سازمان امنیتی آلمان: تلاش‌های رژیم ایران به‌منظور دستیابی به فناوری کشنده‌ترین سلاحهای جهان

  • 1400/02/18

سازمان امنیت آلمان

سازمان امنیت آلمان

سازمان امنیتی آلمان در گزارشی از روش‌های متنوع و مخفیانه رژیم ایران برای پنهان کردن تلاش‌های غیرقانونی خود به‌منظور دستیابی به فناوری کشنده‌ترین سلاحهای جهان پرده برداشت.
در این گزارش ۲۱۸ صفحه‌یی که توسط نهاد امنیتی ایالت شمالی آلمان، شلسویگ-هولشتاین، با تمرکز بر تهدیدهای امنیتی برای دموکراسی در این ایالت منتشر کرده، ۱۹بار به رژیم ایران اشاره شده است.

العربیه روز ۱۸اردیبهشت نوشت: این گزارش به کشورهایی مثل رژیمهای ایران، کره شمالی، سوریه، و حتی پاکستان که در امور مرتبط با سلاحهای هسته‌یی فعال هستند، اشاره کرده و نوشته است آنها تلاش دارند تا اقدامات احتیاطی ایمنی و مقررات قانونی صادرات را دور زده و مبادلات غیرقانونی خود را پنهان کنند. برای این منظور به روش‌های مخفیانه روی آورده‌اند.

 

در این گزارش به روش‌های غیرقانونی رژیم آخوندی برای دستیابی به فناوری سلاحهای کشتار جمعی که شامل ایجاد شرکت‌های بی‌طرف برای فریب فروشنده درباره ماهیت واقعی خریدار و ایجاد شبکه‌های خرید غیرقانونی از طریق شرکت‌های نمایشی و واسطه‌هاست اشاره شده است.

رژیم ایران هم‌چنین برای جلوگیری از شناسایی خریدار نهایی، مبادلات خود را از طریق کشورهای ثالث انجام می‌دهد و از حاملان بار بی‌تجربه برای نقل و انتقال قطعات و مواد سوء‌استفاده می‌کند. رژیم ایران هم‌چنین خریدهای غیرقانونی‌اش را به‌صورت خُرد خُرد و از طریق افراد متفاوت جابه‌جا می‌کند تا از افشای کل معامله جلوگیری کند.

در سال۲۰۱۳ دادگاهی در هامبورگ سه شهروند دو تابعیتی ایرانی-آلمانی و یک شهروند آلمانی را به‌دلیل نقض قانون صادرات آلمان محکوم کرد. این افراد از طریق یک واسطه وابسته به رژیم ایران تجهیزات اتمی به ایران منتقل می‌کردند و اعتقاد بر این است که متهمان بین سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ در انتقال دریچه‌های ویژه برای ساخت رآکتور آب سنگین در ایران همکاری داشته‌اند و بنابراین تحریم‌های رژیم ایران را دور زده‌اند. این تجهیزات بخشی از سفارشی به ارزش چندین میلیون یورو بوده که رژیم ایران می‌خواست از آن برای تأمین فناوری دریچه مخصوص برای ساخت رآکتور آب سنگین استفاده کند.

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.