جوان بیش از گذشته مبتلا شدند و در اکثر استانها بیش از ۸۰درصد سوش‌ها انگلیسی بوده است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۱ اردیبهشت۱۴۰۰).

میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: «بیش از ۱۰۰هزار پرستار به بیماری مبتلا شدند. ۱۲۰نفر جان باختند. مشکل اصلی کمبود پرستار است و با وجود ۵۳هزار مجوز استخدامی فقط سه هزار پرستار استخدام شدند. به‌طور معمول همواره ۶ تا ۷هزار پرستار به‌علت ابتلا به کرونا یا قرنطینه یا در استعلاجی هستند». وی افزود تنها در تهران «تاکنون حدود پنج هزار پرستار در سایت نظام پرستاری اعلام کرده‌اند که هنوز واکسن نگرفته‌اند» (ایرنا ۲۱ اردیبهشت۱۴۰۰).

در تهران، زالی رئیس ستاد کرونا گفت: «وضعیت رنگ‌بندی تهران هنوز تغییر چندانی نکرده است و با این‌که میزان بستری افت کرده، اما از نظر عملکردی هم‌چنان وضعیت قرمز است و به کندی تغییر می‌کند. ۷۶۰۰بیمار کرونایی بستری بودند که ۱۱۲۰بیمار جدید نیز به این تعداد اضافه شده است» (خبرگزاری دانشجو ۲۱ اردیبهشت۱۴۰۰). محسنی استاندار تهران نیز گفت: «هنوز روزانه ۱۴۰۰ تا ۱۷۰۰ بستری در استان داریم و هنوز رنگبندی ما قرمز است» (ایرنا ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰).

در اصفهان، سخنگوی دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «۱۸۰۸ بیمار کرونایی به جز کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، ۳۵۱نفر در ICU نگهداری می‌شوند. طی ۲۴ساعت گذشته ۲۰بیمار جان خود را از دست داده‌اند» (ایمنا ۲۱ اردیبهشت۱۴۰۰). رئیس دانشگاه پزشکی کاشان نیز گفت: «۲۵۶ بیمار حاد تنفسی در کاشان بستری هستند، که ۴۱بیمار در بخش ICU بستری هستد. طی ۲۴ساعت گذشته ۵نفر جان باختند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۱ اردیبهشت۱۴۰۰).

در آذربایجان غربی دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «در شبانه روز گذشته ۹۰۵بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی و از این تعداد ۲۲۵نفر بستری شدند. در حال حاضر ۱۲۱۲بیمار بستری هستند که ۲۳۱نفر آنها در ICU هستند. در ۲۴ساعت گذشته نیز۱۵ بیمار مبتلا به کرونا جان باختند و مجموع قربانیان کرونا به ۴۳۷۲نفر افزایش یافت» (خبرگزاری صدا و سیمای رژیم ۲۱ اردیبهشت۱۴۰۰).

در البرز، رئیس دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «۱۵بیمار کووید۱۹ طی ۲۴ساعت گذشته در البرز جان باختند. در همین فاصله ۱۲۵بیمار بدحال بستری شدند» (ایرنا ۲۱ اردیبهشت۱۴۰۰).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۱ اردیبهشت۱۴۰۰ (۱۱مه۲۰۲۱)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.