کارشناس رژیم: من داشتم می‌رفتم سوریه، … ظریف گفت نرو سوریه دارد سقوط می‌کند

  • 1400/02/08

محمد مرندی کارشناس مسائل بین‌الملل رژیم

محمد مرندی کارشناس مسائل بین‌الملل رژیم

با رو شدن فایل صوتی محمدجواد ظریف وزیر خارجه رژیم و بالا‌ گرفتن جنگ و دعواهای درون رژیم خصوصاً با نزدیک شدن نمایش انتخابات ریاست جمهوری، رسانه‌ها و مقامات ریز و درشت رژیم هر یک از موضعی به این موضوع پرداخته و دیگ این فضیحت را برای رژیم بیشتر هم می‌زنند.

محمد مرندی کارشناس مسایل بین الملل رژیم امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت در گفت‌و گویی با تلویزیون شبکه سه رژیم گوشه دیگری از این جنگ و جدال را نشان داد؛

 

تلویزیون رژیم ۸اردیبهشت:

مجری: پروتکلی برای انتشار حالا این فایل که به‌صورت ناخواسته و گفتند سرقت‌شده و نمی‌دانم درز کرده حالا کاری به این ندارم چه پروتکلی وجود دارد که خاطرات محرمانه یک شخصیتی در حد وزیر خارجه یک کشور بیاید و گفته بشود حتی نه این‌که انتشارش یعنی اینها چقدر طول می‌کشد؟

محمد مرندی: ببینید دو تا بحث اینجا هست یکی بحث خود کاری که ریاست‌جمهوری کرد که کاملاً غیرحرفه‌یی بود افرادی که مسئول این کارها بودند یک پولی گرفتند ولی این کاره نبودند اولاً باید متخصص حوزه‌های مختلف باشند سؤالات تخصصی بکنند بعدش هم بایستی خود وزیر را یا مسئول را مثلا بگویند راجع به این موضوع صحبت می‌کنیم که او برود خودش را آماده بکند چون مثلا بسیاری از چیزهایی که آقای دکتر ظریف گفتند اشتباه بوده

خوب من در وین اون سه هفته بودم ایشان گفتند که روس‌ها چینیها اروپایی‌ها همه خوب هستند فقط با آمریکایی‌ها در می‌افتند خب یک‌مقدار اگر ایشان وقت می‌داشت مطالعه بکنند اون موقع می‌توانستند دقیق‌تر جواب بدهند یا مثلا ایشان گفت در یک جایی گفته بودند که به‌خاطر برجام بود و موفقیت برجام بود که روس‌ها حاضر شدند آقای پوتین حاج قاسم را ببینند و این را به‌عنوان یک دستاورد ایشان از آن نام بردند.

من در اون مقاطع سوریه زیاد می‌رفتم ما نیرو داشتیم مستشارهایمان در همه کشور سوریه بودند؛ یک خاطره از خود آقای دکتر ظریف داشتم که ایشان می‌خواست باهاشون بروم وین قبل از وین می‌خواستند بروند آمریکا، به من گفتند باهاشون بروم. من داشتم می‌رفتم سوریه به من گفتند نرو سوریه دارد سقوط می‌کند.

الآن آقای دکتر ظریف تحت فشار هستند بالاخره هشت سال وزیر بودند دولت به آخر رسیده و بالاخره برجام هم خیلی برایش زحمت کشیدند اونجوری که ایشان دل‌شان می‌خواست نشد بالاخره.

مجری: الآن آمریکایی‌ها مانع شدند متأسفانه

مرندی: آمریکایی‌ها، اوباما اجرا نکرد ترامپ که پاره کرد بایدن بعضی‌ها خوش‌بینانه فکر می‌کردند همان روز اول با فرمان ریاست‌جمهوری بر می‌گردانند. خیلی ساده بودند خب شرایط برایش سخت است، وقتی آدم تحت فشار هست خب امکان دارد این تاثیر بگذارد روی فکر آدم روی گفته‌های آدم ولی واقعیت این است که اگر ما در منطقه مثلا سوریه سقوط می‌کرد، عراق سقوط می‌کرد، آمریکایی‌ها ما را محاصره کرده بودند. اصلاً ما سر میز مذاکره با پنج به‌علاوه یک یا با هر کس دیگری به ما اعتنا می‌کردند؟ اصلاً می‌گفتند فقط تسلیم بشوید باید پرچم سفیدت را بلند کنی باید همه چیزت را واگذار کنی…

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.